جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 21 آذر 1397 / 03 ربيع الآخر 1440 / a 12 Dec 2018    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سياسي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 26 اسفند 1386 - ساعت 17:24
شماره خبر: 100933359144
با پايان شمارش آرا در سطح کشور روشن شد:
آرايش سياسي جناحها در مجلس هشتم
جام جم آنلاين: آمار نهایی اعلام شده از سوی ستاد انتخابات کشور به جز استان تهران، تاکنون تکلیف شمارش آرا در 260 کرسی را مشخص کرده و در تهران نیز تقریبا، وضع روشن است. بر اساس این نتایج،‌ جناح اصولگرایان، پیروز این دوره انتخابات است و اکثریت قاطع کرسیهای مجلس هشتم را در دست خواهد داشت. پس از آن، به ترتیب مستقلها و اصلاح طلبان قرار دارند.

بنا به گزارشی که خبرگزاری مهر در این زمینه منتشر کرده است، از مجموع 260 کرسی مجلس بجز تهران،  اصولگریان 114کرسی قطعی را در مجلس بدست آورده  و 28 نامزد اصلاح طلب در مرحله به مجلس شورای اسلامی راه یافتند. همچنین 28 نامزد اصولگرا و 9 نامزد اصلاح طلب نیز موفق به حضور در دور دوم رقابت های انتخاباتی شده اند. گرایش بیش از یک چهارم نامزدهای پیروز در انتخابات و یا راه یافته به مرحله دوم نیز مستقل و یا نامشخص گزارش شده است.

به گفته ستاد انتخابات کشور، میزان حضور مردم واجد شرایط رای دادن در انتخابات مجلس هشتم حدود 63 درصد در کل کشور بوده است که نسبت به دوره هفتم 11 درصد رشد نشان می دهد.

ترکیب مجلس آینده از نظر گرایش سیاسی نمایندگان آن به تفکیک استانها، چنین است:


1- استان آذربایجان شرقی

- حوزه انتخابیه تبریز، آذر شهر و اسکو: مسعود پزشکیان (ائتلاف فراگیر اصولگرایان + اعتماد ملی + ائتلاف اصلاح طلبان)
- حوزه انتخابیه میانه:  سید محمدرضا حاجی اصغری به مجلس راه یافت (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)  و محمد علی مددی (مستقل)  و سید حسین هاشمی (ائتلاف اصلاح طلبان و حزب اعتماد ملی)  به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه ملکان: سلمان خدادادی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان) 
- حوزه انتخابیه کلیبر و بخش هوراند: ارسلان فتحی پور(جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه بناب: ضیاء الله اغزازی ملکی (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه اهر و هریس: غلامحسین مسعودی ریحان و عباس فلاحی باباجان به دور دوم راه یافتند. (مستقل)
- حوزه انتخابیه ورزقان و خاروانا: رضاعلی زاده (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه بستان آباد: محمد وحدتی هلان و احد خیری به مرحله دوم راه یافتند (مستقل)
-حوزه انتخابیه سراب: یوسف داوری (مستقل) و مجید نصیرپور سردهایی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان + اعتماد ملی و ائتلاف اصولگرایان) به دور دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه هشترود و چهار اویماق:  غفار اسماعیلی (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه شبستر : علی مطهری ( ائتلاف فراگیر اصولگرایان)  و کریم قیاسی مرادی (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر: یوسف نجفی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه مرند و جلفا: سیروس سازدار (مستقل)

2- استان آذر بایجان غربی

- حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت:  محمد علی پرتویی (اعتماد ملی)
- حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین دژ وتکاب: جهانبخش محبی نیا (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)  به مجلس راه یافت و محمد علی میرزایی (مستقل)  و علی نقی اقدسی (مستقل)  به  مرحله دوم راه یافتند
 - حوزه انتخابیه بوکان: محمد قسیم عثمانی (مستقل)
- حوزه انتخابیه مهاباد: جلال محمود زاده (مستقل)
- حوزه انتخابیه ارومیه:  سید سلمان ذاکر (ائتلاف فراگیر اصولگرایان) به مجلس راه یافت و جواد جهانگیرزاده( ائتلاف فراگیر اصولگرایان)، عبدالرحمن افشین (مستقل)، نادر قاضی پور(مستقل) و فرامرز فتح نژاد (جبهه متحد اصولگرایان) به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه سلماس: علی اکبر آقایی مغانجویی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه نقده واشنویه: جمال خضری (مستقل) و علی زنجانی حسن لویی (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه ماکو وچالدران: سلیمان جعفر زاده (مستقل)

3- استان اردبیل

- حوزه انتخابیه اردبیل، نمین و نیر: قاسم محمدی (جبهه متحد اصولگرایان ) و جواد صبور آقچه کندی( ائتلاف فراگیر اصولگرایان)  وارد مجلس شدند و سید کاظم موسوی (مستقل) و حسن نوعی اقدم (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)   به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه گرمی و دشت مغان: ولی اسماعیلی (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله سوار: سلیمان نهیمی گیگلو(جبهه متحد اصولگرایان) و وکیل سپه اجیرلو(مستقل)
- حوزه انتخابیه مشکین‌شهر: یونس اسدی (مستقل)
- حوزه انتخابیه خلخال و کوثر: بشیر خالقی (مستقل)

4- استان اصفهان

- حوزه انتخابیه اصفهان: حسن کامران دستجردی(مستقل) ، نیره اخوان بیطرف (مستقل) و حمید رضا فولادگر(جبهه متحد اصولگرایان) به مجلس راه یافتند و محمد تقی رهبر(ائتلاف فراگیر اصولگرایان)، محمد کریم شهرزاد(جبهه متحد اصولگرایان)، علی اکبر پرورش( ائتلاف فراگیر اصولگرایان) ، و فیروز اصلانی(جبهه متحد اصولگرایان ) به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه میمه و برخوار: محمود حسینی دولت آباد (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه شهررضا و سمیرم سفلی: عوض حیدرپور شهرضایی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه کاشان، آران و بیدگل: اصغر گرانمایه‌پور (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه گلپایگان و خوانسار: محمد ابراهیم نکونام (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه نائین: حسین حسنی بافرانی (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه لنجان: محسن کوهکن (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه فریدن، فریدون‌شهر و چادگان: بهمن محمدی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه اصفهان: محمدصادق سلطانی
- حوزه انتخابیه برخوار و میمه:  محمود حسینی
- حوزه انتخابیه سمیرم: بهروز جعفری (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه فلاورجان: سید ناصر موسوی لارگانی (مستقل)
- حوزه انتخابیه مبارکه: سید محمد جعفر سادات موسوی (مستقل) و سید علی محمد موسوی مبارکه (جبهه متحد اصولگرایان) به مرحله دوم راه یافتند
-حوزه انتخابیه نجف آباد، تیران و کرون: حمید سعادت (جبهه متحد اصولگرایان) و محمد مهدی مظاهری تهرانی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان) به مرحله دوم راه یافتند
- حوزه انتخابیه اصفهان : کریم شهرزاد
- حوزه انتخابیه خمینی شهر: سید محمود ابطحی (مستقل)
- حوزه انتخابیه نطنز و قمصر: محمد ضابطی طرقی (مستقل)
- حوزه انتخابیه اردستان: سید مصطفی طباطبایی نژاد (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)

5- استان ایلام

- حوزه انتخابیه دهلران، دره‌شهر و آبدانان: علی عزتی و ماجد نظری (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند
- حوزه انتخابیه ایلام، شیروان، چرداول، ایوان و مهران: علی اکبر متین (مستقل)، داریوش قنبری (ائتلاف فراگیر اصولگرایان+ اعتماد ملی+ ائتلاف اصلاح طلبان)، علی اکبر بسطامی (اعتماد ملی) و شاپور پولادی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان) به دور دوم راه یافتند.

6- استان بوشهر

- حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان: سید محمد مهدی پورفاطمی (ائتلاف اصلاح طلبان)
- حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم: غلامعلی میگلی نژاد (مستقل)
- حوزه انتخابیه دیر، کنگان و جم: قیصر صالحی و عسگر جلالیان (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند

7-استان تهران

- حوزه انتخابیه کرج: فاطمه آجرلو (مستقل) و عزیز اکبریان (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه دماوندو فیروزکوه: شاهرخ رامین (مستقل)
- حوزه انتخابیه رباط کریم: حسن نوروزی (مستقل)
-حوزه انتخابیه پاکدشت: فرهاد بشیری (مستقل)
- حوزه انتخابیه شهریارو شهر قدس: حسین گروسی (مستقل)
- حوزه انتخابیه ورامین: سیدحسین نقوی حسینی (مستقل)
- حوزه انتخابیه ساوجبلاغ وطالقان: محمد حسین نژاد فلاح (ائتلاف فراگیر اصولگرایان) 

*توضیح: حوزه انتخابیه تهران بزرگ هنوز قطعی نشده است.

8- استان چهار محال وبختیاری

-حوزه انتخابیه شهرکرد: صادق سلیمی نبی (مستقل) و نصراله ترابی قهفرخی (اعتماد ملی + ائتلاف اصلاح طلبان)  به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه لردگان: جعفر علیپور بهزادی (ائتلاف اصلاح طلبان) ، طاهر طالبی سردشتی (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند
- حوزه انتخابیه اردل وفارسان: نورالله حیدری (مستقل)
- حوزه انتخابیه بروجن: سیروس برنا بلداجی (مستقل)

9- استان خراسان رضوی

- حوزه انتخابیه مشهد و کلات: محمدرضا فاکر (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان، جواد آرین منش (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)  و عفت شریعتی کوه بنانی (جبهه متحد اصولگرایان)  به مجلس راه یافتند و سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی(جبهه متحد اصولگرایان )، حسین آفریده (ائتلاف اصلاح طلبان + اعتماد ملی)، عبدالرضا رحمانی فضلی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان) و جواد کریمی قدوسی (جبهه متحد اصولگرایان) به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار: محمد رضا سجادیان (مستقل)
- حوزه انتخابیه گناباد: مهدی مهدیزاده (مستقل) 
-حوزه انتخابیه درگز: محمد علی دلاور (ائتلاف اصلاح طلبان)
-حوزه انتخابیه نیشابور: سید علی حسینی (مستقل) و حسین سبحانی نیا(جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه سبزوار: محمد رضا محسنی ثانی(جبهه متحد اصولگرایان) وارد مجلس شد و علی بروغنی و رمضانعلی سبحانی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان + اعتماد ملی)  به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه طرقبه و چناران:  محمد دهقان(جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه تربت حیدریه، زاوه و مهمولات: محمد علی رضایی (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه تربت جام وتایباد: غلامرضا اسدالهی (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه قوچان وفاروج : عباسعلی رستمی ثانی (جبهه متحد اصولگرایان) و هادی شوشتری(ائتلاف اصلاح طلبان) به مرحله دوم راه یافتند
 -حوزه انتخابیه کاشمر، بردسکن وخلیل آباد: محمد رضا خباز (اعتماد ملی + ائتلاف اصلاح طلبان)
- حوزه انتخابیه فریمان، سرخس، احمد آباد و رضویه: سید حسین حسینی (مستقل)
- حوزه انتخابیه فردوس و طبس: محمد کریم عابدین (جبهه متحد اصولگرایان)

10- استان خراسان شمالی

- حوزه انتخابیه شیروان: محمدرضا حسین نژاد(جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان: محمد مهدی شهریاری (اعتماد ملی + ائتلاف اصلاح طلبان) و موسی الرضا ثروتی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه اسفراین: هادی قوامی(جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیراصولگرایان)

11- استان خراسان جنوبی

- حوزه انتخابیه بیرجند ودرمیان: حسین ابراهیمی(جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه قائنات: موسی قربانی (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه نهبندان وسر بیشه: محمدرضا صابری (مستقل) 

12- استان خوزستان

- حوزه انتخابیه ایذه و باغملک: هادی طباطبایی (جبهه متحد اصولگرایان) و علیرضا دهقانی (ائتلاف فراگیراصولگرایان) به مرحله دوم راه یافتند
- حوزه انتخابیه شادگان: مجید ناصری‌نژاد (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر: سید ناصر موسوی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه اهواز: شبیب جویجری (جبهه متحد اصولگرایان) به مجلس راه یافت و ناصر سودانی(جبهه متحد اصولگرایان)، محمد جعفر فلسفی(جبهه متحد اصولگرایان)، سید شریف حسینی(مستقل) و زیوا صالح پور(جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان) به مرحله دوم راه یافتند.
-حوزه انتخابیه بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان: کمال دانشیار(ائتلاف فراگیراصولگرایان) و خلیل حیات مقدم (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند.
-حوزه انتخابیه بهبهان: حاجی محمد موحد(ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه خرمشهر: مصطفی مطور زاده (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه شوش: سید جاسم ساعدی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه مسجد سلیمان، لالی و بخش هفت گل: امیدوار رضایی میرقائد (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه آبادان: حواد سعدون زاده(مستقل)، سید علی موسوی(مستقل)، سیدحسن دهشتی(جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)، عبدالله کعبی(ائتلاف اصلاح طلبان)، محمد گذاری(جبهه متحد اصولگرایان+ ائتلاف فراگیر اصولگرایان) و محمد سعید انصاری(مستقل) به مرحله دوم راه یافتند.
-حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند: محمد سادات ابراهیمی (مستقل) و حیدر سیدی(مستقل) به مرحله دوم راه یافتند. 
- حوزه انتخابیه دزفول: سید احمد آوایی (مستقل)
- حوزه انتخابیه اندیمشک: فریدون حسنوند (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه دشت آزدگان: هاشم سواری (ائتلاف فراگیراصولگرایان)

13- استان زنجان

- حوزه انتخابیه زنجان وطارم علیا: سعدالله نصیری قیداری (اعتماد ملی + ائتلاف اصلاح طلبان) به مجلس راه یافت، جمشید انصاری(اعتماد ملی + ائتلاف اصلاح طلبان) وعلی وقفچی(مستقل) به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه خدا بنده: محمد پیران (مستقل) و سید فاضل موسوی (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه ماهنشان، انگوران و ایجرود: رضا عبداللهی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره :احمد مهدوی ابهری (مستقل)

14- استان سمنان

- حوزه انتخابیه شاهرود: کاظم جلالی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه سمنان: مصطفی کواکبیان (اعتماد ملی + ائتلاف اصلاح طلبان)
-حوزه انتخابیه دامغان: حسن ملک محمدی (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه گرمسار: عبدالرضا ترابی (مستقل)

15- استان سیستان و بلوچستان

- حوزه انتخابیه چابهار و نیک‌شهر: یعقوب جدگال (اعتماد ملی)
- حوزه انتخابیه خاش، نصرت‌آباد، میرجاوه و کورین: حمید رضا پشنگ (مستقل)
- حوزه انتخابیه سراوان: عبدالعزیز جمشید زهی (مستقل)
-حوزه انتخابیه زاهدان: حسینعلی شهریاری(جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان) و پیمان فروزش (اعتماد ملی + ائتلاف اصلاح طلبان)
-حوزه انتخابیه ایرانشهر و سرباز: محمد قیوم دهقانی (مستقل)
- حوزه انتخابیه زابل و زهک: عباسعلی نورا (ائتلاف فراگیر اصولگرایان) و نظر دهمرده قلعه نو(ائتلاف فراگیر اصولگرایان)

16- استان فارس

-حوزه انتخابیه شیراز: احمدرضا دستغیب فرزند علی اصغر (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان + اعتماد ملی) و سید حسین ذولانوار(جبهه متحد اصولگرایان) به مجلس راه یافتند وجعفر قادری(جبهه متحد اصولگرایان) و محمد علی خورسندیان(جبهه متحد اصولگرایان)،  احمدرضا دستغیب فرزند فخرالدین(جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان + اعتماد ملی) وکریم زارع به مرحله دوم راه یافتند
-حوزه انتخابیه لامرد و مهر: محمد علی حیاتی (جبهه متحد اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه فسا: محمد حسن دوگانی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه کازرون:  غلامرضا دهقان ناصر آبادی (اعتماد ملی)
- حوزه انتخابیه فیروزآباد، قیر، کارزین و فراشبند: سید یونس موسوی سرچشمه (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه داراب و زرین‌دشت: محمد مهدی افشاری(مستقل)
-حوزه انتخابیه لارستان: علی اصغر حسنی (مستقل)
- حوزه انتخابیه استهبان و نیریز:  محمد سقایی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیراصولگرایان)
- حوزه انتخابیه جهرم: محمدمهدی شجاعی فر(مستقل) و محمدرضا رضایی کوچی(مستقل) به مرحله دوم راه یافتند
- حوزه انتخابیه سپبدان: سید عنایت ا... هاشمی(جبهه متحد اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه سروستان و کربال و کوار: نصرالله کوهی باغ اناری (جبهه متحد اصولگرایان)  
- حوزه انتخابیه مرودشت،‌ارسنجان و پاسارگاد: اکبر قبادی حمزه خانی (جبهه متحد اصولگرایان) و حسن شبانپور(ائتلاف فراگیراصولگرایان) به مرحله دوم راه یافتند
- حوزه انتخابیه آباده: داوود محمد جانی(مستقل) و محمود محمدی(ائتلاف فراگیر اصولگرایان) به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه اقلید: ابوالقاسم رحمانی(مستقل) و الیاس طاهری (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند
- حوزه انتخابیه ممسنی: عبدالرضا مرادی (مستقل)

17- استان قزوین

-حوزه انتخابیه قزوین و آبیک: محمدحسن ابوترابی‌فرد(جبهه متحد اصولگرایان+ ائتلاف فراگیر اصولگرایان) و قدرت الله علیخانی (ائتلاف اصلاح طلبان)
-حوزه انتخابیه تاکستان: امیر طاهرخانی (ائتلاف اصلاح طلبان)
- حوزه انتخابیه بوئین زهرا و آوج: روح الله جانی عباسپور (جبهه متحد اصولگرایان+ ائتلاف فراگیر اصولگرایان)

18- استان قم

- حوزه انتخابیه قم: علی لاریجانی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)، علی بنایی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان) ، رضا آشتیانی(جبهه متحد اصولگرایان)

19- استان کردستان

- حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره وکامیاران: امین شعبانی( ائتلاف فراگیر اصولگرایان)، هوشنگ حمیدی(مستقل)، عبدالجبارکرمی (اعتماد ملی) و سید احسن علوی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)  به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه قروه و دهگلان: عماد حسینی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه سقز وبانه: فخر الدین حیدری (مستقل)
- حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد: اقبال محمدی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان + اعتماد ملی+ ائتلاف اصلاح طلبان)
- حوزه انتخابیه بیجار: بهمن مرادنیا (مستقل)

20- استان کرمان

- حوزه انتخابیه رفسنجان: حسین هاشمیان (ائتلاف فراگیر اصولگرایان + اعتماد ملی + ائتلاف اصلاح طلبان)
- حوزه انتخابیه بم: موسی غضنفر‌آبادی (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه زرند: حسین امیری خامکانی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان + اعتماد ملی + ائتلاف اصلاح طلبان)
- حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر: شهباز حسن پور بیگلری (اعتماد ملی + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه کهنوج و منوجان: محمدرضا امیری (جبهه متحد اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه شهر بابک :مصطفی رضا حسینی (جبهه متحد اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه کرمان و راور: محمد علی کریمی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان + اعتماد ملی + ائتلاف اصلاح طلبان) و غلامرضا کرمی (جبهه متحد اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه بافت: محمد تقی بختیاری (ائتلاف اصلاح طلبان)
- حوزه انتخابیه جیرفت: علی اسلامی پناه (ائتلاف اصلاح طلبان)

21- استان کرمانشاه

- حوزه انتخابیه سنقر کلیایی: محمدحسین حیدریان (مستقل)
- حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل‌ذهاب، گیلانغرب: فرهاد تجری (جبهه متحد اصولگرایان) و فتح الله حسینی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان) به مرحله دوم راه یافتند
- حوزه انتخابیه اسلام‌آباد غرب: حشمت الله فلاحت پیشه (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود و ثلاث باباجانی: سیدفتح‌اله حسینی (جبهه متحد اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه، هرسین، بیستون و دینور: سیدجواد زمانی (جبهه متحد اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه کرمانشاه: جهانبخش امینی(ائتلاف فراگیر اصولگرایان+ اعتماد ملی+ ائتلاف اصلاح طلبان)، محمد کرمی راد(ائتلاف فراگیر اصولگرایان +جبهه متحد اصولگرایان) ، محمدرضا شعبانی(مستقل) ، حاجیه فکوریان (مستقل) ، جلال صفری (مستقل) و بهزاد حاتم زاده(مستقل) به مرحله دوم راه یافتند.

22- استان کهگیلویه وبویر احمد

- حوزه انتخابیه گچساران: سید قدرت‌الله حسینی پور (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا: ستار هدایت‌خواه (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه کهگیلویه ودهدشت: سیدعلی محمد بزرگواری (جبهه متحد اصولگرایان)

23- استان گلستان

-حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا: سیدعلی طاهری (جبهه متحد اصولگرایان) وارد مجلس شد و عبدالحسین ناصری (ائتلاف فراگیر اصولگرایان) و عبدالناصر ایزدی (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند
- حوزه انتخابیه کردکوی، بندرترکمن، بندرگز: محمد جواد نظری مهر (مستقل) و عبدالحکیم فیروزی (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند
- حوزه انتخابیه علی‌آباد کتول: قره خانی آکوستانی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه گنبد کاووس و بخش داشلی برون: بایرام گلدی برمک (مستقل) و عبدالله رستگار (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند
- حوزه انتخابیه رامیان، آزادشهر و فندرسک: مراد علی منصوری(جبهه متحد اصولگرایان) و عباس حق پرست(مستقل)  به مرحله دوم راه یافتند
-حوزه انتخابیه مینو دشت ،کلاله،مراوه تپه وگالیکش: سید نجیب حسینی (جبهه متحد اصولگرایان)

24- استان گیلان

- حوزه انتخابیه صومعه ‌سرا:  سیدکاظم دلخوش اباتری (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال: بهمن محمدیاری (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه رودسر و املش: اسدالله عباسی (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه بندرانزلی: حسن خسته بند (ائتلاف فراگیر اصولگرایان+ جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه لنگرود: مهرداد یائوج لاهوتی (ائتلاف فراگیراصولگرایان)
- حوزه انتخابیه آستارا: فرهاد دلق پوش (مستقل)
- حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل: یوسف قاسمی گلک (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه: محمد حسین قربانی (مستقل) و سید مهدی صادق (مستقل) به مرحله دوم راه پیدا کردند.
- حوزه انتخابیه رشت : جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی(جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان) ، سید علی آقازاده دافساری (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)، حسن تامینی لیچائی (مستقل) ، هاجر تحریری نیک صفت(جبهه متحد اصولگرایان)، رمضانعلی صادق زاده شیخان ( اعتماد ملی)  و علی نعیمی(مستقل) به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه رودبار: صمد مرعشی (جبهه متحد اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه فومن و شفت: علی میرزایی (مستقل)

25- استان لرستان

-حوزه انتخابیه کوهدشت:  علی شاهرخی قبادی (جبهه متحد اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه خرم‌آباد: محمد رضا ملک‌شاهی راد (جبهه متحد اصولگرایان)، رضا رحیمی نسب (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)، ایرج عبدی (مستقل) وابراهیم آقا محمدی(جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیراصولگرایان) به مرحله دوم راه یافتند. 
- حوزه انتخابیه دورود و ازنا: عزت الله دهقانی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه سلسله و دلفان:محمد محمدی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه ملاوی و پلدختر: علی کائیدی (مستقل)
-حوزه انتخابیه بروجرد: علاءالدین بروجردی(جبهه متحد اصولگرایان+ ائتلاف فراگیر اصولگرایان) وارد مجلس شد وهادی مقدسی (مستقل) وهادی گودرزی (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند
- حوزه انتخابیه الیگودرز: حجت الله رحمانی(مستقل) و محمد تقی توکلی(مستقل) به مرحله دوم راه پیدا کردند.

26- استان مازندران

-حوزه انتخابیه ساری: علی اصغر یوسف نژاد(ائتلاف فراگیر اصولگرایان+ اعتماد ملی+ ائتلاف اصلاح طلبان)  و سید رمضان شجاعی کیاسری (جبهه متحد اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه بهشهر و نکا:  احمد علی مقیمی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان )
-حوزه انتخابیه بابل: محسن نریمان ( ائتلاف فراگیر اصولگرایان+ ائتلاف اصلاح طلبان + اعتماد ملی) 
 وعلی کریمی فیروزجایی (مستقل)
-حوزه انتخابیه نوشهر و چالوس: قاسم احمدی لاشکی (مستقل) و انوشیروان محسنی بند پی(ائتلاف اصلاح طلبان+ اعتماد ملی) به مرحله دوم راه یافتند.
- حوزه انتخابیه نور و محمود آباد: احمد ناطق نوری (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه آمل و لاریجان: عزت الله یوسفیان ملا (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه بابلسر: مقداد نجف‌نژاد (جبهه متحد اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه و جویبار: سید علی اکبرادیانی ( ائتلاف فراگیر اصولگرایان) 
 و عزت ا... اکبری تالار پشتی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه تنکابن و رامسر: ابوالفضل نیک نام (جبهه متحد اصولگرایان)

27- استان مرکزی

-حوزه انتخابیه اراک و کمیجان: عباس رجایی (جبهه متحد اصولگرایان) و سید احمد لطفی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)  
- حوزه انتخابیه خمین: محمد حسین مقیمی (ائتلاف فراگیراصولگرایان + ائتلاف اصلاح طلبان)
- حوزه انتخابیه شازند: محمود احمدی بیغش (مستقل)
- حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان: بهمن اخوان (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
- حوزه انتخابیه محلات و دلیجان: علیرضا  سلیمی (جبهه متحد اصولگرایان )
-حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه : حسین اسلامی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)

28- استان هرمزگان

- حوزه انتخابیه بندرلنگه و بستک: احمد جباری (جبهه متحد اصولگرایان)  
-حوزه انتخابیه بندر عباس، حاجی آباد، قشم و ابوموسی: سید مصطفی ذوالقدر(اعتماد ملی + ائتلاف اصلاح طلبان)، محمد آشوری تازیانی(ائتلاف فراگیر اصولگرایان) و محمد امین فرج زاده(ائتلاف فراگیراصولگرایان)
- حوزه انتخابیه میناب، رودان وجاسک: سید علی میر خلیلی (جبهه متحد اصولگرایان)

29- استان همدان

-حوزه انتخابیه همدان: حمیدرضا حاجی بابایی(جبهه متحد اصولگرایان) وارد مجلس شد و سید محمد کاظم حجازی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان ) و سید مرتضی حسنی حلم(ائتلاف فراگیر اصولگرایان) 
به مرحله دوم راه یافتند.
-حوزه انتخابیه ملایر: امین حسین رحیمی (مستقل)  وارد مجلس شد، سید محمد حسین فاضلیان (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان) و حسن بنایی (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند.
-حوزه انتخابیه رزن: محمدمهدی مفتح (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ: عیسی جعفری (مستقل)
-حوزه انتخابیه اسدآباد: اکبر رنجبرزاده (مستقل)
-حوزه انتخابیه تویسرکان: شهریار طاهرپور (مستقل)
-حوزه انتخابیه نهاوند: مهدی سنایی (ائتلاف اصلاح طلبان)

30- استان یزد

- حوزه انتخابیه یزد و صدوق: علی اکبر اولیاء (ائتلاف اصلاح طلبان)  و سید مهدی صدر الساداتی (جبهه متحد اصولگرایان) 
به مرحله دوم راه یافتند.
-حوزه انتخابیه تفت و میبد: سید جلال یحیی زاده (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)
-حوزه انتخابیه اردکان: محمدرضا تابش (ائتلاف اصلاح طلبان)
-حوزه انتخابیه مهریز،بافق،ابرکوه وخاتم : کاظم فرهمند (مستقل) و محمد شیخ شاب بافقی (مستقل) به مرحله دوم راه یافتند.

- اقلیت های دینی:

- مسیحیان آشوری وکلدانی: تاکنون اعلام نشده است
- مسیحیان ارامنه جنوب: تاکنون اعلام نشده است
- کلیمیان: سیامک مره صدق
- زرتشتیان: اسفندیار کسنویه
- مسیحیان ارامنه شمال کشور: گئورگ وارطان

 


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:





کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):