جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 25 مهر 1396 / 26 محرم 1439 / a 17 Oct 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 13 مهر 1387 - ساعت 16:24
شماره خبر: 100950808463
از دوشنبه آغاز مي شود
هفته نيروي انتظامي
جام جم آنلاين: سردار سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی گفت: هفته نیروی انتظامی از دوشنبه (پس فردا) با شعار "هدف من امنیت و آرامش توست" برگزار می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار احمدی مقدم امروز در نشست خبری با خبرنگاران افزود: امسال تلاش کرده ایم برنامه های پرهزینه ای نداشته باشیم و بیشتر برنامه های پیش بینی شده برای تقویت و پشتیبانی از مأموریت ها باشد و انتظارات مردم را بیش از گذشته پاسخگو باشیم و برنامه ها و اهداف خود را تبیین کنیم.

وی با اشاره به توسعه ، تقویت و تعمیق مشارکت هدفمند مردم با نیروی انتظامی در این هفته افزود: سعی می کنیم ظرفیت نیروی انتظامی را در جهت آموزش، اطلاع رسانی و افزایش مشارکت های اجتماعی مهم استفاده کنیم.

سرتیپ احمدی مقدم درباره نامگذاری روزهای هفته ناجا گفت: روز نخست (‌دوشنبه پانزدهم مهر) روز پلیس، اقتدار و امنیت اخلاقی، روز دوم ( سه شنبه شانزدهم مهر ) روز پلیس، پیشگیری و محله محوری، روز سوم ( چهارشنبه هفدهم مهر ) روز پلیس، مردم و مشارکت اجتماعی، روز چهارم ( پنج شنبه هجدهم مهر ) روز پلیس، معنویت و ارزش ها، روز پنجم ( جمعه نوزدهم مهر) ، روز پلیس و خدمتگزاری، روز ششم ( شنبه بیست مهر ) روز پلیس و جامعه قانونمند و روز هفتم ( یکشنبه 21 مهر) روز پلیس، دانش و فناوری نامگذاری شده است.

وی افزود: در روزهای هفته نیروی انتظامی مراسم های مختلفی از جمله برپایی نمایشگاههای عمومی، اجرای مانورهای میدانی، نشست های علمی با رویکرد پیشگیری، برنامه های آموزش (زنگ انضباط اجتماعی)، نشست مشترک مرزبانان با معتمدان محلی، افتتاح طرح های مهندسی، حضور در مزار شهداء و تجلیل از مقام شامخ آنان، سرکشی از خانواده های معظم شهداء، عیادت از بیماران ناجا در بیمارستان ها، سخنرانی فرماندهان در نمازهای جمعه، توزیع انبوه محصولات آموزشی در میان نمازگزاران و مردم، برگزاری مراسم قدردانی از افراد نمونه در زمینه ترافیک و قدردانی از کارکنان ساعی در هفته ناجا خواهد بود.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم در هفته ناجا گفت: این مسابقات در ماه مبارک رمضان میان هیئتهای مذهبی، نهادهای اجتماعی و ادارات دولتی برگزار شد که اختتامیه آن در هفته نیروی انتظامی خواهد بود.

سرتیپ احمدی مقدم افزود : برپایی بیش از 200 نمایشگاه تخصصی و عمومی در سراسر کشور ویژه دانش آموزان دبیرستانها و هنرستان ها، برگزاری بیش از 125 نشست علمی و فرهنگی برای تبیین علل وقوع جرم و ناهنجاری های اجتماعی ، برگزاری دهها مسابقه فرهنگی و آموزشی میان دانش آموزان و بازدید کنندگان نمایشگاهها ، برگزاری 30 همایش مشارکتی با سایرنهادها و تشکلها و اتحادیه و صنوف و نمایش هفت فیلم سینمایی هر شب از شبکه دو سیما با موضوعات مختلف از دیگر برنامه های هفته نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به برنامه ریزی و تنظیم اجرای 120 برنامه رادیو و تلویزیونی از صدا و سیما گفت: در این هفته سعی کردیم از ظرفیت رسانه ملی برای برقراری ارتباط با افکار عمومی حداکثر استفاده شود.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: افتتاح 150 طرح مهندسی، راه اندازی سیستم ثبت تخلفات رانندگی به صورت الکترونیکی و تسویه جرایم تخلفات رانندگی و رسیدگی به اعتراضات در دفاتر پلیس به اضافه 10 و افتتاح 1743 شعبه راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور از دیگر برنامه های عملیاتی نیروی انتظامی در این هفته است.

سرتیپ احمدی مقدم گفت: در گذشته شعبه های راهنمایی و رانندگی در 300 شهر و 40 هزار کیلومتر در جاده ها وجود داشت، اما با افزایش آن به 1743 شعبه هم اکنون می توان گفت این شعبه ها در جای جای کشور حضور خواهد داشت.

وی همچنین با بیان این که در سال نوآوری و شکوفایی، در بعد نوآوری حرف های جدیدی خواهیم داشت ، افزود: یکی از شاخص های اصلی نیروی انتظامی در برنامه پنجم، نرم افزاری شدن است.

سرتیپ احمدی مقدم گفت: اولویت های دیگر نیروی انتظامی در برنامه پنجم، در بخش های اجتماعی، فن آوری، دانش و پژوهش است.
 


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
به منظور برخورد جدي با مزاحمان صورت مي‌گيرد

رييس پليس پاکدشت:

فرمانده نيروي انتظامي استان سيستان و بلوچستان

احمدي نژاد: