جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 04 اسفند 1395 / 25 جمادي الأول 1438 / a 22 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 22 دي 1387 - ساعت 12:37
شماره خبر: 100896103550
در کميته آموزش و پرورش مجلس
طرح استخدام معلمان حق التدريس نهايي شد
جام جم آنلاين: رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی از نهایی شدن طرح استخدام معلمان حق التدریس در این کمیته خبر داد و گفت: این طرح طی این هفته در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح می شود.

اسدالله عباسی در گفتگو با خبرگزاری مهر با اعلام جزئیات این طرح افزود: در طرح نهایی عنوان شده است آموزش و پرورش موظف به استخدام افرادی است که از قبل از سال 84 در آموزش و پرورش به صورت حق التدریس مشغول به فعالیت هستند و میانگین ساعات کاری آنها در هفته 12 ساعت به بالا است.

موضوع استخدام معلمان حق التدریس از اوایل سال تحصیلی جاری در پی اعتراضات معلمان در کمیته تخصصی آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم شهرستانهای رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین آموزش و پرورش وظیفه دارد به حق التدریسیهایی که فوق دیپلم دارند مهلت 5 ساله برای ادامه تحصیل و اخذ لیسانس دهد و اگر قصد ادامه همکاری با آنها را دارد طی این مدت آنها را بیمه و حقوقشان را افزایش دهد.

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین آموزشیاران نهضت سواد آموزی که دارای مدرک فوق لیسانس هستند استخدام و برای افرادی که دارای مدرک لیسانس هستند آزمون استخدامی برگزار شود و حدود 7 هزار نفر استخدام شوند.

عباسی با بیان اینکه باید استخدام این افراد از سال 88 آغاز شود اظهار داشت: تلاش داریم این طرح را تا قبل از تصویب بودجه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح کنیم.

هم اکنون 520 هزار و 567  نیروی انسانی غیررسمی شاغل در آموزش و پرورش حضور دارند که تنها 247 هزار و 616 نفر ( 47 درصد )  در مشاغل آموزشی شاغل هستند و مابقی در شغلهای غیر اداری فعالیت می کنند.

طبق گزارش تحلیلی وزارت آموزش و پرورش که به نامه وزیر آموزش و پرورش به رئیس جمهور ضمیمه شده بود، 53 هزار نفر از نیروهای غیر رسمی شاغل در آموزش و پرورش را معلمان حق التدریسی آزاد شاغل در مدارس دولتی، 56 هزار و 687 نفر آموزشیاران نهضت سوادآموزی تشکیل می دهند و باقی نیروهای غیر رسمی کارکنانی هستند که در آموزشکده ها، مدارس بزرگسال، مراکز آموزش از راه دور، پیش دبستانیها و... فعالیت می کنند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
حق با شماست

رئيس کميسيون آموزش مجلس خبر داد: