جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
جمعه 27 مرداد 1396 / 25 ذی القعدة 1438 / a 18 Aug 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 03 ارديبهشت 1387 - ساعت 23:54
شماره خبر: 100936579353
صاحبان مشاغل آزاد مشمول بيمه تامين اجتماعي مي شوند
جام جم آنلاين: سازمان تامین اجتماعی دربخشنامه ای با لحاظ کردن تسهیلات جدید اعلام کرد:پذیرش و انعقاد قراردادهمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد که تاکنون بیمه این سازمان نبودند طبق ضوابط مقررفراهم شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، دربخشنامه ای به شماره 660 امورفنی بیمه شدگان این سازمان پذیرش درخواست و انعقاد قرارداد با متقاضیان بیمه صاحبان حرف ومشاغل آزاد به استثنای افرادی که قسمتی و یا کل حق بیمه آنان را مراجع ذیربط پرداخت می کنند (مانند نویسندگان و پدید آورندگان کتاب وهنرمندان ،مجریان طرحهای خود اشتغالی و کارآفرینی تحت پوشش بنیاد شهید و امورایثارگران، مددجویان تحت پوشش معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) ،رانندگان و...) از87/1/24 براساس اظهارمتقاضی و تکمیل فرم مربوط صورت می پذیرد.

ضمن آنکه ازاین پس معاینات پزشکی اولیه این متقاضیان(بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد) که قبلا ازطرف کمیسیون پزشکی صورت می گرفته است ازاین پس ازجانب پزشک معتمد سازمان تامین اجتماعی صورت می گیرد و صرفا درمواردی که پزشک معتمد این سازمان لازم بداند متقاضی را به کمیسیون پزشکی معرفی می کند.

سایرضوابط و مقررات مربوط به بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد کماکان لازم الاجرا بوده و موارد قبلی که با بخشنامه جدید مغایراست ملغی می شود.

گفتنی است بخشنامه جدید تامین اجتماعی به منظورتحقق اهداف و برنامه های دولت ( افزایش تعداد بیمه شدگان) و به منظور تسهیل در برقراری بیمه صاحبان حرف ومشاغل آزاد و نیز جلب رضامندی در زمینه ضوابط و مقررات ازطرف هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی به تصویب رسیده است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: