جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 23 آبان 1398 / 16 ربيع الأول 1441 / a 14 Nov 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 13 بهمن 1391 - ساعت 20:02
شماره خبر: 100771455192
مدير عامل بانک سپه خبرداد:
احتمال افزايش تسهيلات خودرو
جام جم آنلاين: در شرایطی که قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی هم‌چنان روند صعودی دارد، اما موضوع مهم در این زمینه قدرت خرید مردم است که روزبروز کاهش می‌یابد و تسهیلات خودرو که از سوی بانک ها به متقاضیان داده می‌شود جوابگوی خرید خودرو نیست.

افزایش میزان تسهیلات خودرو موضوعی است که باید در بررسی آن تسریع شده و با توجه به قیمت فعلی خودرو در بازار برای آن تصمیم‌گیری شود.

کارشناسان می‌گویند که عرضه خودرو در بازار ایران در شش ماهه نخست امسال بیش از 48 درصد نسبت به شش ماهه دوم سال گذشته کاهش یافته است و در واقع کاهش عرضه از دلایل اصلی رشد قیمت خودرو در بازار بوده است.

اما برخی کارشناسان ، خودروسازان و دلالان را در کنار هم از عوامل اصلی دخیل در تعیین قیمت این محصولات در بازار می‌دانند و معتقدند که وقتی عرضه خودرو کاهش می‌یابد خودروسازان خواسته یا ناخواسته موجب رشد قیمتها در بازار می‌شوند، از آن سو دلالان بازار خودرو نیز تعاریف خاص خود را برای تعیین قیمتها داشته و با توجه به وضعیت عرضه از سوی خودروساز و میزان تقاضا، قیمتها را تعیین می‌کنند، بنابراین قیمت خودرو در بازار تحت تاثیر عملکرد خودروسازان و واسطه‌های بازار تعیین می‌شود.

به هر حال قیمت خودروها در بازار آزاد چه از سوی خودروسازان و چه از سوی دلالان تعیین شود نکته قابل توجه در آن هماهنگی نسبی فروشندگان مختلف با قیمت‌های تعیین شده است به‌گونه‌ای که بعضا گفته می‌شود قیمت این محصولات از سوی فرد یا افرادی تعیین شده و پس از آن به اطلاع تمام دلالان، واسطه‌ها و دیگر فعالان بازار خودرو می‌رسد!

اما مدیر عامل بانک سپه درباره افزایش میزان تسهیلات خودرو با توجه به افزایش قیمت خودروها گفت: این موضوع باید در شورای پول و اعتبار و هم در درون بانک‌ها بررسی شود و احتمال افزایش تسهیلات خودرو بسیار زیاد است.

رامین پاشایی فام، با بیان اینکه کارهای کارشناسی آن در حال انجام است درباره میزان افزایش گفت: این موضوع در دست کارشناسی بوده و در حال بررسی است.

وی گفت: در این عرصه حتی اگر تحریم‌ها نبود، باید به این موضوع توجه داشت که دنیا دچار مشکلات عدیده‌ی اقتصادی شده است و علی‌رغم این‌که تحریم‌ها وجود دارد، وضعیت خوبی داریم.(ایسنا)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: