جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 25 مهر 1398 / 17 صفر 1441 / a 17 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 27 مرداد 1388 - ساعت 09:35
شماره خبر: 100915014168
در ماه رمضان
شبکه 4 «به سوي دمشق» مي‌رود
جام جم آنلاين: در ایام ماه رمضان قرار است شبکه 4 سیما تله‌تئاتر تلویزیونی «به سوی دمشق» به کارگردانی حمید سمندریان را به آنتن پخش بسپارد.

این تله‌تئاتر که پرویز پورحسینی، هما روستا و ثریا قاسمی در آن بازی داشته‌اند، ماجرای فردی ناشناس روایت می‌شود که سیر و سلوک خاصی را در زمان و مکان نامشخصی سپری می‌کند. کارگردانی تلویزیونی این تله‌‌تئاتر را ساسان امیرپور انجام داده و تهیه‌کنندگی آن برعهده جواد ظهیری بوده است.

همچنین مجموعه یک فیلم، یک تجربه که مدت‌هاست از این شبکه پخش می‌شود و در هر قسمت، مستندی پیرامون یکی از فیلم‌های ماندگار سینما تولید می‌شود، در ماه مبارک رمضان به 4 سریال مطرح سال‌های گذشته در ماه رمضان می‌پردازد.

تهیه‌کننده این برنامه ناهید دل‌آگاه و مجری طرح آن لیلا خوانساری است. کارگردانی این 4 قسمت را که در 45 دقیقه پخش خواهد شد، پوریا رفیعی به عهده دارد. مجموعه‌هایی که برای این برنامه در نظر گرفته شده، صاحبدلان، او یک فرشته بود، میوه‌ ممنوعه و خانه به دوش هستند.

هرکدام از این مجموعه‌ها در زمان پخش با استقبال زیادی از سوی مخاطب مواجه شده‌اند و در هر قسمت به بررسی مجموعه‌ها به لحاظ ساختار، بازی‌ها، کارگردانی، تدوین و... در گفتگو با عوامل مجموعه‌‌ها و نظرات مخاطبان و پخش بخش‌هایی از سریال و پشت صحنه آن می‌پردازند.

«معنای زندگی» هم کاری از گروه معارف و اندیشه دینی و تاریخ به تهیه‌کنندگی محمد رحیمی ویژه افطار این شبکه است که در آن با اجرای محمدصادق زاهدی، به مباحثی چون معنای زندگی در اندیشه حافظ، علم جدید، فناوری و معنای زندگی، انسان معاصر و بحران معنا و ایمان به خدا و معنای زندگی می‌پردازد.

«شمیم وحی» هم کاری از گروه فرهنگی و اقتصادی شبکه 4 سیماست که در 30 قسمت 30 دقیقه‌ای پخش خواهد شد.

این برنامه با هدف گلگشتی در مصلای ادب فارسی و آشنایی با بزرگان شعر و ادب فارسی و متون کهن ادبی شامل مناجات‌نامه‌ها، ساقی‌نامه‌‌ها و متون عرفانی آماده پخش شده است.

این برنامه با اجرای مریم مه‌نگار و نماآهنگ‌هایی با صدای حسام‌‌الدین سراج، عبدالحسین مختاباد، شهرام ناظری و علیرضا افتخاری پخش خواهد شد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
با پخش تله‌تئاتر «دغدغه‌هاي پرچين» از شبکه 4 سيما

در ايام نوروز صورت مي‌گيرد


با توليد بچه‌هاي من، آفريقاي من

از امشب با پخش يک تله‌تئاتر جديد