جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 07 اسفند 1395 / 28 جمادي الأول 1438 / a 25 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
آموزش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 30 تير 1388 - ساعت 12:46
شماره خبر: 100912606463
جهت ‌آزمون‌ سراسري‌ سال‌ 1388 اعلام شد
شرايط پذيرش در دانشگاه‌ امام حسين (ع)
جام جم آنلاين: شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی انتخاب رشته‌های‌ تحصیلی‌ دارای‌ شرایط خاص ‌دانشگاه ‌امام حسین(ع) در ‌آزمون‌ سراسری‌ سال‌ 1388 اعلام شد.

به گزارش ایسنا ، بر اساس دفترچه راهنمای شرکت در ‌آزمون سراسری سال 1388 درخصوص نحوه اعلام علاقمندی به انتخاب رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص دانشگاه امام حسین (ع)، بنا به درخواست دانشگاه فوق شرایط وضوابط جدید پذیرش برای اطلاع عموم متقاضیان اعلام می‌شود و کلیه داوطلبان در صورتیکه مجاز به انتخاب رشته شده باشند حتی اگر در زمان ثبت‌نام برای گزینش در رشته‌های این دانشگاه اعلام علاقمندی نکرده‌اند درصورت تمایل و با درنظر داشتن شرایط و ضوابط دانشگاه می‌توانند نسبت به انتخاب رشته‌های این دانشگاه براساس شرایط و ضوابط جدید مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی در اولویت‌های 1 تا 10 فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

ضمناً لازم به توضیح است که نتایج اولیه افراد واجد شرایط (از بین انتخاب رشته کنندگان دانشگاه امام حسین(ع)) دهه آخر مرداد ماه اعلام خواهد شد که معرفی شدگان لازم است بر اساس برنامه زمانی که از طرف دانشگاه در همان تاریخ به اطلاع می رسد ، برای شرکت درسایر مراحل پذیرش اقدام کنند.

بر این اساس، التزام به خدمت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک افسر مکتبی ، داشتن حداکثر سن داوطلبان تحصیل بیست سال تمام، داشتن حداقل معدل 14 در سال آخر تحصیل و یا متوسط معدل سه سال آخر تحصیلی حداقل 14، پذیرش دانشجو در کلیه رشته‌ها از میان داوطلبان مرد – مجرد ، دارا بودن حداقل قد 165 و حداکثر190 سانتی‌متر، موفقیت در سیر مراحل گزینش سپاه برخی از شرایط اختصاصی برای پذیرش در این دانشگاه است.

بر این اساس ، دانشجوایان در ابتدای شروع به تحصیل به عنوان پاسدار محصل شناخته شده و دوره آموزش عمومی پاسداری را به مدت یک نیمسال در یکی از مراکز آموزشی سپاه طی می‌کنند.

محصلین مذکور برابر قانون و مقررات استخدامی سپاه از کمک هزینه تحصیلی و پوشش خدماتی و رفاهی برخوردار خواهند شد.

گذراندن دروس مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تعدادی از واحدهای خاص دانشگاه که تحت نظام تربیتی (نظامی، فرهنگی، ورزشی و...) می‌باشدف از دیگر شرایط عنوان شده است.

سپردن تعهد مبنی بر رعایت کلیه مقررات وضوابط آموزشی ، انضباطی ، تربیتی و مقررات نظامی دانشگاه درطول تحصیل و بعد از آن از دیگر شرایط است ، تحصیل دانشجویان در دانشگاه به صورت شبانه‌روزی بوده و دانشجویان دراین مدت از امکانات فرهنگی ، خوابگاه مجردی و غذا بهره‌مند خواهندشد ، لیکن دانشگاه هیچگونه تعهدی برای تامین خوابگاه متاهلی ندارد.

شایان ذکر است ، دانشجویان مقطع کاردانی به درجه ستوان سومی و کارشناسی به درجه ستوان دومی نایل خواهند شد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
مدير کل امور فرهنگي وزارت علوم خبر داد:

دانشگاه اميرکبير پذيرش مي‌کند

در جلسه مشترک دولت و مجلس انجام شد

رئيس دانشگاه آزاد خبر داد: