جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 16 آذر 1398 / 09 ربيع الآخر 1441 / a 07 Dec 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 12 ارديبهشت 1388 - ساعت 17:36
شماره خبر: 100905711920
پس از مرمت و بازسازي
خانه شهيد رجايي موزه شد
جام جم آنلاين: پس از مرمت و بازسازی کامل ، خانه شهید رجایی در مراسمی به موزه تبدیل شد.در این موزه ، آثار شهید رجایی ، اعم از میز و اتاق کار ، وسایل شخصی ، محل پذیرایی از میهمانان خارجی و محل زندگی وی به نمایش گذاشته شده است.در طبقه زیرزمین خانه شهید رجایی وسایل زندگی آن بزرگوار به نمایش درآمده است.

سادگی و بی آلایشی خانه شهید رجائی به گونه ای است که در نگاه اول به نظر نمی آید منزل یکی از مقامات بلند پایه دولتی باشد.

موزه شهید رجایی درمیدان بهارستان ،خیابان مجاهدین اسلام ، نرسیده به خیابان ایران ، کوچه شهید آجانلو ، کوچه شهید میرزایی قرار دارد و همگان می توانند از آن دیدن کنند.قرار است در این موزه ، فیلمی از زندگانی دوران کودکی شهید رجایی به دانش آموزان بازدید کننده نمایش داده شود.

شهردار منطقه 12 در مراسم بهره برداری از موزه شهید رجایی گفت: این موزه به صورت هیات امنایی اداره خواهد شد و از فردا بازدید عموم از این موزه آزاد است.

کرمی با بیان اینکه حدود 2 میلیارد و 500 میلیون ریال برای بازسازی خانه شهید رجایی و تبدیل آن به موزه هزینه شده است گفت : سعی کردیم با وجود اقدامات عمرانی کوچکترین خدشه ای به ساختار منزل شهید رجایی وارد نشود.

وی با بیان اینکه شهید رجایی بدون هیاهو و جنجال در خدمت به مردم تلاش می کرد گفت: باید این شهید به عنوان الگوی رفتاری برای مدیران قرار گیرد، شخصیت بین المللی که خدمتگذاری را به مردم افتخار می دانست.

شهردار منطقه 12 ، محدوده این منطقه را دارای جایگاه خاص بیان کرد و افزود : قرار گرفتن مدرسه رفاه ، شورای انقلاب ، منزل مقام معظم رهبری ، بیت شهید رجایی و میدان شهدا یادآور واقعه تلخ 17 شهریور در این منطقه ،می طلبد که با نگاه ویژه به آن نگریسته شود.

در مراسم بهره برداری از موزه شهید رجائی ، همسر آن شهید بزرگوار ، شهردار و مسئول بنیاد شهید تهران و جمعی از مردم حضور داشتند.

واحد مرکزی خبر


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
عکاس : بهمن صادقي


روزها در قاب

دکتر توکلي: