جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 25 مهر 1396 / 26 محرم 1439 / a 17 Oct 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
فرهنگ و سينما
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 06 آبان 1387 - ساعت 10:10
شماره خبر: 100952773271
نگارخانه
نمايش نقاشي‌هاي آيدين آغداشلو
جام جم آنلاين: آیدین آغداشلو قبل از آن که نام نقاش بر خود بگیرد، یک پژوهشگر هنری است که سال‌هاست در این حوزه به فعالیت می‌پردازد و کمتر به برپایی یک نمایشگاه همت می‌گمارد.

این هنرمند پیشکسوت، اما جدیدترین آثارش را چهارشنبه این هفته به نگارخانه ممیز تهران می‌برد تا در قالب یک نمایشگاه متفاوت نقاشی ، علاقه‌مندان را به این نگارخانه در خانه هنرمندان ایران ببرد.

او در حاشیه این نمایشگاه و در نشست افتتاحیه ، یک جلسه سخنرانی  نیز برگزار می‌کند که حضور علاقه‌مندان در این جلسه آزاد است.

خانه هنرمندان در نگارخانه نامی خود نیز میزبان آثار نقاشی هانیه دلاوریان است که این آثار تا هفته آینده در این نگارخانه به نمایش درمی‌آید.

خانه هنرمندان واقع در خیابان ایرانشهر، باغ هنرمندان است.

صبا و خداحافظی با خوشنویسان

اما اگر تا پایان هفته فرصت کوتاهی پیدا کردید حتما سری به نگارخانه صبای تهران بزنید تا علاوه بر بازدید از آثار بزرگان خوشنویسی ایران در نشست بررسی خوشنویسی ایرانی  که با حضور غلامحسین امیرخانی برگزار می‌شود شرکت کنید. این جلسه سخنرانی چهارشنبه عصر در این نگارخانه برگزار می‌شود و حضور علاقه‌مندان در این نشست آزاد است.

عکسخانه شهر و دوچرخه

حسن ملکی، عکاس 39 ساله کشورمان نیز از روز گذشته عکس‌های خود را با موضوع دوچرخه با عنوان «بی‌سیکلت» در موزه عکسخانه شهر برد تا بازدید از این نمایشگاه هم به عنوان یکی از پیشنهادهای این ستون قرار گیرد.

این عکس‌ها همگی سیاه و سفید هستند و در طول مدت سال‌ها گرفته شده‌اند. عکسخانه شهر در میدان 7 تیر،  نبش میدان بهار شیراز واقع است.

نگارخانه لاله، میزبان جوانان نقاش‌

نگارخانه لاله تهران نیز در ادامه برپایی نمایشگاه‌های خود باز هم میزبان یک نمایشگاه گروهی نقاشی است تا 7 هنرمند جوان در یک تجربه هنری آثار متفاوت خود را به نمایش بگذارند. این هنرمندان جوان که آثارشان از روز گذشته بر دیوارهای این نگارخانه به تماشاست، در مجموع 24 اثر نقاشی را تا 9 آبان در این نگارخانه به نمایش گذارده‌اند.

نگارخانه لاله در خیابان فاطمی، جنب هتل لاله واقع است.

راه ابریشم و یک نمایشگاه نقاشی‌

اما پایان‌بخش ستون نگارخانه‌های این هفته، شاید بازدید از یک نمایشگاه نقاشی باشد که برای نخستین بار در یک نگارخانه تخصصی عکاسی برگزار می‌شود.

داوود قنبری، همان هنرمند نقاشی است که آثارش را تا چند روز آینده به نگارخانه راه ابریشم تهران می‌برد تا این نگارخانه تجربه جدیدی از این حوزه را بیازماید.

این نمایشگاه تا 5 آذر در این نگارخانه واقع در خیابان فرمانیه، شماره112 میزبان علاقه‌مندان است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):