جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 05 اسفند 1395 / 26 جمادي الأول 1438 / a 23 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
بين الملل
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 16 اسفند 1387 - ساعت 19:51
شماره خبر: 100900795309
حزب الله لبنان:
حکم بازداشت البشير براي بي ثبات کردن سودان است
جام جم آنلاين: جنبش حزب الله لبنان صدور حکم دادگاه بین المللی جنایی مبنی بر بازداشت عمر حسن البشیر را تلاشی مشکوک و آشکار برای بی ثبات کردن مجدد اوضاع دارفور و تهدیدی برای حاکمیت و وحدت ارضی سودان قلمداد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان، حزب الله در بیانیه ای با محکوم کردن حکم بازداشت رئیس جمهوری سودان توسط دادگاه بین المللی کیفری آن را اقدامی مشکوک و سئوال برانگیز توصیف کرد.
 
در بیانیه حزب الله آمده است : صدور حکم دادگاه بین المللی جنایی مبنی بر بازداشت عمر حسن البشیر رئیس جمهوری سودان آن هم پس از مرحله آشتی و توافق برای حل بحران دارفور در سودان، تلاشی مشکوک و آشکار برای بی ثبات کردن مجدد اوضاع دارفور و تهدیدی برای حاکمیت و وحدت ارضی سودان از طریق تشویق گرایشهای جدایی طلبانه است.

 در این بیانیه تصریح شده است : حزب الله با ابراز شگفتی از این تصمیم آن را دلیل دیگری بر عمق جانبداری محافل حقوقی بین المللی و سیاسی کاری آنها و حرکت منظم آنها در جهت سیاست دوگانگی معیارها قلمداد می کندو با سئوال برانگیز خواندن سکوت این نهادهای بین المللی در برابر جنایتکاران جنگی آمریکایی و اسرائیلی که گورستانهای فلسطین، عراق، لبنان، افغانستان و پاکستان را با صدها هزار کشته پر کرده و تاسیسات زیربنایی و نشانه های تمدن را ویران کردند این اقدامات را جنایات جنگی و ضد بشری می داند.
 
در پی تلاش و فشار برخی کشورهای غربی دادگاه بین المللی کیفری در لاهه چهارشنبه 4 مارس در لاهه با متهم کردن عمر البشیر رئیس جمهوری سودان به جنایات جنگی حکم بازداشت وی را صادر کرد.

این اقدام با واکنش منفی کشورهای اسلامی و محافل بین المللی روبرو شده است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
قذافي:

سناريوي آمريکا براي حل بحران سودان،

از نگاه دوربين

دادگاه بين المللي کيفري صادر کرد،