جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 03 اسفند 1395 / 24 جمادي الأول 1438 / a 21 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 11 آذر 1388 - ساعت 18:21
شماره خبر: 100924204019
بانک مرکزي اعلام کرد:
ليست تعاوني‌هاي اعتباري، ليزينگ‌ها و صرافي‌هاي مجاز
جام جم آنلاين: بانک مرکزی در راستای ساماندهی بازار پولی و مالی کشور، لیست تعاونی‌های اعتباری ، لیزینگ‌ها و صرافی‌های مجاز کشور را اعلام کرد.

به گزارش مهر، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای ساماندهی بازار پولی و بانکی کشور، امسال ارائه مجوز به موسسات مالی و اعتباری و صندوقهای قرض الحسنه بدون مجوز را در دستور کار قرار داده است.

بر این اساس، بانک مرکزی مهلتی برای اخذ مجوز ( پایان آذر ماه سال جاری) توسط موسسات مالی و اعتباری، صندوقهای قرض الحسنه، تعاونی های اعتباری و سایر موسسات بدون مجوز از جمله صرافی ها و غیره تعیین کرده است.

بانک مرکزی به منظور ساماندهی بازار پولی کشور ارائه مجوز به تعاونی های اعتباری را از سال 86 در دستور کار قرار داد، که این امر در سال جاری تشدید شد. در پی این تصمیم بانک مرکزی از سال 86 تاکنون مجوز 14 تعاونی اعتباری را صادر کرده است.

تعاونی های اعتباری پس از ابلاغ قانون اجرای سیاستهای اصل 44 قانون اساسی و در راستای افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد به 25 درصد در پایان برنامه پنجم توسعه مورد توجه قرار گرفتند، به همین دلیل بانک مرکزی بر اخذ مجوز توسط این تعاونی ها از بانک مرکزی علاوه بر اخذ مجوز از بخش تعاون و سایر مجوزهای لازم تاکید کرده است.

تعاونی های اعتبار

از 14 تعاونی دارای مجوز 9 تعاونی اعتبار کارکنان شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران، تعاونی اعتبار کارکنان ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، تعاونی اعتبار کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای، تعاونی اعتبار کارکنان بانک صادرات استان اصفهان، تعاونی اعتبار سروش مهر کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان (اصفهان)، تعاونی اعتبار کارکنان شهرداری کرمان سپهر، تعاونی اعتبار کارکنان شرکت پسمانداری صنعت هسته ای ایران و تعاونی اعتبار فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تهران در سال 88 مجوز لازم را از بانک مرکزی برای فعالیت کسب کرده اند.

سه تعاونی اعتبار کارکنان شرکت سهامی مدیریت شبکه برق ایران، تعاونی اعتبار شهید باهنر فرهنگیان گناباد و تعاونی اعتبار کارکنان شرکت ایتوک در سال 87 و دو تعاونی اعتبار کارکنان وزارت امور خارجه و تعاونی اعتبار کارکنان شرکت توانیر نیز در سال 86 مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی دریافت نموده اند.

لیزینگها

همچنین بانک مرکزی تاکنون مجوز فعالیت 21 شرکت واسپاری (لیزینگ) را نیز صادر کرده است که مجوز 10 شرکت لیزینگ ماشین آلات و تجهیزات پاسارگاد، لیزینگ ایران،  لیزینگ رایان سایپا، لیزینگ سرمایه گذاری بانک ملی، لیزینگ آتیه الوند، لیزینگ ملت، لیزینگ پاسارگاد، لیزینگ امید، لیزینگ رازی و لیزینگ ایران و شرق در سال 88 صادر شده است.

پیش از این نیز 11 شرکت لیزینگ زاگرس خودرو، لیزینگ گلدیران، لیزینگ ماشین آلات سنگین ایرانیان، لیزینگ آریا دانا، لیزینگ شید، لیزینگ سپهر پارس، لیزینگ صنعت و معدن، لیزینگ ایرانیان، لیزینگ غدیر خودرو، لیزینگ پارسیان و بهمن لیزینگ در سال 87  مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی دریافت کرده اند.

صرافی ها

بر این اساس بانک مرکزی مجوز 424 صرافی در سراسر کشور و مناطق آزاد را صادر کرده است که 133 مجوز این صرافی ها مربوط به تهران است. همچنین استان آذربایجان غربی با 44 صرافی، خراسان رضوی با 27 صرافی، فارس و خوزستان و مازندران با 14 صرافی، اصفهان نیز با 19 صرافی دارای مجوز بیشترین آمار را در این بخش به خود اختصاص داده اند.

در عین حال خراسان جنوبی و لرستان با یک صرافی، سمنان، خراسان شمالی و مرکزی با 2 صرافی، چهارمحال و بختیاری و زنجان با 3 صرافی و نیز کرمانشاه و ایلام با 4 صرافی دارای کمترین آمار هستند. مناطق آزاد کشور نیز دارای 21 صرافی مجاز هستند که در این بخش صرافی های مجاز متعلق به بانکها نیز 11 مورد است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
بهمني اعلام کرد:

هشدار اتحاديه طلا و جواهر :

بانک مرکزي اعلام کرد: