جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 16 آذر 1398 / 09 ربيع الآخر 1441 / a 07 Dec 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 23 شهريور 1387 - ساعت 10:29
شماره خبر: 100948972544
اسامي نامزدهاي جشن سينماي ايران اعلام شد
جام جم آنلاين: اسامی نامزدهای دوازدهمین جشن سینمای ایران ،از سوی هیئت داوری این جشن اعلام شد. جشن سینمای ایران 25 شهریور در فضای باز برج میلاد برگزار می‌شود.

 به گزارش ایرنا از خانه سینما ، در بخش بهترین فیلم ، باد در علفزار می‌پیچد ، دعوت ، دیوار ، خاک آشنا ،فرزند خاک در بخش بهترین کارگردانی ، رضا میرکریمی برای فیلم به همین سادگی ، ابراهیم حاتمی‌کیا برای فیلم دعوت ، محمدعلی طالبی برای فیلم دیوار ، بهمن فرمان‌آرا برای فیلم خاک آشنا و محمدعلی باشه‌آهنگر برای فیلم فرزند خاک در فهرست نامزدها جای گرفتند.

در بخش بهترین فیلمنامه، رضا میرکریمی و شادمهر راستین برای فیلم به همین سادگی ، ابراهیم حاتمی‌کیا و چیستا یثربی برای فیلم دعوت، اصغر فرهادی برای فیلم دایره زنگی ، بهمن فرمان‌آرا برای فیلم خاک آشنا و محمدعلی آهنگر - محمدرضا گوهری برای فیلم فرزند خاک و در بخش بهترین فیلمبرداری ،مرتضی پورصمدی برای فیلم آتش سبز ، محمود کلاری برای فیلم خاک آشنا ، تورج منصوری برای فیلم دعوت ، علیرضا زرین‌دست برای فیلم فرزند و محمود کلاری برای فیلم صدسال به این سالها برگزیده شدند.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن ، نگار جواهریان برای فیلم کتاب قانون ، نیکو خردمند برای فیلم خاک آشنا ، فریده سپاه‌منصور برای فیلم کتاب قانون ، مهتاب نصیرپور برای فیلم فرزند خاک ، رویا نونهالی برای فیلم خاک آشنا و در بخش بهترین چهره‌پردازی ، مهرداد میرکیانی برای فیلم خاک آشنا ، مهرداد میرکیانی برای فیلم در میان ابرها ، مهین نویدی برای فیلم دعوت ، محسن بابایی برای فیلم فرزند خاک و مهین نویدی برای فیلم صدسال به این سال‌ها در میان نامزدها جای گرفتند.

در بخش جلوه‌های ویژه بصری ، علاالدین پژهان برای فیلم آن مرد آمد ، امیر سحرخیز برای فیلم خواب لیلا در بخش جلوه‌های ویژه میدانی ، جواد شریفی برای فیلم آن مرد آمد ، محسن روزبهانی برای فیلم خواب لیلا و داود رسولیان برای فیلم فرزند خاک در بخش تدوین نیز عباس گنجوی برای فیلم خاک آشنا ،حسن حسندوست برای فیلم دیوار، مهدی حسینی‌وند برای فیلم فرزند خاک، محمدرضا مؤینی برای فیلم کتاب قانون و محمد رضا مؤینی برای فیلم صدسال به این سال‌ها در رقابت انتخاب بهترین ها حضور دارند.

همچنین در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد ، صابر ابر برای فیلم دایره زنگی ، عزت‌الله انتظامی برای فیلم ستاره می‌شود،پرویز پرستویی برای فیلم کتاب قانون، علی شادمان برای فیلم زمانی برای دوست داشتن و زنده یاد خسرو شکیبایی برای فیلم ستاره بود و در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن، دارین خمسه برای فیلم کتاب قانون ، گوهر خیراندیش برای فیلم دعوت ، مریلا زارعی برای فیلم دعوت، الناز شاکردوست برای فیلم در میان ابرها و فاطمه معتمد‌آریا برای فیلم صدسال به این سال‌ها نامزد دریافت تندیس جشم خانه سینما شدند.

در بخش صدابرداری ،احمد صالحی برای فیلم باد در علفزارها می‌پیچد ، حسن زاهدی برای فیلم خاک آشنا ، حسین بشاش برای فیلم در میان ابرها ، مهران ملکوتی برای فیلم دعوت و عباس رستگارپور برای فیلم فرزند خاک ، در بخش صداگذاری و میکس رضا دلپاک و رضا نریمی‌زاده برای فیلم خاک آشنا ، مسعود بهنام برای فیلم خواب لیلا ، محسن روشن برای فیلم دعوت ، محمود موسوی‌نژاد برای فیلم ستاره می‌شود ، علیرضا علویان برای فیلم صدسال به این سالها و محمودموسوی‌نژاد برای فیلم فرزند خاک برای انتخاب بهترین به رقابت می پردازند.
در بخش بهترین طراحی صحنه و لباس نیز ، ژیلا مهرجویی و شعله نواب تهرانی برای فیلم آتش سبز ، ایرج رامین‌فر برای فیلم پرچم‌های قلعه کاوه ، فرهاد ویلکیجی برای فیلم خاک آشنا ، ایرج رامین‌فر برای فیلم خواب لیلا و عباس بلوندی برای فیلم فرزند خاک، در بخش یهترین موسیقی متن ، کارن همایون‌فر برای فیلم خاک آشنا ، محمدرضا علیقلی برای فیلم دعوت ، آریا عظیمی‌نژاد برای فیلم فرزند خاک ، محمدرضا علیقلی برای فیلم کتاب قانون و کارن همایون‌فر برای فیلم صدسال به این سال‌ها در میان نامزدها قرار گرفتند.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد ، امیر آقایی برای فیلم زن دوم ، حامد بهداد برای فیلم حسن پنهان ، بابک حمیدیان برای فیلم ریسمان باز ، داود فتحعلی بیگی برای فیلم کتاب قانون و رضا کیانیان برای فیلم همیشه پای یک زن در میان است نامزد دریافت تندیس جشن خانه سینما شدند.
دوازدهمین جشن سینمای ایران ، 25 شهریور با حضور اعضای جامعه اصناف سینمایی، مسئولین فرهنگی و علاقه مندان به هنر هفتم در فضای باز برج میلاد برگزار می شود.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
آخرين اخبار از مراحل آماده‌سازي مراسم جشن سينما

براي دريافت تنديس معرفي شدند،