جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
سياسي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 02 دي 1391 - ساعت 16:00
شماره خبر: 100831143084
آمانو:
ايران سلاح هسته‌اي ندارد
جام جم آنلاين: مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با ابراز رضایت از پیشرفت گفتگوهای ایران و آژانس خواستار ادامه روند مذاکرات شد و گفت:ما نگفته‌ایم که تهران دارای سلاح اتمی یا در حال تولید آن است.

به گزارش پایگاه خبری تایم آو ایندیا‌؛ یوکیا آمانو، در حاشیه کنفرانسی اظهار داشت در مذاکرات آژانس و ایران در تاریخ 13 دسامبر پیشرفت‌هایی بدست آمده است.
 
آمانو ادامه داد‌: هر دو طرف مذاکره خواستار به نتیجه رسیدن آن هستند و این می‌تواند عامل مهمی در موفقیت این دور از مذاکرات باشد‌. بیش از یک سال است که در حال مذاکراتی بدون نتیجه هستیم که می‌تواند نگران کننده باشد‌.
 
وی افزود‌: ما همچنان به گزینه گفتگوهای صلح آمیز و دیپلماتیک معتقدیم اما در عین حال باید لزوم فوریت حل مسئله مورد نظر قرار گیرد. گر چه این دور از مذاکرات نیز نتیجه محسوسی را در پی نداشت اما در مقایسه با مذاکرات پیشین پیشرفت‌هایی داشته است‌. روندی که دو طرف در آن حرکت می‌کنند از سوی آژانس مثبت و همچنین به نفع ایران است.
 
آمانو در ادامه تناقض‌ گویی‌های خود گفت: ایران یکی از اعضای "ان پی تی" محسوب می‌شود و در همین راستا باید فعالیت‌های هسته‌ای خود را برای آژانس شفاف سازی کند(!) ما نگفته‌ایم که تهران دارای سلاح اتمی یا در حال تولید آن است بلکه معتقدیم ابهاماتی در برنامه هسته‌ای آن برای آژانس وجود دارد.
 
مدیر کل آژانس با درخواست از ایران برای اعمال مشارکت بیشتر با بازرسان آژانس تاکید کرد: روند مذاکرات آژانس با مذاکرات گروه 5+1 متفاوت است بنابراین نمی‌توان گزارشات  آن را با تحریم‌های آمریکا و اروپا علیه ایران همسو دانست.(باشگاه خبرنگاران)


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: