جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 24 مهر 1398 / 16 صفر 1441 / a 16 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
حوادث
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 09 آبان 1387 - ساعت 14:14
شماره خبر: 100953047051
در هيماليا رخ داد
حادثه براي پزشک تيم کوهنوردي ايران
جام جم آنلاين: پزشک تیم ملی امید کوهنوردی ایران در مسیر بازگشت از صعود به قله 7134 متری «تیلیچو پیک» در ارتفاعات هیمالیا دچار حادثه شد و سقوط کرد.

به گزارش ایسنا ، تیم ملی امید کوه نوردی ایران که برای اولین بار موفق به صعود این قله شد، در مسیر بازگشت دچار حادثه شد و پزشک همراه تیم سقوط کرد. تاکنون تیم جستجو موفق به یافتن «دکتر سعید بهاءلو» نشده و اطلاعی نیز از وضعیت وی در دست نیست.

این تیم متشکل از 8 کوهنورد رده سنی امید، به سرپرستی «حسین امانی» و همراهی «دکتر سعید بهاءلو» به عنوان پزشک ارتفاع، جمعه 12 مهرماه ، کشور را به قصد صعود قله 7134 متری «تیلیچوپیک» در کشور نپال، ارتفاعات هیمالیا - منطقه آناپورنا - ترک کرد.

اعضای تیم پس از عزیمت به منطقه در دو هفته گذشته اقدام به برپایی دو کمپ در ارتفاعات این قله کرده و با توجه به شرایط مناسب جوی و آمادگی کامل نفرات، اولین تلاش خود را برای صعود نهایی، از کمپ دوم (6200 متری) به سمت قله آغاز می کنند.

بر اساس این گزارش؛ عصر روز چهارشنبه، هشتم آبان؛ تمامی نفرات موفق شدند به همراه دو شرپا (راهنمای نپالی) قله را صعود و پرچم پر افتخار کشورمان را برای اولین بار بر فراز این قله به اهتزاز درآورند اما متأسفانه در حین بازگشت به کمپ دو، پزشک تیم دچار حادثه شد و سقوط کرد!

اقدامات لازم جهت جستجو و نجات وی انجام و پیگیری های مربوطه از جمله اعزام تیم تازه نفس جستجو و پرواز بالگرد در جریان است، در عین حال سایر اعضای تیم در سلامتی کامل به کمپ اصلی بازگشته اند.

در اولین ساعات اطلاع از موضوع ستاد ویژه ای در فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی تشکیل و ضمن هماهنگی های انجام شده با سازمان تربیت بدنی و ارتباط مداوم با شرکت نپالی طرف قرارداد صعود ؛ بامداد امروز به جهت اقدامات و پیگیری های بیشتر، مهندس «محمود شعاعی» ریاست فدراسیون به همراه «رضا زارعی» از مسئولین فدراسیون و اعضای با تجربه ی تیم های ملی هیمالیانوردی به منطقه اعزام شدند.

همزمان با تیم ملی امید آقایان، تیم ملی کوهنوردی بانوان ایران نیز متشکل از 8 نفر به منطقه هیمالیا اعزام شده بودند که دوم آبان ماه با موفقیت، قله 7058 متری «جیاجی کانگ» را صعود و هم اکنون در سلامتی کامل در راه بازگشت از منطقه به شهر کاتماندو هستند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
به دنبال ريزش بهمن،