جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 08 بهمن 1391 - ساعت 17:12
شماره خبر: 100771010733
50 نمايش راديويي در ايام دهه فجر
جام جم آنلاين: شبکه‌های مختلف رادیو برای ایام دهه فجر بیش از 50 نمایش رادیویی را روی آنتن می‌برند.

به گزارش روز یکشنبه جام‌جم آنلاین به نقل از روابط عمومی رسانه ملی؛ همزمان با دهه فجر، شبکه‌های مختلف رادیو، بیش از 50 نمایش رادیویی را با موضوع دهه فجر پخش خواهند کرد. این آثار با موضوعات متنوع آماده پخش شده‌اند.

بمب دستی، تماشای آزادی، همگی، با همیم،نوای انقلاب، دینام، فرار به سوی مردم، تیرباران، مرد و مردونه، کوچه ی امن، هویدا در مسجد، دیوار، زیر خاکستر خیس، یار محراب، گل باران، محرم عزیز، آلبوم عکس و..... عناوین برخی از نمایش‌هایی است که با هنرمندی بازیگران مرکز هنرهای نمایشی رادیو در این ایام پخش می‌شود.

در این آثار جمعی از شناخته شده‌ترین بازیگران همچون ژاله علو،توران مهرزاد، اکبر زنجانپور، صدرالدین شجره، فریبا متخصص، بیوک میرزایی، محمد عمرانی،،مهین نثری، رحمان باقریان، فریدون محرابی، ایوب آقاخانی، زهره مجابی، خسرو فرحزادی، رامین پور ایمان، صدیقه کیانفر، ناهید مسلمی و نیز سایر هنرمندان رادیو به همراه کارگردانان، صدابرداران، افکتورها، تهیه کنندگان هنرنمایی می‌کنند.

مجید نظری نسب، ویدا دانشمند، شهرام میرشکاک، محسن قصابیان، مجید حیدری، بابک صفی خانی، ندا هنگامی، ملیحه مرادی جعفری و....هم از سردبیران این نمایش‌های رادیویی هستند.

نمایش‌ رادیویی"تماشای آزادی"، نویسنده:محمدرضا قلی پور، رضا یک مبارز زندانی دوران انقلاب است که با گشایش زندان‌ها پس از انقلاب دچار وحشت خروج از زندان شده اما با به یاد آوردن دخترش آزادی را باور می‌کند.

" قتل در چاپخانه مرکزی "؛ نویسنده: مهام میقانی؛ آبان سال 1344. نقیبی بازپرس اداره آگاهی در جریان قتل « مهتدی » مدیر مسئول روزنامه دوران قرار می‌گیرد. او که در ماجرای سال 32 هودار آیت الله کاشانی بوده و به همین دلیل دو سال از خدمت معلق شده، اینک کنجکاو می‌شود که این قتل مرموز را پیگیری و قاتل را تحویل قانون دهد. نقیبی طی حوادثی پی می‌برد که « مهتدی » به دلیل انتشار سخنرانی امام خمینی در مورد کاپیتالاسیون و همچنین اعتراض به دستگیری امام در لیست سیاه ساواک قرار گرفته و اینک قاتل چندان از او فاصله ندارد.

" محرم عزیز "؛ نویسنده: رضا شاهبداغی؛ خانواده‌ای مذهبی و سنتی در تهران دهه پنجاه در گیر مبارزات سیاسی علیه رژیم پهلوی می‌شوند پدر خانواده که نظامی بوده به دلیل تمرد از دستور فرمانده اش مبنی بر آتش گشودن به روی مردم کشته شده و عزیز مادر خانواده که هیچگاه نتوانسته این مصیبت را فراموش کند سعی می‌کند از ورود فرزندانش به عرصه سیاست و مبارزات انقلابی جلوگیری کند اما فرزندان با شروع ایام محرم به سیل خروشان مردم معترض می‌پیوندند.

" یادگار سالهای رنج "، نویسنده: مریم فتحی؛ زندانی که بی گناه زندانی شده مدتی قبل از انقلاب آزاد می‌شود.به دلایلی با گروههای فعال سیاسی ارتباط برقرار می‌کند و به واسطه این ارتباط وارد فعالیت‌های سیاسی شده و در موج انقلاب قرار می‌گیرد.

" یار محراب "؛ نویسنده: ملیحه مرادی جعفری، صمد کشاورز آذربایجانی به حجره ی یحیی در بازار «خان» یزد می‌آید تا معتمدی را به او معرفی کند. معتمدی که هنگام خرید یک زمین کشاورزی برای او سندی بنویسد. یحیی که یک قطاب پز معروف در بازارِ خان است، میرزا ابوطالب امام جماعت مسجد حظیره ی یزد را به صمد معرفی می‌کند. صمد که در جلفا به خاطر معامله ی مردی مثل میرزا ابوطالب با روس‌ها زمین و دارو ندارش را از دست داده ترجیح می‌دهد دیگر به جماعت هم ردای او اعتماد نکند. یحیی اصرار نمی‌کند و از صمد می‌خواهد پرس و جو کند تا خیالش آسوده شود. از آن سو اسدالله یکی از بازاری‌های یزد به صمد مشکوک می‌شود و سعی دارد سر از کار او درآورد اما یحیی، صمد را آگاه می‌کند که اسدالله راپورتچی دولت است و نباید به او اعتماد کند. صمد تصمیم می‌گیرد به میرزا ابوطالب را ببیند، به مسجد حظیره می‌رود و درمی یابد میرزا مدتی در بستر بیماری است. نشانی خانه ی او را از خادم مسجد می‌گیرد ولی وقتی به در خانه ی میرزا می‌رسد، صدای شیون زنان، خبر از مرگ میرزا می‌دهد. زنی در خانه ی میرزا را باز می‌کند. او قصد دارد به مدرسه عبدالرحیم خان برود و پسر میرزا «محمد »را بالای سرش بیاورد.

"بن بست مشقی" ؛ نویسنده: بهار طاهری، دو خواهر در میان همهه‌ی تظاهرات با سربازی روبه‌رو می-شوند که بر خلاف انتظار آنها باعث نجات جانشان می¬شود...

"آن پرستو که پرید" از رادیو فرهنگ هر روز ساعت 15:30، "دیوار " از رادیو جوان ساعت 23:30، "خواب سفید" هر روز از رادیو تهران ساعت 24، "بن بست مشقی" هر روز از رادیو نمایش ساعت 23:30، "یار محراب " از رادیو معارف ساعت 18:30، "محرم عزیز" از رادیو سلامت ساعت 21:30 و "یادگار سالهای رنج"،از رادیو ایران ساعت 22 به روی آنتن خواهد رفت.

گفتنی است: علاوه بر نمایش‌های سریالی، نمایش‌های رادیویی تک قسمتی نیز از شبکه‌های مختلف رادیویی پخش خواهد شد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

48 نمايش با موضوع پيروزي انقلاب اسلامي، دهه فجر از شبکه‌هاي مختلف راديو پخش مي‌شود