جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 10 اسفند 1395 / 01 جمادي الثاني 1438 / a 28 Feb 2017    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سياسي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 27 آبان 1387 - ساعت 10:24
شماره خبر: 100954588442
وزير دفاع:
برد موشک سجيل بيشتر از شهاب 3 است
جام جم آنلاين: سردار مصطفی محمد نجار وزیر دفاع با بیان اینکه موشک تازه سجیل با موشک شهاب 3 از جهات گوناگون متفاوت است، گفت:‌ برد موشک سجیل بیشتر از شهاب 3 است.

مصطفی محمد نجار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیاتی از موشک سجیل که اخیراً آزمایش شده است، گفت: این موشک با سوخت جامد عمل می‌کند و دو موتوره و دو مرحله‌ای است.

وی موشک سجیل را موشکی با توانمندی‌های کاملاً جدید عنوان کرد و با بیان اینکه «سجیل» نزدیک به دو هزار کیلومتر برد دارد، افزود: موشک جدید سجیل با موشک شهاب 3 متفاوت است؛ شهاب 3 تک مرحله‌ای است اما سجیل در دو مرحله عمل می‌کند، سوخت شهاب 3 مایع است اما موشک سجیل از سوخت جامد استفاده می‌کند و برد سجیل بسیار بیشتر از شهاب 3 است.

وزیر دفاع موشک شهاب 3 را نیز موشک دقیقی دانست که به موقع و در جای خود کار خاص خودش را انجام می‌دهد، اما در عین حال تصریح کرد: یکی از قابلیت‌های بسیار خوب موشک سجیل این است که بسیار سریع عملیاتی می‌شود و عملیات مورد نظر را انجام می‌دهد.

محمد نجار در پاسخ به واکنش‌ غربی‌ها به آزمایش موشک سجیل اظهار داشت: دشمن در طول سال‌های گذشته از این نوع صحبت‌ها و تبلیغات زیاد داشته است؛ چرا که آنها با انجام القائات منفی در سطح جهان می‌خواهند مانع از فعالیت‌های دفاعی بازدارنده ایران شوند.

وی خاطرنشان کرد: قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران قدرتی بازدارنده و دفاعی است و فعالیت‌های متعارف ما در قالب دکترین دفاعی در حال انجام است که آزمایش موشک سجیل نیز در قالب همین راهبرد انجام شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه توان موشکی ایران یک توان بازدارنده برای پاسداری از ثبات، صلح و آرامش در منطقه است اظهار داشت: افزایش توان دفاعی ایران مانند آزمایش موشک سجیل باعث خوشحالی دوستان ما می‌شود و طبیعی است که برای دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ناراحتی ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد:‌ ما از تبلیغات و حرف‌های دشمن طرفی نمی‌‌بندیم چون آنها دائما به القائات منفی خودشان ادامه می‌دهند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
گروه اطلاعاتي جينز اعتراف کرد: