جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 07 خرداد 1389 - ساعت 18:49
شماره خبر: 100876340120
وزير نيرو خبر داد:
افتتاح 4 واحد بخار نيروگاه سيکل ترکيبي در کرمان
جام جم آنلاين: وزیر نیرو گفت: با افتتاح چهار واحد بخار در کنار هشت واحد گازی در نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان، این واحد به یکی از برترین نیروگاه‌های سیکل ترکیبی کشور تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا، مجید نامجو در مراسم افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان توضیح داد: لازمه تحقق پیشنهاد دولت برای افزایش راندمان نیروگاه‌های کشور، ایجاد نیروگاه‌های سیکل ترکیبی است.

وی افزود: ایجاد نیروگاه‌های کوچک به منظور تولید نیروی برق مصرفی هر منطقه در همان منطقه، یکی از رویکردهای وزارت نیرو است.

وزیر نیرو تصریح کرد: با هدفمند شدن یارانه‌ها، بخش برق کشور جایگاه اصلی خود را پیدا خواهد کرد و تمامی برنامه‌های این حوزه محقق خواهد شد.

نامجو، کاهش هزینه، سرعت اجرا، شفاف سازی و بهره وری را از مهمترین اولویت‌های وزارت نیرو دانست و بیان کرد: هم اکنون حدود 99 درصد جمعیت روستایی کشور از انرژی برق برخوردارند که این موضوع تقریبا در دنیا بی نظیر است.

وی ادامه داد: تامین برق مورد نیاز سایر روستاهای کشور با استفاده از انرژی‌های نو همچون انرژی خورشیدی و بادی نیز در وزارت نیرو مورد پیگیری است.

وزیر نیرو در ادامه با اشاره به این‌که دهک‌ دهم مصرف برق در مناطق عادی و گرم کشور چندین برابر الگوی تعریف شده، مصرف دارند، عنوان کرد: این اقدام موجب بروز برخی خاموشی‌ها در تابستان و زمان پیک مصرف است.

وی با بیان این‌که برای این موضوع برنامه‌های تنبیهی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: قیمت برق برای دهک‌های دهم مصرف در مناطق عادی و گرم کشور که بیش از میانگین تعیین شده، مصرف برق دارند، 2 برابر خواهد بود.

نامجو با اشاره به این موضوع که از نیمه تیرماه سال جاری دستگاه‌های دولتی باید هزینه تمام شده برق را به مبلغ 832 ریال بپردازند، تصریح کرد: دولت اصلاح الگوی مصرف و هدفمند کردن یارانه‌ها را از بدنه خود آغاز کرده است.

وی تاکید کرد: نگاه وزارت نیرو در این بخش نگاه درآمدی نبوده و این طرح به منظور کنترل مصرف، برنامه ریزی و طراحی شده است.

نامجو یادآور شد: برای عبور از پیک مصرف برق در کشور حدود 41 هزار مگاوات برق نیاز است.

وزیر نیرو، ظرفیت نصب شده نیروگاهی در سال 57 در استان کرمان را 60 مگاوات عنوان کرد و گفت: این میزان در حال حاضر 2 هزار و 22 مگاوات است.

وی، خطوط انتقال و توزیع برق در استان کرمان را هفت هزار و 684 کیلومتر برشمرد و افزود: تعداد مشترکین برق استان کرمان از 108 هزار نفر در سال 57 به 774 هزار نفر در سال جاری افزایش یافته است.

وزیر نیرو، همچنین تعداد روستاهای برق دار استان کرمان در سال ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران را 173 روستا، عنوان و خاطرنشان کرد: این میزان در حال حاضر شامل چهار هزار و 165 روستا است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
جام جم

در سفر استاني دولت اعلام‌شد: