جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 07 اسفند 1395 / 28 جمادي الأول 1438 / a 25 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سياسي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 27 فروردين 1388 - ساعت 12:39
شماره خبر: 100904308317
خبرهاي ويژه روزنامه‌ها
جام جم آنلاين: چند روزنامه‌ی صبح امروز کشور خبرهای ویژه‌ای را چاپ کردند از جمله به تخلفات دولت خاتمی که رسید «کلمه»موسوی سانسور کرد؛ اگر مذاکره نمی‌کنید لااقل عکس یادگاری بگیریم!؛ قرار نبود از برنامه‌ی هسته‌ای ایران دفاع کنی!؛دستورالعمل دولت آلمان برای جانبداری از رژیم صهیونیستی؛ مرعشی«فقط کرباسچی اجازه حمایت از کروبی را دارد و... که برخی از آنها در زیر می‌آید.

کیهان

به تخلفات دولت خاتمى که رسید "کلمه " موسوى سانسور کرد!

خبر «برملا شدن تخلفات نفتی اصلاح طلبان» که در سایت انتخاباتی میرحسین موسوی (کلمه) منتشر شده بود پس از انتشار آن در دیگر سایت ها از سایت کلمه حذف شد!
به گزارش جهان در این خبر آمده بود: «میرحسین صبح امروز با جمعی از کارشناسان و اعضای انجمن اسلامی مناطق نفت خیز جنوب در اهواز دیدار کرد. به گزارش خبرنگار اعزامی کلمه به اهواز، در این دیدار نمایندگان انجمن اسلامی مناطق نفت خیز جنوب، گزارشات انتقادآمیزی را از عملکرد مدیریت کلان وزارت نفت از سال 76 تا 84 به مهندس موسوی ارائه کردند و سرفصل هایی از ابهامات و تخلفات و سیاست گذاری های غیرکارشناسی انجام گرفته در این دوره را توضیح دادند. کارشناسان مناطق نفت خیز جنوب، تعارض قراردادهای بیع متقابل در بخش بالادستی با منافع ملی  را در دوره مورد بحث تشریح نمودند و افت تولید میادین و غفلت از تزریق گاز را به عنوان یکی از چالش های بزرگ صنعت نفت و اقتصاد کشور برشمردند.
اعضای انجمن اسلامی صنعت نفت با تقدیر از موضع مهندس موسوی درباره شفافیت اطلاعات در بخش بالادستی نفت، توضیحاتی را درباره مفروضات غیرواقعی و اطلاعات خلاف واقع  از سوی مدیریت کلان وزارت نفت به مسئولین نظام و مراجع تصمیم گیرنده ارائه کردند. اعضای این انجمن بسیاری از آمار و اطلاعات فنی و اقتصادی ارائه شده در حوزه اکتشاف و تولید را در آن دوره غیرواقعی دانستند و تاکید کردند: برخی از روندهای مدیریتی و سیاست گذاری انجام گرفته در بخش بالادستی نفت مغایر با منافع ملی کشور بوده است.
کارشناسان مناطق نفت خیز جنوب نتیجه تجزیه، تخریب و تضعیف سازمان های منسجم تولید تحت عنوان تغییرات ساختاری و بازآرایی تشکیلات، بدون انجام مطالعات کارشناسی را موجب افزایش هزینه های بالاسری بوروکراسی اداری، کاهش قدرت نهادهای تولیدی، تمرکزگرایی شدید در وزارتخانه و ایجاد سازمان های متعدد و موازی دانستند. این کارشناسان همچنین اعمال مدیریت آمرانه با ناکارآمد کردن کمیته های کارشناسی عملیاتی فنی، مالی، قراردادی  در ایجاد پروژه های سنگین ارزی و ریالی بدون پشتوانه فنی و واگذاری آن ها به شرکت های خارجی و شرکت های واسطه گر داخلی که در مواردی بدون ترک تشریفات مناقصه انجام گرفت را از جمله دیگر انتقادات وارد به این دوره دانستند و واگذاری مسئولیت های حساس و کلیدی وزارتخانه به افراد فاقد صلاحیت های  علمی، فنی، تجربی را مغایر با قانون نفت خواندند. کارشناسان مناطق نفت خیز جنوب همچنین گزارشاتی را از برخی از رانت جویی ها و تخلفات فنی و مالی انجام گرفته در قراردادهای بالادستی نفت مانند قراردادهای سروش، نوروز، درود و دارخویین ارائه کردند و با اشاره به موضع مهندس موسوی درباره ضرورت انتشار عمومی قراردادهای نفتی، خواستار بررسی های دقیق تری در این باره شدند.»

اگر مذاکره نمى کنید لااقل عکس یادگارى بگیریم!

یک نماینده مجلس که در اجلاس اخیر اتحادیه بین المجالس شرکت کرده بود از درخواست های مکرر هیات نمایندگی آمریکا برای گفت وگو و ملاقات هیات پارلمانی ایران خبر داد.
یوناتن بت کلیا در گفت وگو با عصر ایران با اشاره به این که اجلاس اتحادیه بین المجالس هفته گذشته در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی برگزار شد تصریح کرد: هیات نمایندگان آمریکا چند مرتبه از طرق مختلف درخواست دیدار با نمایندگان ایران را مطرح کردند  ما به این درخواست ها توجهی نمی کردیم تا این که در نهایت آمریکایی ها درخواست خود را از طریق دبیرکل اتحادیه بین المجالس با هیات ایرانی در میان گذاشتند اما هیات ایرانی این درخواست را هم رد کرد.
نماینده آشوریان در مجلس فاش کرد آمریکایی ها پیشنهاد کرده بودند که اگر امکان مذاکره وجود ندارد حداقل یک لحظه با هیات ایرانی روبه رو شوند و با نمایندگان مجلس ایران دست بدهند که این درخواست نیز از طرف هیات ایرانی رد شده است.
وی گفت: هیات ایرانی در پاسخ به دبیرکل اتحادیه بین المجالس اعلام کرد تا زمانی که آمریکایی ها در عمل مواضع خود را در قبال ایران تغییر ندهند، سیاست های ایران هم تغییری نخواهد کرد.

قرار نبود از برنامه هسته اى ایران دفاع کنی!

مصاحبه میرحسین موسوی با فایننشال تایمز و پافشاری بر موضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مخالفت صریح با تعلیق غنی سازی اورانیوم به مذاق عناصر افراطی و ضد انقلاب خوش نیامد.
حسن اسدی زیدآبادی از اعضای گروهک موسوم به ادوار تحکیم ، طی مقاله ای در سایت ضد انقلابی روز آن لاین و در واکنش به موضع اخیر موسوی نوشت: در محافل سیاسی گفته می شد موسوی در سیاست خارجی مواضعی مشابه احمدی نژاد دارد و این روزها با گرم شدن انتخابات وی موضعی اتخاذ می کند که حدس و گمان ها را اندک اندک به یقین مبدل می سازد.
موسوی در پاسخ این سؤال فایننشال تایمز که «آیا غنی سازی اورانیوم را به حالت تعلیق درمی آورید» گفت «نه هیچ کس در ایران تعلیق را نمی پذیرد. ما تجربه بدی از تعلیق داریم. این کار در سال 2003 تا 2005 انجام شد و قرار بود سوءظن ها از بین برود اما تعلیق در عوض ابزاری برای محروم کردن ایران از دسترسی به فناوری هسته ای شد. این خاطره بدی است. تضمین برای عدم انحراف برنامه هسته ای ایران را در مذاکرات فنی می توان بدست آورد. راه حل مسئله به ما وابسته نیست بلکه به گفتمان آمریکایی ها بستگی دارد. اگر حق ایران را به رسمیت بشناسند روشن است که شرایط برای یافتن راه حل مساعدتر خواهد شد».
سایت ضد انقلابی روزآن لاین در واکنش به این موضع، موسوی را به عدم صداقت و بی مبالاتی متهم کرد و نوشت: آقای موسوی طی چند کنفرانس خبری بر تنش زدایی تاکید کرده و سیاست دولت و شخص احمدی نژاد در این زمینه را افراطی توصیف کرده است.

دبیرکل سازمان تحرکات ضدانقلاب را لو مى دهد!

دبیرکل سازمان مجاهدین (انقلاب) از تحرکات ضدانقلاب برای ضربه به این سازمان خبر داد.
محمد سلامتی به قلم نیوز(سایت حامیان موسوی) گفت: « از طرف ضد انقلاب تحرکاتی بر علیه سازمان آغاز شده است. ما نیز  در زمان مناسب با رو کردن دست آنها، ضد انقلاب را افشا خواهیم کرد.»
وی درباره این ادعا که میرحسین موسوی مخالف حمایت سازمان از  نامزدی خود بوده، گفت: مهندس  موسوی هیچ مشکلی با این اعلام حمایت ندارد.
سلامتی درباره حمایت از موسوی هم گفت: ایشان همواره مورد توجه ما بوده اند. در انتخابات دوره هفتم (سال 76 ) ما ابتدا به سراغ ایشان رفتیم و پس از این که نپذیرفتند از آقای خاتمی برای حضور در انتخابات دعوت کردیم. در دوره نهم هم از ایشان خواستیم که اعلام نامزدی کنند. این موضوع  را در شورای  هماهنگی جبهه اصلاحات هم مطرح کردیم  اما ایشان  نپذیرفتند. در دوره دهم هم در ابتدا فکر نمی کردیم که ایشان کاندیدا شوند. اما پس از انصراف آقای خاتمی  ما مجدداً به سراغ ایشان رفتیم.»
ادعای تحرکات ضدانقلاب برای ضربه زدن به سازمان مجاهدین (انقلاب) از سوی دبیرکل آن در حالی مطرح  می شود که برخی اعضای سازمان ارتباطات گسترده ای با جریان های گروهکی ضدانقلاب نظیر نهضت آزادی و حتی برخی عناصر چپگرای سابق برقرار کرده اند که دیدارهای مکرر با  سران نهضت آزادی و حتی دعوت آنها به کنگره سال گذشته خود نمونه ای از این مراودات نزدیک است.
ابراهیم یزدی چندماه پیش در گفت وگو با یکی از سایت های ضد انقلابی تصریح کرد احزاب اصلاح طلب بر خلاف 10 سال قبل که حاضر به همکاری و مذاکره با ما نبودند، اکنون مرز خودی و غیرخودی را به هم زده و با ما مذاکره می کنند در حالی که از خط قرمزهای خود هرگز کوتاه نیامده ایم.
شاید بتوان سخنان محمد سلامتی را این گونه تعبیر کرد که عناصر نفوذی آمریکا و گروهک ها در سازمان، باعث لطمه زدن به حیثیت آن  شده اند و این حیثیت ، میراث  شهدایی چون محمد جهان آراست. البته بعید است جناب سلامتی اجازه افشای عملکرد نفوذی های جریان ضدانقلاب در سازمان طی ماجراهایی نظیر فشار برای مذاکره پنهانی با آمریکا، تحصن در مجلس ششم و شب نامه پراکنی، فشار بر دولت خاتمی برای تعطیلی انتخابات مجلس هفتم، تلاش برای حرمت شکنی و جسارت به ساحت ائمه معصومین(ع) و مرجعیت و... را داشته باشد.

مردم موافقند مخالفان گشت ارشاد هم که رأى نمى دهند

اظهارات دو نامزد اصلاح طلبان درباره لزوم برچیدن گشت های ارشاد، فضایی ناامید کننده را در میدان عناصر افراطی همکار رسانه های خارجی ایجاد کرده است.
در این زمینه نعمت احمدی به دویچه وله گفت: «من متأسفم که خواسته های ما  این قدر حقیر شده اند که کاندیداهای ریاست جمهوری از برداشتن گشت ارشاد صحبت می کنند. تقلیل آزادی به گشت ارشاد، یک انحراف است.  به نظر من آقایان موسوی و کروبی، مسیر را بد انتخاب کرده و دارند شعارهای حداقلی را طرح می کنند. اگر نامزدهای اصلاح طلب، کف یا سقف نظرات خود را تا این حد پایین بیاورند، باید گفت بدا به حال ما! جالب اینجاست که اینها وقتی از برچیدن گشت ارشاد یاد می کنند که دیگر خنثی ترین روزهای خود را می گذرانند. همین الان من از پنجره دفترم سه گشت را می بینم که ساکت ایستاده اند و به کسی کاری ندارند. اما زمانی بود که از همین پنجره نگاه می کردم و می دیدم پنج نفر پنج نفر آدم می برند».
البته بخش اخیر سخنان این عنصر افراطی نشان می دهد که رفتار سنجیده و هدفمند گشت های ارشاد به میزان زیادی در کاهش ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی مؤثر بوده است.
سایت دویچه وله همچنین از قول فرامرز قره باغی نوشت: آقایان موسوی و کروبی به راحتی در مورد این طرح ارتقای امنیت اجتماعی و گشت ارشاد شعار می دهند اما این شعارها تاریخ مصرف انتخاباتی دارد.
شهلا لاهیجی هم به دویچه وله گفت: به نظرم کاندیداها نباید برای جلب رأی زنان، کمپین های انتخاباتی خود را تا حد گشت ارشاد تنزل بدهند.
در همین حال نعمت احمدی در ادامه گفت وگوی خود با دویچه وله تصریح کرد: برچیدن گشت ارشاد تنها در تهران و کلان شهرها معنا دارد و ممکن است تعدادی را به رأی دادن ترغیب کند. تازه آنها که از کار ارشاد ناراضی هستند، اصولاً علاقه ای به رأی دادن هم ندارند. من معتقدم خواست اصلی اقتصادی است.
اخیراً محمد هاشمی عضو مرکزیت کارگزاران هم تصریح کرده بود گشت ارشاد نه دغدغه مردم است و نه در حوزه اختیارات رئیس جمهور.

ایران

ضرورت تشکیل کمیته اى ویژه براى ساماندهى سیستم بانکى

خبر اول این که 28/57 درصد از شرکت کنندگان روز سه شنبه «ایران» معتقدند براى رفع عملکرد ضعیف سیستم بانکى در حرکت به سمت بانکدارى الکترونیک تشکیل کمیته اى ویژه براى ساماندهى این موضوع ضرورت دارد. 26/67 درصد مخاطبان نیز گفته اند براى حل این مسئله اعمال برخى محدودیت ها براى بانک هایى که عملکرد ضعیف دارند، لازم است. 22/86درصد افراد هم مى گویند در این عرصه باید تجهیزات به روز شوند و از فناورى هاى برتر نیز استفاده شود. 21/90درصد خوانندگان نیز بر این باور هستند که بانک ها در زمینه بانکدارى الکترونیک باید سرمایه گذارى بیشترى انجام دهند.

دلیل چاپ نشدن کتابچه معروف مجلس هشتم

شنیدیم که در پى بروز شایعاتى در خصوص نادرست بودن اطلاعات اظهار شده از سوى نمایندگان، لاریجانى از چاپ کتابچه معرفى نمایندگان مجلس جلوگیرى کرده است. این کتابچه حاوى اطلاعات و مشخصات شامل سن، تحصیلات، سابقه اجرایى و.‎.. نمایندگان است که با وجود گذشت حدود یک سال از فعالیت مجلس هشتم، کتابچه مذکور هنوز تهیه و چاپ نشده است. علت عدم چاپ این کتابچه، دستور رئیس مجلس مبنى بر استعلام مشخصات نمایندگان، بویژه مدارک تحصیلى آنان است که در پى بروز شایعاتى در خصوص نادرست بودن اطلاعات اظهار شده از سوى نمایندگان، صادر شد.

افشاگرى ستاد میرحسین علیه دولت اصلاحات

خبر رسیده که در حالى که اصلاح طلبان و برخى دیگر از منتقدان دولت در مجلس قصد دارند با فضاسازى رسانه اى اقدامات دولت نهم در حوزه نفت و گاز را تخریب کنند قرار گرفتن خبرى در سایت انتخاباتى میرحسین موسوى تمامى نقشه هاى این گروه ها را نقش بر آب کرد.
این خبر که با عنوان « کارشناسان صنعت نفت به میرحسین موسوى چه گفتند » منتشر شده است، این گزارش به تخلفات صورت گرفته در صنعت نفت کشور در فاصله سال هاى 76 تا 84 یعنى دوران حاکمیت اصلاح طلبان مى پردازد که از سوى مدیران و اعضاى انجمن اسلامى مناطق نفت خیز جنوب تهیه و در هزار صفحه به میرحسین موسوى تحویل داده شده است.
تعارض قراردادهاى بیع متقابل در بخش بالادستى با منافع ملى، افت تولید میادین و غفلت از تزریق گاز و ارائه آمار غیر واقعى در حوزه اکتشاف و تولید نفت تعدادى از تخلفات اشاره شده در گزارش مى باشد.

دستورالعمل دولت آلمان براى جانبدارى از رژیم صهیونیستى

دست آخر این که در دورانى که نظام هاى به اصطلاح دموکراسى غرب از آزادى بیان و آزادى رسانه دم مى زنند و دیگر کشورها را به نقض آزادى بیان متهم مى کنند، اخیراً دولت آلمان دستورالعملى را در مورد لزوم جانبدارى از رژیم صهیونیستى به رسانه هاى این کشور ابلاغ کرده است. این دستورالعمل 12 ماده اى، آشکارا از جنایات صهیونیست ها حمایت کرده و حقوق ملت مظلوم و بى دفاع فلسطین و لبنان را نادیده گرفته است. در این دستورالعمل آمده: در صورتى که از کلماتى چون حزب الله و یا حماس استفاده شود، همیشه عنوان افراطى و یا تشکیلات تروریستى مرتبط با ایران و سوریه با آن همراه گردد.

قدس

مرعشی: فقط کرباسچی اجازه حمایت از «کروبی» را دارد

حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: طبق مصوبه شورای مرکزی، تمامی اعضای این حزب جز کرباسچی موظف به حمایت از مهندس موسوی هستند.

حمایت دیگری که تکذیب شد

«گوهر خیراندیش»، بازیگر سینما و تلویزیون گفت: تاکنون از هیچ نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت نکرده ام.بازیگر اشکها و لبخندها در واکنش به نامبردن از وی به عنوان حامی میرحسین موسوی گفت: من از هیچ دولتمردی در انتخابات حمایت نمی کنم.

نیک آهنگ کوثر: ابطحی وبلاگ نویس درباری است

نیک آهنگ کوثر، کاریکاتوریست و وبلاگ نویس دوم خردادی در وبلاگ شخصی اش، درباره رویکرد دوگانه محمدعلی ابطحی به میرحسین و خاتمی نوشت: نکته جالبی که وبلاگ ابطحی این روزها دارد، و شاید هم بشود گفت در چند ماه اخیر، تک مضراب هایش در نقد میرحسین موسوی باشد، نگاه او در مورد خاتمی بیشتر تبلیغاتی و متملقانه است.حتی وقتی هم شاکی است، انگار امکان ادامه تملق را از او گرفته اند،که ناراحت شده است؛ اما بر عکس، وقتی در مورد میرحسین صحبت می کند، انگار به گفته های او شک دارد، به اینکه توان تغییر در میرحسین هست یا نه. این به نظر من چیزی است که نوشته های ابطحی کم داشت.
وی با تشبیه محمدعلی ابطحی به «ممد بوقی» نوشت: می توان از ابطحی پرسید که اگر از نگاه منتقد به خاتمی بنگرد و نه یک دلباخته، چه نکات عملی در مراد خود جسته بود که اینچنین «ممد بوقی» رئیس سابق دولت شده بود؟

گفتگوی هاشمی رفسنجانی و وزیر خارجه آمریکا تکذیب شد

رضا سلیمانی، مدیر کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گفتگوی تلفنی آقای هاشمی رفسنجانی با وزیر خارجه آمریکا کذب محض است.
این خبر تحت عنوان «ادعای گفتگوی رفسنجانی و هیلاری» روز چهارشنبه، بیست و ششم فروردین ماه در سایت تابناک منتشر شد.مهدی هاشمی نیز پیگیری این خبر را نشانه بیکاری دانست و گفت: این خبر دروغ است و از سوی دفتر آقای هاشمی تکذیب خواهد شد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):