جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 20 آبان 1390 - ساعت 16:22
شماره خبر: 100859137966
معاون وزير نيرو خبر داد
احداث نيروگاه 1000 مگاولتي سيکل ترکيبي بهبهان
جام جم آنلاين: معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: با اعتباری بالغ بر یک‌هزار میلیارد تومان، نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان با ظرفیت یک‌هزار مگاولت احداث می‌شود.

محمد بهزاد ظهر روز جمعه در مراسم کلنگ‌زنی نیروگاه برق سیکل ترکیبی بهبهان اظهار کرد: نیروگاه یک‌هزار مگاولتی بهبهان به صورت سیکل ترکیبی و با چهار واحد گازی 166 مگاولتی و دو واحد بخار 160 مگاولتی با هزینه‌ای بالغ بر 900 میلیارد و خطوط انتقال آن نیز با اعتبار 100 میلیارد تومان دیگر احداث می‌شود.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که واحدهای گازی این نیروگاه در سال 92 و واحدهای بخار آن در سال 93 وارد شبکه سراسری توزیع برق کشور شود.

بهزاد خاطرنشان کرد: همچنین دو پست شاهد و ارجان بهبهان نیز با صرف هزینه‌ای بالغ بر 100 میلیارد ساخته می‌شود.

وی با بیان این‌که توجه و احداث نیروگاه‌های حرارتی یکی از اساسی‌ترین امور است، افزود: نیروگاه بهبهان با همکاری شرکت مپنا به میزان 60 درصد و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر به میزان 40 درصد ساخته می‌شود.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اشاره به شرایط مالی شرکت مپنا اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنیم به ازای هر چهار ریال آورده غدیر، سه ریال را شرکت مپنا و سه ریال را وزرات نیرو بپردازند تا علاوه بر تسریع در عملیات اجرایی این نیروگاه، بدهی‌های وزرات نیرو به شرکت مپنا نیز پرداخت شود.

وی همچنین با اشاره به اعتبار 585 میلیون یورویی این پروژه به فارس گفت: در فاز نخست این نیروگاه باید 220 میلیون یورو تآمین و در کل 450 میلیون یوروی آن باید از محل صندوق توسعه ملی تامین شود.

بهزاد در پایان با مهم شمردن جایگاه بهبهان از لحاظ موقعیتی آن در خوزستان خاطرنشان کرد: این شهرستان یکی از نقاط استراتژیک برق در کشور بوده و باید با حمایت مسوولان آن را ساماندهی کنیم.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
با دستور رييس جمهوري از طريق ويدئو کنفرانس آغاز شد؛

علي‌آبادي خبر داد:

با حضور احمدي نژاد

با حضور رئيس جمهور در استان سيستان و بلوچستان