جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 25 مهر 1396 / 26 محرم 1439 / a 17 Oct 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
حوادث
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 29 ارديبهشت 1388 - ساعت 10:01
شماره خبر: 100907150800
68 سال زندان، مجازات اعضاي باند سلطان شيشه
جام جم آنلاين: اعضای 12 نفره باند سلطان شیشه در شعبه 109 دادگاه عمومی ‌ جزایی دادگستری کرج محاکمه و به تحمل 68 سال حبس ، رد مال ، جریمه نقدی و شلاق محکوم شدند.

به گزارش «جام‌جم»، ماجرای تبهکاری این متهم و اعضای باند وی، روز 28 مردادماه سال 86 هنگامی مشخص شد که راننده‌ای با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 کرج تماس گرفت و از سرقت خودرویش با تهدید مسلحانه خبر داد و گفت: یک ماه قبل، 2 مرد شرور با تهدید سلاح در یکی از محله ‌های اسلامشهر خودروی پژوی مرا همراه اسناد، مدارک و برگه‌‌های سفید امضا به سرقت بردند و جستجویم برای یافتن آنها بی‌نتیجه بود تا این که چند ساعت قبل، وقتی برای شرکت در مهمانی یکی از اقوام به محله اسلام‌‌آباد کرج رفتم، متوجه شدم خودروی مسروقه‌ام مقابل منزلی در این محل متوقف شده است.

پس از این تماس، ماموران کلانتری 30 اسلام‌آباد کرج به محل حادثه عزیمت کردند که معلوم شد، مرد جوانی قصد سوار شدن خودروی مسروقه را دارد.

به این ترتیب، با هماهنگی قضایی او را دستگیر و به اداره آگاهی استان تهران انتقال دادند و تحقیق از وی آغاز شد.

این مرد در اظهاراتش به پلیس گفت، از سرقتی بودن خودرو اطلاعی ندارد و آن را از فردی به نام حمید امانت گرفته است. در ادامه تحقیقات معلوم شد، متهم بازداشت شده دارای سوابق متعدد کیفری است و با هویت جعلی، قصد فریب ماموران را دارد.

ماموران در بررسی از هویت واقعی متهم متوجه شدند، وی علی شیشه  معروف به سلطان شیشه  از قاچاقچیان و اراذل و اوباش خطرناک و بزرگ‌ترین توزیع‌کننده موادمخدر شیشه و کراک در منطقه است و حداقل 16 پرونده وی در حال رسیدگی در مراجع قضایی است.

جرایم مختلف در پرونده سرکرده باند

در حالی که تحقیق از متهم ادامه داشت، 2 شرور دیگر که همدست وی بودند، برای آزادی وی به مرکز پلیس مراجعه کردند که با هوشیاری ماموران شناسایی و دستگیر شدند.بازجویی‌های پلیسی از متهمان همچنان ادامه داشت، ولی آنها منکر جرایم خود شدند. به این ترتیب، ماموران بررسی پاتوق‌های متهمان را آغاز کردند و موفق به شناسایی4 مکان تولید مواد مخدر (شیشه)‌ در محله‌های باغستان، کمال‌آباد، گوهردشت و حیدرآباد کرج و کشف 3 کیلوگرم قرص روانگردان و دیگر ادوات تهیه و تولید شیشه شدند.

در ادامه تحقیق از متهمان، معلوم شد 4 دختر جوان هم با اعضای این باند همکاری دارند. با مشخص شدن موضوع ، پاتوق‌های احتمالی دختران جوان هم به طور غیرمحسوس زیر نظر گرفته شد و دستگیر شدند و در بازجویی‌های پلیسی اعتراف کردند، در ساخت مواد مخدر (شیشه)‌ و اغفال و اخاذی از مردان پولدار با دیگر اعضای باند همکاری داشته‌اند.

متهمان، فعالیت‌های تبهکارانه سرکرده را فاش کردند

ماموران برای فاش شدن دیگر فعالیت‌های اعضای باند، به بازجویی جداگانه از متهمان پرداختند تا عاقبت 2 عضو باند که همکاری نزدیکی با سرکرده داشتند، فعالیت‌های تبهکارانه دیگری را فاش کردند و مشخص شد، علی شیشه - سرکرده باند - پس از فریب دختری جوان، او را به خانه‌ای در مهرویلای کرج انتقال داده و اقدام به آزار و اذیت و فیلمبرداری از وی کرده و سپس با تهدید وی به توزیع فیلم در شهر، او را مجبور به همکاری با دیگر اعضای باند کرده و علاوه بر آن، 3 دختر جوان را در محله شهران تهران ربوده و مورد آزار و اذیت قرار داده و دختر دیگری را نیز پس از معتاد کردن به مواد مخدر (شیشه)‌ در دام خود گرفتار و از او به عنوان طعمه در اخاذی از مردان پولدار سوءاستفاده می‌کرده و میلیون‌ها تومان از این طریق به دست آورده است.

با پایان یافتن تحقیقات و صدور قرار قانونی پرونده متهمان با صدور کیفرخواست درخصوص مشارکت در سرقت مسلحانه، ساخت و فروش مواد روانگردان و شیشه، آدم‌ربایی و اخاذی و اغفال و فریب دختران جوان به شعبه 109 دادگاه عمومی  جزایی دادگستری کرج و دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

گزارش حاکی است سلطان شیشه چندی قبل همراه 9 عضو دیگر باند در شعبه 109 دادگاه عمومی  جزایی دادگستری کرج از سوی قاضی سرابی محاکمه شد و سرکرده باند علی شیشه به اتهام مشارکت در سرقت مسلحانه، ساخت و فروش مواد روانگردان و شیشه، اخاذی، آدم‌ربایی و ایراد ضرب و جرح افراد به 16 سال زندان و 74 ضربه شلاق، رد مال شاکیان و دیگر متهمان پرونده نیز جمعا به 52 سال زندان محکوم شدند.

یک منبع آگاه درخصوص سرکرده باند که در دادگاه کیفری استان تهران به اتهام آزار و اذیت دختر جوان قرار بود محاکمه شود گفت، وی با زور و تهدید و پرداخت پول به شاکیان، موفق به اخذ رضایت آنها شد و از مجازات سنگین اعدام نجات یافت و تبرئه شد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
رئيس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائيه خبر داد:فرمانده انتظامي شاهرود: