جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اجتماعي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 16 آبان 1385 - ساعت 12:49
شماره خبر: 100004048516
تهران و مينسک خواهرخوانده مي شوند
جام جم آنلاين: شهردار تهران عصر روز گذشته با میخاییل پاولوف ، شهردار مینسک ، پایتخت کشور بلاروس دیدار کرد.

به گزارش ایسنا پاولوف در این دیدار با بیان این که ما به بخش تأمین اجتماعی اهمیت میدهیم گفت: بازسازی شهر ما بعد از جنگ جهانی دوم در 60 سال پیش صورت گرفت به گونهای که در مینسک تقریبا فرد بیکار نداریم.
شهردار مینسک با بیان این که در مینسک مترو، تراموا، مینی بوس، اتوبوس و تاکسی وجود دارد که همه آنها زیر نظر شهرداری فعالیت میکنند ادامه داد: امروز هیچ مشکلی در بخش حمل و نقل عمومی در مینسک وجود ندارد، ما اتوبوسهای مربوط به حمل و نقل شهروندان و همچنین واگنهای تراموا و اتوبوس برقی را در کارخانههایی که در شهر داریم تولید و هر سال یک ایستگاه جدید مترو به طول 1.5 کیلومتر راهاندازی میکنیم.
به گفته وی مسؤولان شهری مینسک با کمک و همکاری شهروندان اهمیت زیادی به نظافت شهر میدهند؛ این در حالیست که سالانه 800 هزار متر مکعب زباله از سطح شهر جمعآوری میشود.
شهردار مینسک همکاری دو شهر تهران و مینسک در زمینههای تجارت، بازرگانی، حمل و نقل، آموزشی (تبادل دانشجو)، تبادل گروههای فرهنگی و هنری، روابط ورزشی و تکنولوژی را خواستار شد و گفت: اگر پروژههای دارای توجیه اقتصادی بین دو شهر طراحی شود وسرمایه گذاران و متخصصان هر دو کشور با حضور در این پروژهها فعالیت کنند میتوانیم تبادلات و محصول خوبی داشته باشیم.
وی در خصوص جمعآوری زبالههای بیمارستانی و موضوعات امداد و نجات تصریح کرد: زبالههای بیمارستانی ابتدا از بیمارستانها جمعآوری شده و در کورههای مخصوص سوزانده میشود، همچنین در بخش امداد و نجات نیز وزارتخانهای تحت عنوان وضعیت اضطراری داریم که در مواقع اضطراری وارد عمل میشود.
در ادامه این مراسم دکتر قالیباف شهردار تهران بر تقویت همکاریهای دو جانبه میان دو شهر تهران و مینسک تاکید کرد.
در این دیدار تصمیم گرفته شد که تهران و مینسک خواهر خوانده شوند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):