جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 28 تير 1387 - ساعت 18:31
شماره خبر: 100944076064
با تغيير کاربري بناي تاريخي قزوين
«خانه يزدي‌‌ها»، نگارخانه پايداري شد
جام جم آنلاين: بنای تاریخی «خانه یزدی‌ها» پس از مرمت و تغییر کاربری به عنوان اولین موزه ــ نگارخانه هنر پایداری کشور در قزوین به بهره‌برداری رسید.

در مراسم بهره‌برداری از این موزه ــ نگارخانه که جمعی از مسوولان استانی حضور داشتند، استاندار قزوین با بیان این که احیای بناهای تاریخی و کاربری فرهنگی آنها طی سال گذشته با جدیت بیشتری در سطح استان آغاز شده، تصریح کرد: کار تملک و بازسازی بناهای تاریخی از سوی سازمان میراث فرهنگی کمک شایانی است برای احیای تاریخ گذشته و استانداری نیز در حد امکان به این امر کمک خواهد کرد.

احمد نصری با اشاره به مستعد بودن استان قزوین برای جذب بیشتر گردشگری به لحاظ دارا بودن جاذبه‌های گردشگری فراوان و قرارگیری در چهارراه مواصلاتی، اظهار امیدواری کرد اعتبارات استانی بیش از پیش به سمت پروژه‌های فرهنگی هدایت شود تا در آینده نزدیک شاهد افتتاح بناهای تاریخی با کاربری‌های فرهنگی باشیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین نیز اظهار کرد: بحث تملک خانه یزدی‌ها در 4 سال گذشته صورت گرفت و طی مرمت و بازسازی، این بنای تاریخی به عنوان اولین موزه ــ‌ نگارخانه هنر پایداری کشور در قزوین راه‌اندازی شد.

مهدی رضاپور تاکید کرد: موزه ــ نگارخانه هنر پایداری یکی از توفیقات الهی و توجه ویژه شهدا بود تا بتوانیم ارزش‌های دفاع مقدس و یاد و خاطره‌ شهدا را زنده نگه داریم.

خانه یزدی‌ها، یکی از بناهای تاریخی مکتب معماری قزوین است که در محله صالحیه این شهر واقع شده و مانند بسیاری از خانه‌های قدیمی در پی اعمال تغییرات ساختاری در معرض تخریب قرار داشت.

قزوین ــ خبرنگار جام‌جم


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):