جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 20 آذر 1397 / 02 ربيع الآخر 1440 / a 11 Dec 2018    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
دانش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 16 دي 1390 - ساعت 18:14
شماره خبر: 100800823683
گزگز دست‌وپا را جدي بگيريد
جام جم آنلاين: یک فوق تخصص غدد با بیان این‌که 70 درصد ایرانیان دچار کمبود کلسترول مفید هستند، هشدار داد که گزگز دست وپا را جدی بگیریم.

دکتر محبوبه سادات حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این که افزایش چربی خون مهم‌ترین عامل در ابتلا به بیماری‌های قلبی ـ عروقی است، گفت: احتمال ابتلا به این بیماری با افزایش میزان چاقی و عدم رعایت رژیم غذایی افزایش می‌یابد.

وی در خصوص فواصل لازم جهت اندازه‌گیری چربی خون عنوان کرد: ضروری است افراد بالای 20 سال آزمایش چربی خون را انجام دهند و در صورت طبیعی بودن جواب آزمایش، هر 5 سال یک بار آن را تکرار کنند.

دکتر حسینی با بیان این‌که 70 درصد ایرانیان دچار کمبود کلسترول مفید هستند، یادآورشد: استفاده از غذاهای دریایی و خصوصا انجام حرکات ورزشی منظم و روزانه مهم‌ترین عامل در افزایش کلسترول مفید است.

این فوق تخصص غدد گفت: برخلاف تصور عموم، گزگز دست و پا از علائم اولیه افزایش فشار خون نیست و این عارضه با افزایش بیش از حد چربی خون بروز می‌کند.