جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 10 اسفند 1395 / 01 جمادي الثاني 1438 / a 28 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 25 اسفند 1387 - ساعت 17:00
شماره خبر: 100901562645
بهبهاني:
مرحله دوم توسعه فرودگاه امام خميني (ره) آغاز شد
جام جم آنلاين: مرحله دوم توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با سرمایه گذاری 1200 میلیارد تومانی با حضور وزیر راه و ترابری آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید بهبهانی در مراسم آغاز به کار مرحله دوم طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) گفت: بسیاری از طرح‌های موجود در توسعه این فرودگاه نیاز به بازنگری و اصلاح دارد.

وزیر راه و ترابری در این مراسم که با حضور سردار سرتیپ "اسماعیل احمدی مقدم" فرمانده نیروی انتظامی برگزار شد، بومی‌سازی طرح های توسعه فرودگاه‌ امام خمینی (ره) را ضروری خواند و افزود: طرح‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای موجود به گونه‌ای است که طی شش ماه گذشته درحال برطرف کردن نواقص آنها بودیم.

وی سپس با اشاره به آغاز مرحله دوم طرح توسعه فرودگاه امام خمینی(ره)، اظهار داشت: بیش از یک هزار و 200 میلیارد تومان برای طراحی و ساخت این مرحله در نظر گرفته شده که در مدت سه سال سرمایه‌گذاری می‌شود.

بهبهانی مرحله دوم طرح توسعه فرودگاه امام را شامل ساخت هتل چهار ستاره و پایانه دوم عنوان کرد و افزود: مرحله دوم توسعه فرودگاه برای جابه جایی سالانه 20 میلیون مسافر طراحی شده است که با همکاری بنیاد تعاون ناجا (به عنوان بخش غیردولتی) اجرا می شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت کنونی جابه جایی در فرودگاه امام حدود شش میلیون نفر است، گفت: ساخت توقفگاه خودرو با ظرفیت دو هزار و 500 دستگاه، ساخت باند جنوبی، ساخت پل هوایی برای اتصال فازهای اول و ‌دوم فرودگاه و احداث مسجد ‌از دیگر برنامه های مرحله دوم توسعه است.

همچنین دراین مراسم مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: 12 طرح از 36 طرح نیمه‌تمام در مرحله نخست طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی‌(ره) تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مومنی رخ با اشاره به آغاز مرحله دوم طرح توسعه فرودگاه امام اشاره کرد و گفت: ساخت توقفگاه خودرو با ظرفیت دو هزار و 500 دستگاه، ساخت باند جنوبی، ساخت پل هوایی برای اتصال فازهای اول و ‌دوم فرودگاه و احداث مسجد ‌از جمله برنامه های مرحله دوم توسعه است.

او افزود: ظرفیت فعلی فرودگاه امام با وسعت 88 هزار مترمربع حدود چهار میلیون و 100 هزار نفر است که در طول سال جاری پاسخگوی جابه‌جایی شش میلیون مسافر بوده است.

مومنی رخ، ادامه داد: با انجام فاز دوم که توسط بنیاد تعاون ناجا به عنوان بخش غیردولتی سرمایه‌گذاری شده است، ظرفیت فرودگاه به سه برابر معادل 26 میلیون نفر مسافر در سال افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور ظرفیت جابه‌جایی فاز دوم طرح توسعه فرودگاه امام خمینی را حدود 20 میلیون نفر مسافر در سال بر شمرد و گفت: عملیات احداث پایانه دوم این فرودگاه در فضایی به وسعت 235 هزار مترمربع به زودی آغاز خواهد شد.

در این مراسم، فرمانده نیروی انتظامی نیز گفت: توسعه، ضروری ترین نیاز فرودگاه امام خمینی (ره) است و طرح های توسعه برای پاسخ مطمئن به خواسته های مردم باید ادامه پیدا کند.

سردار سرتیپ "اسماعیل احمدی مقدم" با بیان اینکه سرمایه‌گذاری مرحله دوم توسعه فرودگاه امام با مشارکت بنیاد تعاون ناجا انجام شده است، افزود: به دنبال انجام مرحله دوم توسعه فرودگاه امام، خدمات انتظامی فرودگاه نیز افزایش خواهد یافت.

مرحله دوم توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با انجام عملیات کلنگ زنی احداث هتل چهار ستاره این فرودگاه روز شنبه با حضور وزیر راه و ترابری آغاز شد. این شامل احداث هتل چهار ستاره و ساخت پایانه شماره 2 است.

مرحله دوم توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) شامل احداث هتل چهار ستاره و ساخت پایانه شماره 2 است.
با اجرای مرحله دوم توسعه، ظرفیت مجموعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی به 5/26 میلیون مسافر در سال افزایش خواهد یافت.

طرح پایانه دوم فرودگاه امام خمینی با ظرفیت جابه‌جایی 20 میلیون مسافر در سال (12 میلیون مسافر داخلی و هشت میلیون مسافر خارجی) با سطح زیربنایی حدود 235 هزار مترمربع احداث می‌شود. عملیات احداث پایانه دوم فرودگاه با انتخاب پیمانکار در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

براساس این گزارش، هتل چهار ستاره فرودگاه با زیربنای تقریبی 17 هزار مترمربع مشتمل بر 250 اتاق به همراه سالن‌های کنفرانس و مجموعه رستوران‌ها در شش طبقه میهمان، یک طبقه خدمات و دو طبقه فضای عمومی در زمینی به مساحت تقریبی 20 هزار مترمربع احداث خواهد شد.

احداث این هتل به عنوان نخستین پروژه از طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، با در نظر گرفتن طرح توسعه و به روش BOT با مشارکت شرکت فرودگاه‌های کشور و شرکت هتل‌های لوتوس پارسیان انجام می‌شود.

براساس این گزارش، زمان بندی این پروژه جهت طراحی و اجرا حدود 36 ماه برآور شده است که تحت استانداردهای بین‌المللی بهره‌برداری خواهد شد.

 


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

وزير راه و ترابري خبر داد :


وزير راه و ترابري خبر داد

وزير راه و ترابري:

براي شرايط نامساعد

مديرکل فرودگاه بين‌المللي امام (ره) خبر داد: