جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 23 آبان 1398 / 16 ربيع الأول 1441 / a 14 Nov 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سياسي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 06 بهمن 1391 - ساعت 16:33
شماره خبر: 100770836603
جان کري خواستار شد:
مذاکره مستقيم ايران و آمريکا
جام جم آنلاين: در شرایطی که با معرفی جان کری به عنوان نامزد پست وزارت خارجه آمریکا، امیدها به اتخاذ رویکردی منطقی تر در سیاست خارجی این کشور افزایش یافته، اظهارات جدید وی در مجلس سنا، نمایانگر تلفیقی از رویکردهای پیشین و جدید در سیاست خارجی آمریکاست. وی ضمن تأکید بر مذاکره مستقیم با ایران، از ضرورت بازدارندگی در مقابل ایران سخن گفته است.

به گزارش «تابناک»، بر اساس گزارش شبکه خبری «بلومبرگ»، جان کری در این سخنان بر نیاز به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای سخن گفته و این موضوع را از جمله «چالش های فوری و خطرناک» برای آمریکا دانسته که وی در صورت انتخاب به عنوان وزیر خارجه، آن را در صدر دستور کار قرار خواهد داد.

با این حال، کری تأکید کرده دولت اوباما امیدوار است در موضوع هسته ای ایران به راه حلی دیپلماتیک دست یابد که تضمین کند همه فعالیت های هسته ای ایران تنها دارای استفاده غیرنظامی است.

تقلب درانتخابات اباطیل اصلاح‌طلبان

عباس عبدی از مهره های فعال اصلاح طلبان در مصاحبه با دویچه وله با دعوت اصلاح طلبان به حضور در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری گفت: باید ببینیم دنبال چه هستیم در انتخابات. مجموعه ای که در انتخابات ۸۸ آن نحوه برخورد را داشتند، فارغ از اینکه سیاست شان درست یا غلط بوده، دیگر نمی توانند در این انتخابات باز هم از همان زاویه وارد شوند، اصلاً اجازه به آن ها داده نمی شود.

عضو مستعفی حزب مشارکت در ادامه با انتقاد از از این منطق اصلاح طلبان که " در انتخابات تقلب شده چون ما برنده نشده ایم " اظهار داشت :" من این فرض را غلط می دانم که یک کسانی بیایند و بگویند حتماً رأی می آوریم. چرا؟ چون وقتی رأی نیاورند، می زنند زیرش و می گویند تقلب شده. این چه فرضی است که ما داریم می گذاریم؟ چه کسی این را گفته، اصلاً از کجا این را درآورده اند که اگر یک نامزد اصلاح طلب بیاید، حتماً و حتماً رأی می آورد.

عبدی گفت:اصلاح‌طلبانی که می گویند در انتخابات تقلب شده اباطیل می گویند، معتقد نیستم که حتی اگر قوی ترین چهره اصلاح طلب هم بیاید، لزوماً رأیش قطعی است. اتفاقاتی ممکن است در عرصه سیاسی بیافتد که اصلاً چنین چیزی رخ ندهد. همچنان که در سال ۸۸ هم معتقد به این نبودم که مثلاً هر کسی که از این ور بیاید، گارانتی است و رأی دارد. این گارانتی کلاً مخل اندیشه سیاسی است و آدم ها را از واقعیت اجتماعی منحرف می کند.

‌بزرگترین ناقض حقوق بشر  

عضو نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل متحد در پاسخ به ادعاهای ضد حقوق بشری نماینده کانادا علیه کشورمان گفت: بر اساس اسناد سازمان ملل، کانادا، از بارزترین ناقضان حقوق بشر و حقوق اقلیت هاست.

به گزارش واحد مرکزی خبر از نیویورک، محمد علی متقی نژاد، عضو نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل در نشست شورای امنیت و بلافاصله بعد از ادعای مغرضانه نماینده کانادا تاکید کرد: ادعاهای نماینده کانادا صحت ندارد و دولت کانادا خود بزرگترین ناقض حقوق اقلیت ها در این کشور است.

وی افزود: مایه تاسف است که دولت کانادا در راستای سیاست خارجی تنگ نظرانه خود، از ابزار شورای امنیت بعنوان تریبونی برای بیان دشمنی های خود برضد مردم ایران استفاده می کند.

11 سپتامبر "سایبری"

ژآنت ناپولیتانو، وزیر امنیت داخلی آمریکا وزیر امنیت داخلی آمریکا درباره احتمال وقوع حمله سایبری گسترده به وسعت حملات 11 سپتامبر هشدار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، وزیر امنیت داخلی آمریکا در دور جدید فضاسازی به منظور توجیه اقدامات مداخله جویانه و تجاوزات این کشور در منطقه، درباره احتمال وقوع «حمله سایبری گسترده به وسعت توفان ساندی در آمریکا که به قطع برق در مناطق وسیعی از شمال آمریکا در سال گذشته منجر شد، با خساراتی در حد و اندازۀ حملا ت11 سپتامبر» هشدار داد.

ژانت ناپولیتانو در سخنانی مدعی شد: حمله سایبری گسترده مشابه به حملات یازدهم سپتامبر در راه است و در نتیجه این حمله زیرساخت های اساسی در آمریکا از جمله آب و برق و گاز با خطر بزرگی روبرو هستند.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

مطهري: