جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 25 مهر 1396 / 26 محرم 1439 / a 17 Oct 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سياسي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 28 مرداد 1388 - ساعت 12:10
شماره خبر: 100915109863
امروز صورت مي گيرد
معرفي کامل وزيران دولت دهم
جام جم آنلاين: بعد از معرفی 6 گزینه کابینه دهم، امروز قرار است 19 عضو دیگر پیشنهادی دولت به مجلس شورای اسلامی معرفی شوند؛ چراکه امروز مهلت 2 هفته‌ای احمدی‌نژاد برای معرفی کابینه پایان خواهد یافت.

رئیس‌جمهور روز یکشنبه گذشته در یک گفتگوی زنده خبری، 6 نفر از وزرای خود را به مردم معرفی و تاکید کرد که روز چهارشنبه علاوه بر ارسال اسامی همه وزرای پیشنهادی، مجددا در یک گفتگوی خبری، جزئیاتی از روند انتخاب اعضای کابینه و علت انتخاب هر وزیر پیشنهادی را با مردم در میان خواهد گذاشت.

این در حالیست که خبرها از حضور سوسن کشاورز به عنوان وزیر آموزش و پرورش نیز حکایت دارد. این گزینه احتمالی، معاون کنونی وزیر آموزش و پرورش در سازمان آموزش و پرورش استثنایی است. چنانچه وی در این سمت معرفی شود، سومین گزینه زن کابینه برای دولت آینده خواهد بود.

روزنامه ایران وابسته به دولت در چاپ عصر خود در مورد تصمیم‌گیری در مورد برخی وزیران برای معرفی به مجلس فهرستی را ارائه و اعلام کرد که این اسامی تقریبا نهایی شده است.

این روزنامه از مصطفی نجار برای وزارت کشور، سیدمحمد حسینی: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرضا شیخ‌الاسلامی: وزارت کار و امور اجتماعی، سیدمسعود میرکاظمی: وزارت نفت، محمد علی‌آبادی: وزارت نیرو، علی نیکزاد: وزارت مسکن و شهرسازی، حمید بهبهانی: وزارت راه و ترابری، کامران دانشجو: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رضا تقی‌پور: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صادق خلیلیان: وزارت جهاد کشاورزی و مرتضی بختیاری برای وزارت دادگستری نام برده است.

روزنامه ایران در عین حال احتمال داده است که احمد خالدی به عنوان وزیر بازرگانی، منوچهر متکی برای وزارت خارجه، احمد وحیدی برای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و خانم سوسن کشاورز برای وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی شوند.

البته چنانچه احتمالات روزنامه ایران را مدنظر قرار دهیم، تنها 15 نفر دیگر از اعضای کابینه مشخص شده و تکلیف 4 وزیر دیگر برای وزارتخانه‌های باقیمانده هنوز مشخص نیست.

افراد معرفی شده به مجلس باید شرایط لازم را داشته باشند

همزمان محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس در خصوص وضعیت کابینه و افراد معرفی شده به مجلس گفت: کابینه دولت دهم جمهوری اسلامی 4 سال سرنوشت کشور و مردم را در دست می‌گیرد و به همین دلیل فردی که وزارتخانه به او سپرده می‌شود، باید شرایط لازم و کافی را داشته باشد.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم تهران در مراسم بزرگداشت حجت‌الاسلام علی موحدی ساوجی در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی با تمام توان از رئیس‌جمهور حمایت می‌کند؛ اما وزیران معرفی شده به مجلس برای به دست آوردن رای اعتماد باید شرایط لازم را از نظر نمایندگان کسب کنند.

وی افزود: وزیر کابینه باید شناخته شده در جمهوری اسلامی بوده و تلاش و فعالیت‌های وی مشهود و مشخص باشد، در دوران خدمت خود در نظام جمهوری اسلامی باید دارای کارنامه‌ای قابل قبول و مورد وثوق جامعه و مردم باشد.

باهنر با بیان این که مجلس به کسی رای اعتماد می‌دهد که در حد و شأن نظام جمهوری اسلامی باشد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران کابینه‌ای را می‌طلبد که کاری و فعال باشد تا اهداف مقدس اسلامی را به پیش ببرد. وی در ادامه سخنان خود با بیان این که کشور اکنون شرایط حساسی را پشت سر نهاده است، گفت: دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را مردم با شکوه تمام برگزار کردند؛ اما متاسفانه عده‌ای دانسته یا ندانسته کوشیدند این شیرینی را بر مردم تلخ کنند که تا حدودی هم توانستند و باعث خرسندی دشمنان انقلاب شدند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:





کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):




 
اخبار مرتبط: 

رييس جمهوري 6 وزير را معرفي کرد

عضو فراکسيون اقليت:

عسکراولادي:

قنبري در جمع خبرنگاران:

«جام‌جم» بررسي مي‌کند