جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
جمعه 27 مرداد 1396 / 25 ذی القعدة 1438 / a 18 Aug 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
بين الملل
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 23 خرداد 1388 - ساعت 12:45
شماره خبر: 100909323306
کميسيون انتخابات افغانستان منتشر کرد
فهرست 41 نفره انتخابات رياست جمهوري افغانستان
جام جم آنلاين: کمیسیون انتخابات افغانستان فهرست اسامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ماه آگوست را منتشر کرد.

به گزارش فارس ، مقامات انتخاباتی افغانستان امروز شنبه فهرست 41 نفر‌ه‌ای از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ماه اگوست این کشور را اعلام کردند که نام حامد کرزی ، رئیس جمهور کنونی افغانستان نیز در این لیست به چشم می‌خورد.

در فهرست انتخاباتی مذکور نام 44 تن از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ذکر شده است که دو تن از آنها رد صلاحیت شده و نام یک نامزد دیگر نیز از فهرست مذکور حذف شد.

عزیزالله لدین ، رئیس کمیسیون انتخابات آزاد افغانستان در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که 41 تن از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بطور رسمی خود را برای رقابت سخت انتخاباتی در ماه آگوست آماده می‌کنند.

کمیسیون انتخابات آزاد افغانستان برای انتخابات ریاست جمهوری ماه آگوست حداقل نام 57 تن از نامزدها را حذف کرد که این امر شکایتهایی را علیه این کمیسیون بدنبال داشت.

بر اساس گزارش های منتشر شده در روزهای قبل، با وجود آنکه کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان ، 57 نفر از نامزدهای انتخابات را رد صلاحیت کرد اما همچنان انتقادهای زیادی از سوی برخی از مقامات دولتی ، تحلیلگران و مردم علیه کارکرد این کمیسیون وجود دارد.

در همین راستا دو تن از نمایندگان پارلمان و رئیس کمیسیون انتخابات آزاد افغانستان، در گفتگویی که توسط بنیاد آرمان شهر در انجمن قلم افغانستان انجام شد ، از نحوه کارکرد کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی انتقاد کردند.

احمد بهزاد ، نماینده مردم در مجلس در نشست مذکور، رئیس جمهور را به قانون شکنی متهم کرد و افزود: مهم ترین مساله، بی طرفی مسئولان کمیسیون انتخابات است که می‌تواند شفافیت انتخابات را تضمین کند.

بهزاد با انتقاد از کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی گفت: آیا افراد بی پشتوانه ، افراد گمنام، افرادی که دارای حمایت‌های خارجی یا جناح های قدرتمند داخلی نیستند از لیست حذف شده اند، یا افراد سرشناس هم که با اقداماتشان ملت افغانستان را در چند سال گذشته تحت فشار داده‌اند نیز مشمول این محدودیت‌های نظارتی شده‌اند؟


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 


کميسيون انتخابات افغانستان اعلام کرد:

يک روزنامه پاکستاني فاش کرد