جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 05 اسفند 1395 / 26 جمادي الأول 1438 / a 23 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 29 بهمن 1387 - ساعت 16:34
شماره خبر: 100899314287
از فردا عرضه مي شود،
سهام بانک ملت براي خريد عموم
جام جم آنلاين: مدیر عامل بانک ملت اعلام کرد : در اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی ، فردا 5 درصد سهام بانک ملت به عنوان نخستین بانک دولتی که به بخش خصوصی واگذار می شود برای خرید عموم عرضه خواهد شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، علی دیواندری در جمع خبرنگاران ، سرمایه بانک ملت را 13 هزار و یکصد میلیارد ریال در مرداد سال 84 اعلام و تصریح کرد: با خصوصی سازی، بانک ملت به بزرگ ترین بانک خصوصی تبدیل خواهد شد.

مدیر عامل بانک ملت درباره ترکیب سهام بانک پس از خصوصی سازی گفت: پس از عرضه پنج درصد سهام به عموم ، چهل درصد سهام بانک ملت در دست دولت باقی می ماند که 20 درصد آن حداکثر در مدت یکسال به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

او افزود : 30 درصد سهام بانک ملت به شرکت های سرمایه گذاری استانی برای سهام عدالت و 25 درصد سهام این بانک نیز به صندوق های بازنشستگی بابت پرداخت بدهی دولت اختصاص داده شده است.

دیواندری با اشاره به زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری شعب داخل و خارج بانک ملت گفت: بانک با 15 میلیون مشتری و 8،3 میلیون کارت الکترونیک - 22،8 درصد سهم منابع شبکه بانک های تجاری را در اختیار دارد.

مدیر عامل بانک ملت ، بانک ها را پیچیده ترین بنگاه ها از نظر آماده سازی برای واگذاری دانست و افزود : به همین علت روند آماده سازی بانک برای عرضه سهام آن در بورس بیش از 1،5 سال طول کشیده است.

علی دیواندری EPS یا شاخص پیش بینی سود هر سهم بانک ملت را برای سال جاری 185 ریال، در سال آینده 239 ریال و برای سال 1389 حدود 269 ریال اعلام کرد.

مدیر عامل بانک ملت تصریح کرد: پس از خصوصی سازی ، بانک ملت با رها شدن از برخی قیدهای دولتی می تواند بهتر و مناسب تر خدمات رسانی کند.

وی افزود : کارکنان بانک به لحاظ کارآمدی پس از خصوصی سازی تعدیل نمی شوند و با ارائه خدمات بهتر و متنوع ، سپرده گذاران و مشتریان ما هم بیشتر خواهند شد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
عضو هيات مديره شرکت بورس خبر داد


کردزنگنه اعلام کرد: