جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
بين الملل
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 12 فروردين 1387 - ساعت 12:00
شماره خبر: 100934635842
مقتدي صدر:سلاح به دستها از ما نيستند
جام جم آنلاين: مقتدی صدر با تاکید بر اینکه جریان وی سلاح سنگین در اختیار ندارد، اعلام کرد: هر آنکس که با خود سلاح حمل کند و نهادها و سرویس‌های دولتی و دفاتر احزاب عراق را هدف قرار دهد از ما نیست.

به گزارش فارس ، رهبر جریان صدر عراق به طرفداران خود دستور عقب‌‌نشینی از خیابان‌های همه استان‌های عراق و پایان دادن به درگیری مسلحانه با نیروهای دولتی داد.

مقتدا صدر طی بیانیه‌ای مهر و موم شده و صادره از نجف اعلام کرد:بنا بر مسؤولیت شرعی و به منظور استقلال و آزادی عراق از چنگ ظالمان و جلوگیری از ریخته شدن خون مرد بی‌گناه و حفظ امنیت این کشور تصمیم رها کردن درگیری مسلحانه در بصره و همه استان‌ها اتخاذ شد.

در این بیانیه آمده است:هر آنکس که با خود سلاح حمل کند و نهادها و سرویس‌های دولتی و دفاتر احزاب را هدف قرار دهد از ما نیست.

رهبر جریان صدر در این بیانیه خواستار توقف بازداشت‌های غیرقانونی و اجرای قانون بخشش عمومی و آزادی زندایانی که جرم آنها اثبات نشده است،به ویژه آنهایی که وابسته به جریان صدر هستند، شد.

درگیری طرفداران جریان صدر با نیروهای امنیتی عراق که سحرگاه سه‌شنبه گذشته تاکنون از بصره آغاز شده و به دیگر شهرهای جنوبی عراق از جمله شهرک صدر،پایگاه اصلی جریان صدر کشیده شد، بیش از 275 کشته و صدها زخمی بر جای گذاشت.

مقتدا صدر در بیانیه خود گفت:تاکید می‌کنیم که جریان صدر سلاح سنگین در اختیار ندارد.

روحانی عراقی همچنین خواستار همکاری طرفدارانش با دستگاه‌های دولتی برای تحقق امنیت و محکوم کردن جنایتکاران بر اساس راه‌های قانونی شد.

رهبر جریان صدر بازگشت مهاجران عراقی به مناطق مسکونی خود را نیز خواستار شد و از دولت خواست در همه تدابیر امنیتی خود مراعات حقوق بشر را در نظر داشته باشد.

مقتدا صدر اشغالگران را عامل برافروخته شدن آتش فتنه‌انگیزی در بین مردم عراق دانست.

بیانیه صدر با دعوت به عملی کردن طرح‌های عمرانی و خدمات‌رسانی در همه استان‌های عراق به پایان رسید. 


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
با هدف پايان دادن به درگيريهاي روزهاي اخير