جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 04 اسفند 1395 / 25 جمادي الأول 1438 / a 22 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
بين الملل
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 14 آبان 1387 - ساعت 18:33
شماره خبر: 100953494823
انتخابات‌ رياست‌ جمهوري آمريکا،
آخرين ‌اخبار انتخابات آمريکا
جام جم آنلاين: در روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سناتور باراک اوباما، کاندیدای حزب دموکرات ساعاتی پیش در ایالت ایلینویز رای خود را به صندوق انداخت.

به گزارش ایسنا به نقل ازشبکه خبری سی.ان.ان، نیمه شب چهارشنبه به وقت تهران نخستین نتایج انتخابات ریاست جمهوری منتشر خواهد شد مهمترین نتایج از ایالت ویرجینیا به دست خواهد آمد، ایالتی که قبلا تنها در سال 1964 به یک کاندیدای دموکرات رای داده بود.

نتایج اولیه از ساعت 3:35 بامداد به وقت تهران یعنی دقایقی پس از اتمام کار حوزه‌های انتخاباتی در این ایالت سرنوشت ساز اعلام خواهد شد. چنانچه اوباما در این ایالت به لطف برخورداری از آرا سیاهپوستان پیروز شود، در قیاس با سناتور جان مک کین کاندیدای حزب جمهوری خواه وضع بهتری خواهد داشت اما در غیر این صورت او باید به نتایج انتخابات ایالت اوهایو چشم بدوزد، ایالتی که نتایج آن نیم ساعت بعد از انتشار نتایج ایالت ویرجینیا اعلام خواهد شد.

اگر اوباما بتواند آرای این ایالت محوری و سرنوشت ساز را تصاحب کند، مک کین دچار دردسر جدی خواهد شد؛ چرا که در طول تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هیچ رئیس جمهوری از حزب جمهوری‌خواه نبوده که بدون کسب موفقیت در ایالت اوهایو بتواند بر کرسی ریاست در کاخ سفید جلوس کند.

پنسیلوانیا که نتایج اولیه انتخابات آن حود 4:30 بامداد به وقت تهران به دست خواهد آمد، آخرین روزنه‌ امید سناتور مک کین برای فتح کاخ سفید خواهد بود.

از سوی دیگر هر دو سناتور هم‌زمان نتایج رای گیری در فلوریدا را نیز موشکافانه دنبال خواهند کرد. اگر آرا فلوریدا نیز از آن اوباما شود به لحاظ آرا، دیگر کسی جلودار او نخواهد بود.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
براي تعيين جانشين بوش

نگاهي به مکانيزم انتخابات آمريکا