جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
دفاع مقدس
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 29 آذر 1391 - ساعت 10:02
شماره خبر: 100830861926
ثبت 40 خاطره در کتاب «جشنواره خاطره‌نويسي والفجر 10»
جام جم آنلاين: کتاب‌ «جشنواره خاطره‌نویسی والفجر 10» مراحل ویرایش را می‌گذراند و 40 اثر برگزیده این جشنواره در این کتاب منتشر می‌شوند.

معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران اظهار کرد: تعداد 110 اثر از سوی 55 رزمنده حاضر در عملیات والفجر 10 به دبیرخانه سومین جشنواره خاطره‌نویسی استان‌ مازندران راه یافت که پس از داوری مرحله نخست، 90 اثر به مرحله نهایی این جشنواره رسیدند.

سید "محمد صادقی" با بیان این‌که در مرحله دوم داوری، آثار رسیده از دو جنبه نظامی و ادبی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، افزود: 40 اثر برگزیده در قالب کتاب منتشر خواهند شد و می‌کوشیم همانند کنگره‌های دیگر تا زمان برگزاری آیین اختتامیه این جشنواره، این کتاب‌ را تدوین و در آیین اختتامیه این اثر را در اختیار حاضران قرار دهیم.

وی عنوانی را برای کتاب جشنواره خاطره‌نویسی والفجر 10 اعلام نکرد و گفت: هنوز توافقی برای نام این اثر صورت نگرفته است. این کتاب اکنون مراحل ویرایش را سپری می‌کند.

صادقی درباره کارگاه‌های آموزشی این جشنواره توضیح داد: روز 19 مهرماه کارگاه آموزشی با مدیریت دکتر فریدون شِلدَره در شهر ساری برگزار شد که این کارگاه مورد استقبال اقشار دانشگاهی استان مازندران قرار گرفت.

معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران در پاسخ به این سوال که چه نسبتی از برگزیدگان این جشنواره را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: با توجه به‌این‌که در عملیات والفجر 10 حضور هیچ بانویی به ثبت نرسیده است، بنابراین، در میان راویان نام هیچ بانویی به چشم نمی‌خورد اما از میان نویسندگان خاطرات هشت بانو انتخاب شده‌اند که در برنامه قدردانی از برگزیدگان هم از نویسنده و هم از راوی آن خاطره تجلیل خواهد شد.

وی با بیان این‌که «جشنواره خاطره‌نویسی والفجر 10 یادبودی از دو سردار شهید، موسی عمویی وسطی‌کلایی و منصور کلبادی‌نژاد خواهد بود» افزود: آیین اختتامیه این جشنواره پنجم بهمن‌ماه 91 و با حضور نویسندگان پیشکسوت حوزه دفاع مقدس در شهر ساری برگزار و از 12 برگزیده این جشنواره قدردانی می‌شوند. (ایسنا)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):