جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 24 مهر 1398 / 16 صفر 1441 / a 16 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
دفاع مقدس
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 16 دي 1391 - ساعت 13:09
شماره خبر: 100769095663
خاطره‌اي از شهيد خلعتبري؛
وقتي خلباني بي‌غيرت خطاب شدم
جام جم آنلاين: در دزفول بودم که زنی بچه سوخته‌اش را بغل من گذاشت و گفت: بی‌غیرت تو خلبان ما هستی؟ بگیر...

خلبان حسین خلعتبری از جمله تیزپروازان ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع‌مقدس بود. وی در سال 1328 در روستای «بصل‌کوه» رامسر استان مازندران متولد شد و طی جنگ تحمیلی حماسه‌های بسیاری آفرید.

«حسین خلعتبری» به دلیل علاقه زیاد به خلبانی،در سال 1351 وارد دانشکده خلبانی نیروی هوایی ارتش شد و اول فروردین‌ماه سال سال 1364 طی یک درگیری هوایی با دشمن بعثی به شهادت رسید.

در خاطره‌ای از این شهید می‌خوانیم: به ما ماموریت دادند تا پل «العماره» عراق را بزنیم. پل درست وسط شهر بود. وقتی روی پل رسیدیم حملات ضدهوایی دشمن به اوج خود رسید. اتومبیل‌های مختلف که مشخص بود شخصی هستند بر روی پل در حال حرکت بودند. با قبول خطر دور زدم و پس از عبور آنها پل را منهدم کردم. وقتی از من سؤال شد که چرا چنین کردی؟ گفتم بچه من هم یکساله است، یک لحظه احساس کردم که ممکن است توی ماشین بچه‌ای مثل «آرش» من باشد، چطور می‌توانم قبول کنم که پدری بچه سوخته‌اش را در آغوش بگیرد.

مدتی بعد در دزفول بودم که زنی بچه سوخته‌اش را بغل من گذاشت و گفت:« بی‌غیرت تو خلبان ما هستی؟ بگیر». خواستم به او بگویم: ما بی‌غیرت نیستیم. اسلام به ما اجازه چنین کارهایی را نمی‌دهد. لکن دیدم زن خیلی عصبانی است. (ایسنا).


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
هابيليان آسمان