جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 24 دي 1389 - ساعت 16:33
شماره خبر: 100833132173
موسي‌پور خبر داد:
انتقال سازمانهاي حج و زيارت و اوقاف به قم
جام جم آنلاين: استاندار قم از انتقال سازمانهای حج و زیارت و اوقاف و امور خیریه به قم خبر داد.

به گزارش مهر، حجت الاسلام محمد حسین موسی‌پور شامگاه پنجشنبه در پنجمین جلسه کارگروه گردشگری که در تالار امام رضا(ع) استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در کارگروه انتقال دستگاه‌ها به استان‌های دیگر، بحث انتقال سازمان حج و زیارت و همچنین سازمان اوقاف و امور خیریه به قم قطعی است و این سازمان‌ها به قم منتقل می‌شوند که همین امر نیز به اتخاذ تصمیمات مناسب برای افزایش زائر پذیری کمک می‌کند.

استاندار قم در ادامه با اشاره به موضوع افزایش پذیرش زائر از سایر کشورهای منطقه عنوان کرد: عضویت سازمان حج و زیارت در گارگروه گردشگری استان بلامانع است اما اینکه اختیار کار در این زمنیه به این سازمان واگذار شود نیازمند کار کار‌شناسی بیشتر و هماهنگی با مرکز است.

موسی‌پور با بیان اینکه امیدواریم هرچه زود‌تر لغو روادید بین ایران و عراق صورت بگیرد، تصریح کرد‌:‌ این امر باعث افزایش جریان پذیرش زائر در قم می‌شود.

تأکید بر کاهش عوارض ساخت واحدهای اقامتی در قم

وی در ادامه به اقدامات شورای اسلامی شهر در خصوص مباحث گردشگری اشاره کرد و گفت: اقدامات این شورا گامی به جلو برای تأمین نیازهای استان در حوزه گردشگری است.

وی ادامه داد: کاهش عوارض ساخت واحدهای اقامتی موجب جذب سرمایه‌گذار در بخش گردشگری شده و علاوه بر توسعه امکانات اقامتی استان، اشتغال زایی، رونق اقتصادی و بهبود منظر شهری، بازسازی بافت فرسوده را در پی دارد.

استاندار قم در خصوص ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران در این بخش ابراز داشت: باید این تسهیلات را با دیگر شهرهای زیارتی مقایسه کرد که اگر در جاهای دیگر تسهیلات بیشتری نسبت به قم ارائه می‌کنند باید این تسهییلات در قم نیز ارائه شود که اقدامات در استان در این بخش خوب بوده است.

استاندار قم خاطر نشان کرد: به هر میزان تسهیلات بیشتری به سرمایه گذاران در این حوزه ارائه شود این امر هم باعث رونق گردشگری و هم باعث افزایش درآمدهای شهرداری و مناسب شدن منظر شهری خواهد شد.

وی با تأکید بر اطلاع رسانی برای علاقمندان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان عنوان کرد: در سال گذشته تجربه خوبی از تجمیع همه دستگاه‌های خدمات رسان در ارائه تسهیلات به زائرین داشته‌ایم که این کار با هماهنگی مسئولین و مردم انجام شد که رضایت مردم را نیز به دنبال داشت که‌‌ همان تجربه امسال نیز باید مورد توجه قرار گیرد و ستاد تسهیلات نوروزی با همکاری تمام دستگاه‌ها تشکیل شود.

مناطق گردشگری مصوب دولت در قم مشکل کم آبی دارند

موسی‌پور در بخش دیگری از سخنان خود به مناطق گردشگری مصوب دولت اشاره کرد و افزود: مشکلات این مناطق باید به طور جداگانه مورد بحث قرار گیرد چرا که هر یک از این مناطق اقتضای خاص خود را دارد و برنامه ریزی کلی برای همه درست نیست.

استاندار قم گفت: از 12 منطقه گردشگری مصوب دولت تنها سه منطقه از آن در خصوص تامین آب مشکلی وجود ندارد و 9 منطقه مابقی از لحاظ تامین آب دچار مشکل است.

وی ادامه داد: باید قبل از معرفی منطقه‌ای به عنوان یک منطقه نمونه گردشگری اقتضائات آن از جنبه‌های زیر ساختی مورد بررسی قرار گیرد و بعد به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی شود که ظاهرا در هنگام تصویب این مناطق استعلامی از شرکت آب و فاضلاب استان گرفته نشده است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
موسي‌پور خواستار شد؛

موسي‌پور عنوان کرد:

موسي‌پور خواستار شد :

موسي پور: