جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 24 مهر 1398 / 16 صفر 1441 / a 16 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
حوادث
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 06 تير 1391 - ساعت 21:07
شماره خبر: 100815694798
دختربچه اي که سال‌ها اسير بود
جام جم آنلاين: پلیس کانزاس سیتی دختربچه 10 ساله ای که توسط مادرش سال ها در یک کمد محبوس شده بود را نجات داد.

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین به نقل از لومتن، پلیس کانزاس سیتی دریک مجتمع مسکونی فقیرنشین این شهر 450 هزار نفری درقلب ایالات متحده با ماجرای هراس آوری روبرو شد. شخصی ناشناس با مرکز حمایت از کودکان تماس گرفت و ماجرای کودکی را که تحت آزار قرار دارد  اطلاع داد و ماموران پلیس و کارکنان سازمان حمایت از کودک به آدرسی که در تماس تلفنی داده شده بود ، مراجعه کردند.

مادر بی رحم در آپارتمان شماره 11 مجتمع 1300 خیابان هایلند حضور نداشت و ماموران با حکم قضایی داخل شدند. آنها ضمن جستجو یک کمد را یافتند که در جلوی آن یک تختخواب مملو از لباس، کفش و وسایل دیگر برای پنهان کردن کمد قرار داشت.

ماموران در کمد را که با طناب بسته شده بود گشوده و دختربچه ای 10 ساله را در آن یافتند که به زحمت 14 کیلوگرم وزن دارد. کودک درمیان نجاسات خود در وضعیت وخیمی به سر می برد.

جیمز پیتر بیکر دادستان کانزاس سیتی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: ظاهرا دختربچه سال‌ها در کمد زندانی بوده و سوء تغذیه شدید رنج می برد. او روزها گرسنه و بدون غذا به سر برده و حتی  نمی توانسته برای قضای حاجت به دستشویی برود زیرا در کمد فقط از بیرون باز می شده است.

پلیس پس از کشف این ماجرای غم انگیز جاکول برینس 29 ساله مادر این کودک را دستگیر کرد. وی صاحب دو دختر دیگر هشت و سه ساله است که هیچ اطلاعی از خواهر بزرگتر خود نداشته اند.

این دختربچه که "ال پی" نامگذاری شده است به پلیس گفته است که همیشه فکر می کرده کمد اتاق اوست و هنگامی که خود را کثیف می کرده است مادرش به شدت او را کتک می زد.

جاکول پرینس مادربی رحم این کودک مدعی شد: دخترک را نمی توانسته بیرون بیاورد زیرا می ترسیده همسایگان با مشاهده وضعیت کودک برای او مشکل ایجاد کنند.

همسایگان به نوبه خود گفتند که در طول چندین سال همسایگی با جاکول پرینس، وی همواره گفته بود فقط دو فرزند دارد و آنها از وجود دخترک بی گناه بی اطلاع بودند.

مردی که پدر دو دختر دیگر این زن است نیز از وجود "ال پی" اظهار بی اطلاعی کرده و ابراز داشته "هرگز نمی دانسته که جاکول دارای دختر بزرگتری است".

به گفته یکی از دوستان سال های دور جاکول، پدر "ال پی" پنج سال پیش درگذشته است و از آن زمان تا هنگام افشای این ماجرا خبری از وی و دخترک نداشته است.

جاکول پرینس روز دوشنبه در برابر دادگاه حاضر شد و قاضی برای او یک وجه الضمان 200 هزار دلار نقد تعیین کرده و قرار است روز 12 ژوئیه محاکمه اش آغاز شود. این زن که در دادگاه خونسرد و آرام بوده با صدایی که به زحمت شنیده می شد تقاضای یک وکیل تسخیری کرد.

دو دختر دیگر این زن در وضعیت بسیار خوبی از لحاظ جسمانی و روانی  قرار دارند اما سازمان حمایت از کودکان پس از دستگیری جاکول آنها را تحت حمایت خود قرار داده است.

همسایگان و آشنایان جاکول پرینس پس از اطلاع از این ماجرا همه اظهار تعجب کرده و گفته اند که وی همواره رفتار خوبی با دو دختر هشت و سه ساله اش داشته است.

روکسان هیل، از مقامات سازمان حمایت از کودکان گفته است: موارد محبوس کردن کودکان در زیر زمین ها یا اتاق ها چندان نادر نیست اما مورد "ال پی" استثنایی است زیرا جدا از وضعیت بسیار وخیم محل اسارتش، ناپدید شدن ناگهانی کودکی که یک بار در سال 2006 پزشکان او را به دلیل سوء تغذیه درمان کرده و دارای پرونده پزشکی است، تعجب آور است.

"ال پی" که در بیمارستان بستری است به مددکاران گفته که دیگر حاضر نیست به خانه بازگردد.

ماموران پلیس و دادستانی هنوز پاسخ روشنی را  در مورد تفاوت رفتار جاکول در مورد  "ال پی" با دو فرزند دیگرش نیافته اند. مترجم: بهرام افتخاری.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: