جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
پنجشنبه 23 آبان 1398 / 16 ربيع الأول 1441 / a 14 Nov 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
دانش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 18 بهمن 1390 - ساعت 20:49
شماره خبر: 100803598682
راهکارهايي براي پيشگيري از سکته مغزي
جام جم آنلاين: یک متخصص مغز و اعصاب، رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن، ترک سیگار، کنترل فشار و چربی خون و کنترل و درمان بیماری‌های قلبی ـ عروقی را از جمله اقدامات مهم در زمینه پیشگیری از بروز سکته مغزی عنوان کرد.

دکتر آرش موسی الرضایی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: درمان عوارض سکته مغزی به صورت کار گروهی و توسط متخصص مغز و اعصاب، فیزیوتراپیست و در صورت لزوم توسط متخصص داخلی و قلب انجام می‌شود.

وی درباره اقداماتی که اطرافیان بیمار باید تا رسیدن امدادگران انجام دهند، افزود: در صورتی که بیمار کاملا هوشیار باشد باید دراز کشیده و با ماساژ گردن بیمار، حداکثر جریان خون مغزی برای او فراهم شود. اگر فرد حالت خواب آلودگی یا تهوع و استفراغ داشته باشد در این صورت باید به یک سمت بخوابد تا از انسداد ریوی هنگام استفراغ جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: اگر بیمار دارای فشار خون بالا باشد باید از پایین آوردن فشار خون بیمار جدا خودداری کرد چرا که باعث وخیم‌تر شدن شدت ضایعه می‌شود.تا زمانی که تصویربرداری از مغز صورت نگرفته باید از دادن آسپرین به بیمار خودداری کرد، زیرا در صورتی که سکته مغزی از نوع خونریزی باشد، آسپرین شدت آن را افزایش می‌دهد.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: