جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 16 آذر 1398 / 09 ربيع الآخر 1441 / a 07 Dec 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 19 مهر 1387 - ساعت 19:01
شماره خبر: 100951335491
توسط رئيس جمهور صورت گرفت؛
افتتاح فاز اول نيروگاه فردوسي مشهد
جام جم آنلاين: رئیس جمهور در سفر خود به مشهد فاز اول نیروگاه فردوسی مشهد و خط تولید کارخانه سناباد خودرو را به بهره برداری رساند. به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، دکتر محمود احمدی نژاد بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی فردوسی را در مشهد افتتاح کرد.

این نیروگاه گازی ظرفیت 954 مگاوات تولید برق را دارد نیروگاه گازی فردوسی به عنوان اولین نیروگاه بخش خصوصی با سرمایه گذاری 4 هزار میلیارد ریال در خراسان رضوی افتتاح شد.

در حاشیه این برنامه از پروژه های جدید شرکت برق منطقه ای خراسان رضوی با هزینه ای بالغ بر یک هزار و 365 میلیارد ریال علاوه بر نیروگاه فردوسی بهره برداری شد.

ایستگاه 400 کیلو ولت انتقال نیرو سربداران سبزوار، خطوط 400 کیلو ولت سلطان آباد سبزوار و سبزوار به عباس آباد، خط 400 کیلو ولت شیروان به اسفراین، خط 400 کیلو ولت مشهد به سرخس و توسعه پست 400 کیلو ولت اسفراین از جمله این پروژه ها بود.

همچنین ساعاتی  پیش رییس جمهور خط تولید کارخانه سناباد خودرو را در مشهد افتتاح کرد. به گزارش خبرنگار مهر در مشهد کارخانه سناباد خودرو توس که در شهرک صنعتی مجموعه سازی توس قرار دارد، با حضور دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور به بهره برداری رسید.

این کارخانه قادر به تولید 15 هزار دستگاه خودرو در سال در فاز اول خود می باشد و با سرمایه گذاری 325 میلیارد ریال شامل 250 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و 7 میلیون و 500 هزار دلار سرمایه گذاری ارزی ساخته شده است.

ظرفیت برق مصرفی این کارخانه 3 مگا وات و میزان سوخت مورد استفاده آن 200 هزار متر مکعب گاز طبیعی و گازوئیل است وکشورهای چین و آلمان سازنده ماشین آلات آن هستند.

با بهره برداری از این کارخانه برای 360 نفر در سال اشتغال مستقیم ایجاد شد. اجرای این طرح از سال 1382 آغاز شده و بعد از اجرای طرح توسعه ای آن در سال دوم، تولید آن به 30 هزار دستگاه خودرو در سال می رسد.

در کنار راه اندازی خط تولید خودروی چری، شش واحد صنعتی تولید قطعات خودرو با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد ریال فعال می شود که عمده سرمایه آن توسط بخش خصوصی تامین شده است.


 


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

رئيس جمهور: