جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 01 مهر 1396 / 02 محرم 1439 / a 23 Sep 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 21 فروردين 1388 - ساعت 16:59
شماره خبر: 100903808864
از صبح امروز آغاز شد،
مرحله دوم ثبت نام زائران عمره در کاروان‌ها
جام جم آنلاين: مرحله دوم ثبت نام زائران در کاروان‌های عمره مفرده از امروز جمعه در تهران آغاز شد و به مدت حدود 10روز ادامه دارد.
به گزارش فارس، در مرحله دوم فقط افرادی که دارای فیش بانک ملی هستند در سال جاری به مکه معظمه و مدینه منوره اعزام می‌شوند.

افرادی که فیش عمره بانک ملی را دارند اگر به هر دلیلی در این مرحله نام نویسی نکنند، باید فیش خود را در زمانی که اعلام می‌شود، تبدیل به سند بانک ملت کنند و برای نوبت اعزام در انتظار قرعه کشی آینده قرار بگیرند.

صمد سلیمان‌جاه، سرپرست حج و زیارت استان تهران در باره نحوه پذیرش و ثبت‌نام زائران به خبرنگار فارس، گفت: برای ذخیره اولیه، در ابتدا متقاضی واجدالشرایط با مراجعه به یکی از کارگزاری‌های مجاز در سطح استان و با ارائه مدارک لازم نسبت به انتخاب و ذخیره (رزرو) در یکی از گروه‌های اعزامی اقدام و در انتها برگه انجام رزرو اولیه را که حاوی مشخصات گروه پروازی مربوط به همراه نام و نشانی کارگزار عامل (مقصد) و کد پیگری دریافت می‌کند.

وی اظهار داشت: با توجه با انجام رزرواسیون تحت وب و دسترسی کارگزاران جهت تکمیل ظرفیت گروه‌های پروازی مختلف، کارگزاران اکیداً از دریافت مدارک بدون ثبت‌نام در سامانه خودداری کنند و در صورت انجام این مسئله و تکمیل ظرفیت گروه کارگزار خاطی در برابر متقاضیان معترض مسئول خواهند بود.

سرپرست حج و زیارت استان تهران ادامه داد: مبلغ دریافتی از زائر برای انجام رزرواسیون اولیه و صدور رسید و انجام آن به همراه کد پیگیری 20 هزار ریال خواهد بود.

سلیمان‌جاه در خصوص ثبت نام قطعی حج عمره گفت: بعد از انجام رزرواسیون اولیه لازم است هر یک از متقاضیان در مدت زمان تعیین شده (72 ساعت از تاریخ صدور برگه رزرواسیون اولیه) با ارائه اصل و رونوشت مدارک مورد نیاز و اشاره شده برای انجام ثبت نام قطعی به کارگزار عامل (مقصد) اقدام کنند. در صورت عدم مراجعه متقاضی در مهلت مقرر وی به صورت خودکار از سامانه ثبت نام حذف شده و برای ثبت‌نام باید مراحل قبلی را مجدداً طی کند.

سرپرست حج و زیارت استان تهران درباره مدارک مورد نیاز ثبت نام در کارگزار مقدماتی(مبدا) برای رزرواسیون، گفت: فیش (سند) معتبر ثبت‌نام عمره ، اصل و تصویر قبض سپرده‌گذاری اولیه و کارت یا شماره ملی و تصویر آن از مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام اولیه است.

سلیمان‌جاه در خصوص مدارک مورد نیاز ثبت نام در کارگزار عامل (مقصد) برای ثبت نام قطعی، گفت: برگه رزرواسیون اولیه ممهور به مهر کارگزار مقدماتی، اصل و تصویر قبض سپرده گذاری اولیه، کارت یا شماره ملی، گذرنامه معتبر با حداقل 7 ماه اعتبار از تاریخ پرواز، یک قطعه عکس 4×6 رنگی، زمینه روشن مطابق با عکس گذرنامه و 4 قطعه عکس 3×4 رنگی، زمینه روشن از مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام قطعی است.

وی گفت: متقاضیان قبل از واریز هزینه تشرف نسبت به درست بودن مشخصات خود در قبض واریز هزینه سفر توجه کنند و در صورت هرگونه مغایرت حتماً نسبت به اصلاح آن توسط کارگزار مقدماتی اقدام کنند تا دچار مشکل نشوند.
سلیمان جاه ادامه داد: منظور از کارگزار مقدماتی،‌ دفتر یا شرکت زیارتی است که عمل رزرو و ثبت اطلاعات اولیه متقاضی را انجام داده و کارگزار عامل هم دفتر یا شرکتی است که مسئولیت عملیات ثبت نام قطعی، آموزش زائر و اعزام را برعهده خواهد داشت.

نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

قهرودي خبر داد:

مهمترين تيتر روزنامه‌هاي صبح امروز


همه سال‌آينده به مکه مي‌روند