جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 26 مهر 1396 / 27 محرم 1439 / a 18 Oct 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
حوادث
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 07 آذر 1388 - ساعت 16:50
شماره خبر: 100923852870
تبهکار حرفه‌اي در درگيري با پليس کشته شد
مرگ جمال آدم‌خوار
جام جم آنلاين: سرکرده یک باند مخوف که پس از محکوم شدن به 22 سال حبس، از زندان فرار کرده بود، هنگامی که با تغییر چهره و در پوشش گدایی قصد سرقت از یک طلافروشی در مشهد را داشت، در درگیری با پلیس هدف اصابت گلوله قرار گرفت و به هلاکت رسید.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به پرونده اتهامی این شرور تبهکار به نام جمال (معروف به آدم‌خوار)‌ روز گذشته به «جام‌جم» گفت: از ابتدای سال 80 چندین فقره شکایت مردمی -که عموما از افراد سالخورده بودند- در شعبه‌های مختلف دادسرای جنایی مطرح بود که نشان می‌داد اعضای یک باند از سارقان حرفه‌ای با کمین در اطراف بانک‌ها و طلافروشی‌ها به شناسایی مشتریان بانک و یا کسانی که پول و طلا حمل می‌کردند، به تعقیب آنها پرداخته و اموالشان را با ایجاد رعب و وحشت و ضرب و جرح سرقت می‌کردند.

با ارجاع این شکایت‌ها به پلیس آگاهی، یک تیم ویژه اطلاعاتی و عملیاتی از ماموران پلیس آگاهی به تحقیق در این زمینه پرداخته و متوجه شدند سرکرده این باند یک تبهکار حرفه‌ای و سابقه‌دار به نام جمال (معروف به آدم‌خوار)‌ است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اضافه کرد: درخصوص این که اعضای باند این لقب را به متهم داده‌‌اند، تحقیقات مشخص کرد، متهم در چند مرحله وقتی متوجه شده اعضای باند پس از سرقت، اموال را در اختیار وی قرار نداده‌اند برای ایجاد رعب و وحشت در میان همدستانش، با دندان‌های خود گوش سارقان را کنده است.

رهایی مالباخته‌ها بدون لباس

سرهنگ محمدیان تصریح کرد: در حالی که جستجوی گسترده کارآگاهان برای دستگیری سرکرده باند و دیگر همدستانش ادامه داشت، این بار مشخص شد اعضای باند در روزهای پایانی هرماه یا اوایل ماه جدید با شناسایی کسانی که از بانک حقوق دریافت کرده بودند، با حمله به این افراد و در صورت مقاومت آنها در برابر سارقان، با گستاخی لباس صاحبان اموال را در خیابان خارج و آنها را برهنه می‌کردند که عموما قربانیان این اقدام تبهکارانه نیز افراد بازنشسته و سالخورده بودند.

پس از چند ماه تلاش شبانه‌روزی و کنترل محل‌های سرقت، سرانجام سرکرده باند به محاصره پلیس آگاهی درآمد و در اقدامی ضربتی او و تعدادی از همدستانش یکی پس از دیگری دستگیر شدند. این متهمان به صدها فقره سرقت با ایجاد رعب و وحشت اعتراف کردند.

فرار از زندان

با اعتراف اعضای باند، پس از چند ماه قاضی وقت شعبه 1156 مجتمع امور جنایی این متهم را به 12 سال زندان و پرداخت خسارت در حق شاکیان محکوم کرد و به فاصله کمی از این محکومیت، وی از سوی یک دادگاه دیگر نیز به اتهام ده‌ها فقره سرقت به 10 سال زندان محکوم شد.

به گفته سرهنگ محمدیان، در حالی که جستجو برای دستگیری چند عضو دیگر این باند تبهکاری ادامه داشت، مشخص شد همدستان متهم با ارائه شکایت ساختگی در یکی از مجتمع‌های قضایی، زمینه انتقال جمال آدم‌خوار به محل مجتمع را فراهم کرده‌اند و هنگامی که متهم روز 25 بهمن سال 83 در حال انتقال به مجتمع قضایی بود، در میانه راه ماموران همراه وی از سوی همدستان متهم مورد حمله مسلحانه قرار گرفته و متهم موفق به فرار شد.

4 سال جستجو

محمدیان گفت: با فرار این مجرم خطرناک، موضوع بار دیگر در دستور کار پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و با تحقیقات بعدی مشخص شد، متهم بلافاصله پس از فرار به کشور افغانستان رفته و سپس با اسناد و مدارک جعلی به کشور تایلند متواری شده است و با گزارش موضوع به پلیس بین‌الملل، اقدامات لازم برای دستگیری و بازگرداندن متهم آغاز شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران اضافه کرد: در حالی که پلیس آگاهی در انتظار فرصتی بود تا این متهم را دستگیر کند، مشخص شد وی سال 87 با اسناد و مدارک جعلی وارد کشور شده است و پس از تشکیل باند این بار چون می‌دانست در تهران قادر به ارتکاب جرم نخواهد بود، فعالیتش را در شهرهای مختلف آغاز کرد و پس از چند فقره سرقت از طلافروشی‌ها و کسانی که به شهرستان‌ها طلا حمل می‌کردند، بلافاصله کشور را ترک کرد.

هلاکت تبهکار فراری

با جمع‌بندی آخرین اطلاعات مربوط به این متهم، ماموران پلیس آگاهی که سایه به سایه در تعقیب وی بودند، اطلاع یافتند تبهکار فراری با هویت جعلی رضا حیات‌الغیب وارد مشهد شده و به اتفاق همدستانش قصد سرقت از یک طلافروشی در این شهر را دارند.

با به دست آمدن این اطلاعات، موضوع طی نشستی به قاضی جعفرزاده، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی گزارش شد و با ارجاع پرونده به شعبه اول دادیاری دادسرای جنایی، دادیار هاشمیان دستور قضایی را در این ارتباط صادر کرد و با همکاری حفاظت اطلاعات قوه قضاییه 2 تیم عملیات و ضربت پلیس آگاهی با نیابت قضایی عازم این شهرستان شده و با همکاری کارآگاهان پلیس آگاهی مشهد، بازار طلافروشان مشهد تحت کنترل قرار گرفت و مشخص شد جمال آدم‌خوار با تغییر چهره و پوشیدن لباس مندرس در حال گدایی در این محل است و رفت و آمدها را به یک طلافروشی که هدف سرقت بوده است، به دقت کنترل می‌کند.

رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: پس از محاصره محل، متهم که خود را در محاصره پلیس دید، با حمله به ماموران با یک قبضه قمه، قصد فرار از حلقه محاصره را داشت که در پی این اقدام، ماموران با استفاده از قانون بکارگیری سلاح متهم را هدف اصابت گلوله قرار دادند که پس از دستگیری، هنگام انتقال متهم به بیمارستان،‌وی در میانه راه به هلاکت رسید.

سرهنگ محمدیان تاکید کرد: با دستور قضایی مبنی بر انتقال جسد به پزشکی قانونی بزودی ابعاد تازه‌ای از اقدامات تبهکارانه این متهم سابقه‌دار و دیگر همدستانش فاش خواهد شد.

گروه حوادث


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
به هنگام دستگيري فرد متجاوز در کرج

اعضاي باند سرقت طلا در يک قدمي محاکمه قرار گرفتند

مجازاتي که هنوز به اجرا درنيامده است

پس از 17 روز فرار

مامورهاي قلابي دستگير شدند


در شيراز رخ داد


پس از شهادت يک بسيجي