جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سرگرمي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 29 آذر 1391 - ساعت 18:54
شماره خبر: 100830893853
(فيلم)
«توتاتيس» ويرانگر در راه زمين
جام جم آنلاين: اگر طبق فرضیه ها روز 21 دسامبر جهان به پایان نرسد ، احتمال زیادی دارد که این واقعه مدتی دیگر توسط شهاب سنگ "توتاتیس" رخ دهد.تصاویر این شهاب سنگ به قطر حدود پنج کیلومتر توسط سازمان ناسا ثبت شده است و دستکم می توان گفت که برخورد "توتاتیس" با کره زمین ویرانگر خواهد بود.

به گزارش روز چهارشنبه جام جم آنلاین به نقل از جنتساید، این خبر که توسط ناسا منتشر شده است خبری است که لرزه به اندام انسان می اندازد : یک شهاب سنگ بزرگ  می تواند کره زمین را نابود کند. این شهاب سنگ که توسط دانشمندان "توتاتیس" نام گرفته فعلا دقیقا در مسیر زمین  حرکت می کند. این سیارک کوچک می تواند عامل پایان جهان باشد.

در این فیلم ویدئویی سازمان ناسا می توان تصویر "توتاتیس" را در حال حرکت در کهکشان در فاصله حدود 6.9 میلیون کیلومتری زمین مشاهده کرد که در مقیاس فضایی چنین فاصله ای  زیاد نیست.

این فیلم ویدئویی که در 12 و 13 دسامبر 2012 گرفته شده شامل 64 تصویر در ثانیه است و می توان به ما ایده ای را در مورد بزرگی این شهاب سنگ بدهد.درواقع، اطلاعات به اندازه کافی تکاندهنده هستند زیرا "توتاتیس" 4.82 کیلومتر قطر دارد. بی فایده است که تذکر دهیم برخورد آن با سیاره زیبای ما برای تمام موجودات زنده زمین مرگبار خواهد بود.

با این حال، هیچ یک از ما شاهد این فاجعه نخواهیم بود زیرا دانشمندان اعلام کرده اند که هیچگونه برخوردی بین شهاب سنگ 4179 "توتاتیس" با سیاره زمین زودتر از 400 سال دیگر رخ نخواهد داد.

پس در انتظار آن زمان، فعلا این فیلم ویدئویی منحصربفرد از "توتاتیس" را با هم ببینیم. مترجم: بهرام افتخاری.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
ناسا :