جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
دفاع مقدس
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 04 بهمن 1391 - ساعت 17:32
شماره خبر: 100770668599
در وزارت کشور برگزارشد:
يادواره شهداي «ستاد جنگ‌هاي نامنظم شهيد چمران»
جام جم آنلاين: نخستین یادواره شهدا و رزمندگان «ستاد جنگ‌های نامنظم شهید چمران» اقشار مختلف مردم،مسئولان لشکری و کشوری و رزمندگان در وزارت کشور برگزار شد.

مهندس مهدی چمران برادر شهید دکتر مصطفی چمران در این یادواره با اشاره به نحوه تشکیل ستاد جنگ‌های نامنظم گفت: شهید چمران به اتفاق مقام معظم رهبری که آن زمان عضو شورای عالی دفاع بودند و به اذن حضرت امام و به اتفاق حدود 70 نفر در روز هفتم مهرماه سال 59 به اهواز رفتند و پس از استقرار نیروها برنامه‌ریزی برای مقابله با حملات دشمن را آغاز کردند. این نیروها خطی به موازات 120 کیلومتر را برای پدافند در مقابل نیروهای بعثی در دست داشتند.

وی یادآور شد: سلاح نیروهای ستاد شهید چمران در نبردها، تنها به تفنگ محدود نمی‌شد بلکه آنها از موانع محیطی از جمله رودخانه هم استفاده می‌کردند.

چمران با اشاره به ساخت برخی سلاح‌ها با مدیریت شهید چمران در آن دوران گفت: «خمپاره 60» و «موشک پرتابی» از جمله این سلاح‌ها بودند؛ بنابراین علاوه بر مردمی بودن ستاد جنگ‌ها نامنظم، باید تخصص را نیز به ویژگی‌های اعضای این ستاد اضافه کنیم.مردم نیز به عنوان پشتیبانی‌کننده اصلی ستاد از هیچ کمکی دریغ نکردند.

وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: شهید چمران طرح نظامی و دفاعی جدیدی را پایه‌گذاری کرد که این طرح در طول سال‌های جنگ تحمیلی به کار گرفته شد. از سوی دیگر نام ستاد جنگ‌های نامنظم لرزه بر اندام دشمن می‌انداخت.

چمران با اشاره با حضور اقشار مختلف مردم در ستاد جنگ‌های نامنظم گفت: امروزه هم اگر مردم و مسئولان با هم متحد باشند دشمن هر قدر هم قوی باشد آن را شکست خواهیم داد. این تجربه‌ ستاد جنگ‌های نامنظم است. بنابراین باید با تبعیت از ولایت در راه تحقق هرچه بهتر اهداف و آرمان‌های انقلاب تلاش کنیم.

دکتر مصطفی چمران، سیداحمد مقدم‌پور، ایرج رستمی، حسین معصومی خلجی، محسن الله‌داد، علی‌رضا ماهینی، ابراهیم ابراهیمی مجد، رضا غلامی، محمد رجبی همدانی، محمدرضا طالقانی، رحیم شاهسون، کاظم اخوان(خبرنگار دربند رژیم صهیونیستی) و مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلی‌اکبر ابوترابی، شهدای محوری این یادواره محسوب می‌شوند.(ایسنا)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: