جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 05 مهر 1389 - ساعت 22:50
شماره خبر: 100886895576
طي سال جاري
صادرات گاز ايران دو برابر شد
جام جم آنلاين: مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز کشور از افزایش دو برابری صادرات گاز ایران به کشورهای همسایه در سال جاری خبر داد.

به گزارش مهر از اردبیل، مجتبی شیخ بهایی عصر دوشنبه در بازدید از طرح های توسعه گاز استان اردبیل اظهار داشت: صادرات گاز کشور امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر رشد داشته است.

وی با اشاره به میزان صادرات پنج ماهه اول سال جاری اضافه کرد: در پنج ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل صادرات گاز دو برابر رشد داشته است.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز کشور افزود: با توجه به موقعیت نظام اسلامی و ضرورت برنامه ریزی‌ در این امر شایسته است با افزایش صادرات، جایگاه و منزلت کشورمان نیز در بین صادرکنندگان گاز حفظ شده و ارتقا یابد.

صدور روزانه 21 میلیون مترمکعب گاز به پاکستان

وی با اشاره به انعقاد قرارداد صادرات گاز به پاکستان در سال جاری ابراز داشت: تا دو سال آینده روزانه 21 میلیون مترمکعب گاز به کشور پاکستان صادر خواهد شد.

شیخ بهایی با بیان اینکه به میزان تقاضای کشور ترکیه نیز صادرات گاز به این کشور انجام می‌شود، تصریح کرد: برنامه های مختلفی برای صادرات گاز به کشور‌های مختلف همسایه در دست اجراست.

وی برنامه ریزی های انجام شده برای واردات گاز به کشور را یادآور شد و ابراز داشت: امسال در بحث واردات بویژه در نیمه دوم سال، توافقات و مذاکرات لازم با کشور ترکمنستان انجام شده تا با واردات گاز از این کشور مشکل یا کمبود اجتمالی را برطرف کنیم.

مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز کشور با اشاره به افزایش واردات گاز به بیش 40 میلیون مترمکعب در زمستان امسال خاطرنشان کرد: بی شک نقش انتقال، ساپ، صادرات برای کشور‌مان منافع زیادی را ایجاد می کند.

وی به اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در نیمه دوم سال جاری اشاره کرد و متذکر شد: واقعی شدن قیمت ها یکی از مهمترین مزیت های اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها در کشور است.

شیخ بهایی اجرای این طرح را ضروری برشمرد و اضافه کرد: هم اکنون در کشور ترکیه هر مترمکعب گاز به قیمت 380 تومان عرضه می‌شود، این در حالیست که در کشور‌مان تا 15 مرداد امسال این قیمت 10تا 13 تومان بوده است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 

در پنج ماهه نخست امسال

معاون وزير نفت خبر داد

با مديرعامل شرکت ملي صادرات گاز