جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 25 مهر 1396 / 26 محرم 1439 / a 17 Oct 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 03 ارديبهشت 1387 - ساعت 18:06
شماره خبر: 100936558123
صدور گواهينامه رانندگي هوشمند
جام جم آنلاين: رییس مرکز صدور گواهینامه راهنمایی و ر‌انندگی نیروی انتظامی از نهایی شدن طراحی گواهینامه هوشمند و اجرایی شدن صدور این گواهینامه در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا ، سرهنگ رضایی ‌مجد ضمن اعلام این خبر در جمع خبرنگاران ‌در پاسخ به میانگین مدت زمان کنونی صدور گواهینامه راهنمایی و رانندگی در کشور اعلام کرد: این میانگین در ابتدای سال 86، شش روز بود که این زمان هم‌اکنون، طبق آمار اعلامی در پایان سال گذشته، به 10 روز پس از ثبت درخواست گواهینامه در دفاتر پلیس +10 و آموزشگاه های رانندگی رسیده است.

وی شمار گواهینامه‌های راهنمایی و رانندگی صادر شده در سال گذشته با رشد 15 درصدی نسبت به سال 85 را سه میلیون و 600 هزار فقره نام برد و اعلام کرد: یک میلیون و 600 هزار گواهینامه از این تعداد، گواهینامه‌های ب یک، پایه یک و موتورسیکلت بودند.

رییس مرکز صدور گواهینامه راهنمایی و ر‌انندگی نیروی انتظامی به برخورد با رانندگان متخلف از 27 اسفند‌ 86 تا 16 فروردین 87 نیز اشاره و اظهار کرد: در اجرای طرح نوروزی، پلیس راهنمایی و رانندگی، بیش از 14 هزار و 300 فقره گواهینامه رانندگان متخلف که اقدام به انجام تخلفات حادثه‌ساز کردند را توقیف کرد.

وی همچنین بیان کرد: پس از اتمام طرح نوروزی، پلیس راهنمایی و رانندگی، دسته‌بندی از ثبت تخلفات این رانندگان در سیستم انجام و گواهینامه‌ها به مراکز صدور استان‌ها ارسال شد که پس از طی یک ماه محرومیت، مالکان آن‌ها باید نسبت به اخذ گواهینامه خود اقدام ‌کنند.

سرهنگ رضایی مجد در ادامه با بیان این که یک‌هزار و 500 نفر از رانندگانی که اقدام به تخلفات حادثه‌ساز در ایام نوروز کردند، گواهینامه ب یک یک ساله داشتند، بی‌اعتبار بودن گواهینامه ب یک یک ساله را یادآور شد و تصریح کرد: افراد دارای این گواهینامه، مجاز به تردد در جاده‌ها از ساعت 24 تا پنج صبح نیستند.

وی افزود: دارندگان این گواهینامه باید هر چه سریع‌تر نسبت به تبدیل گواهینامه خود از طریق دفاتر پلیس + 10 اقدام کنند که اگر شش ماه از تاریخ اعتبار گواهینامه آن‌ها سپری شده باشد، تنها آزمون آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی و اگر یک سال از اعتبار آن گذشته باشد، آزمون عملی شهری علاوه بر آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی از این افراد به عمل می‌آید.

رییس مرکز صدور گواهینامه راهنمایی و ر‌انندگی نیروی انتظامی یادآور شد: از آنجا که افرادی که گواهینامه یک ساله دریافت می‌کنند، یک سال در کنترل پلیس هستند و نباید مرتکب تخلفات حادثه‌ساز شوند، گواهینامه 1 + 4 این افراد باطل شده و برای آن‌ها گواهینامه یک ساله با محدودیت‌های خاص ‌صادر و ارسال می‌شود.

وی همچنین عنوان کرد: افرادی که گواهینامه یک ساله دریافت می‌کنند، باید محدودیت‌های این گواهینامه را لحاظ کرده و اگر تخلفی در پایان یک سال نداشته باشند، گواهینامه 1 + 4 ‌دریافت می‌کنند. 


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

فرمانده پليس‌راه کشور: