جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 04 بهمن 1391 - ساعت 17:11
شماره خبر: 100770667336
عبوراز تحريم‌ها با خودکفايي در توليدات کشاورزي
جام جم آنلاين: رسیدن به خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی مهم‌ترین عامل در رفع تنگناها و تحریم‌ها است.

 یک کارشناس بخش کشاورزی در چهارمین همایش بین‌المللی میلاد آرمان سبز آدینه که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، هدف از برگزاری این همایش را خودکفایی، افزایش تولید محصولات کشاورزی عنوان و اظهار داشت: باتوجه به تهدیدهای اقتصادی و ضرورت دسترسی بیشتر به تولید داخلی، این همایش‌ها و هم‌اندیشی‌ها امکان تبدیل تهدید به فرصت‌های تولیدی در داخل را فراهم می‌کند و کارشناسان می‌توانند دانش نوین کشاورزی دنیا را منتقل و آن را بومی‌سازی کنند.

وی گفت: در بخش محصولات کشاورزی نه تنها شاهد گرانی محصولات نیستیم بلکه به دلیل نبود حمایت از کشاورزان، نمی‌توانیم حتی مرکبات، غلات و محصولات تولیدی این بخش را با قیمت تمام شده بفروشیم.

شریفی افزود: در کنار استفاده از کودهای ارگانیک و سالم باید از کودهای شیمیایی استاندارد استفاده کرد.

درادامه این مراسم جواد شریفی از دیگر دست‌اندرکاران بخش کشاورزی نیز اظهار داشت: اشتباه در انتخاب نوع کشت و تغذیه در صورت محیا بودن آب، خاک و کود، گاهی زمین کشاورزی را از بین می‌برد.

وی خاطر نشان کرد: استفاده بیش از حد از آب، نه تنها املاح و مواد معدنی خاک را می‌شوید بلکه باعث خاک‌شویی می‌شود.

شریفی افزود: استفاده از ارقام مناسب بذر با اصول زراعی کشت، خاک را زنده نگه داشته و آن را برای هر نوع محصولی متعادل می‌کند.

این کارشناس کشاورزی از ذخیره کود خام در زمستان و بهار در انبار خبر داد و گفت: این کودها با استفاده از شاخ و برگ درختان فرآورده شده و بعد از یک سال تخمیر، قابل استفاده می‌شود.

او به کشاورزان توصیه کرد: هر چه بتوانند علف‌های سبز را به خاک برگردانند خاک را تقویت کرده و می‌توانند آثار آن را در کوتاه مدت ببینند.

این همایش امروز چهارشنبه با حضور شرکت‌های داخلی و شرکت‌های تولیدکننده محصولات کشاورزی اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان، بلژیک، چین، کره جنوبی، تایلند و کانادا برگزار شد تا آخرین دستاوردهای خود را ارائه کنند.(ایسنا)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):