جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 16 آذر 1398 / 09 ربيع الآخر 1441 / a 07 Dec 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 05 آبان 1389 - ساعت 11:52
شماره خبر: 100889445282
پس از 11 روز توقف
صادرات گاز ايران به ترکيه آغاز شد
جام جم آنلاين: صادرات گاز طبیعی ایران به ترکیه پس از 11 روز توقف از بامداد امروز پنجم آبان ماه از سر گرفته شد.

به گزارش مهر، صادرات گاز طبیعی ایران به ترکیه که از ساعت 9:50 دقیقه روز یکشنبه (25 مهرماه) به دلیل انجام تعمیرات در ایستگاه اندازه گیری گاز بازرگان به طور موقت و با هماهنگی شرکت بوتاش ترکیه متوقف شده بود.

حال اینکه  صادرات گاز طبیعی به کشور همسایه شمال غربی از ساعت 1:30 بامداد امروز پنجم آبان ماه از سرگرفته شده است.

مسئولان شرکت ملی گاز ایران هدف از این وقفه را انجام تعمیرات در ایستگاه اندازه گیری گاز بازرگان اعلام کرده و معتقدند: با اصلاح فرآیند و اعمال تغییرات فنی در قسمتی از تاسیسات ایستگاه صادرات گاز بازرگان پایداری و ضریب ایمنی صادرات گاز به ترکیه افزایش می یابد.
 
در همین حال ، یدالله بایبوردی سرپرست منطقه هشت شرکت انتقال گاز در روزهای ابتدایی توقف صادارت گاز طبیعی به ترکیه  با بیان اینکه بر اساس برنامه زمان بندی، پیش بینی می کنیم صادرات گاز به ترکیه اواسط هفته آینده از سر گرفته شود، به خبرنگار مهر گفته بود:عامل اصلی توقف صادرات گاز به این همسایه شمال غرب کشور را انجام بازرسی فنی و دوره ای تاسیسات گاز مرزی است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه ترکیه تا پیش از آغاز بازرسی تاسیسات روزانه بیش از 30 میلیون متر مکعب گاز از ایران برای ذخیره سازی وارد کرده است، تاکید کرده بود: از ابتدای سالجاری تاکنون هم به طور متوسط روزانه 23 میلیون متر مکعب گاز طبیعی به این کشور صادر شده است.
 
در همین حال حسن منتظر تربتی مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اعلام کرده بود: صادرات گاز به ترکیه با هماهنگی بوتاش انجام شده و طرف ترک در جریان کامل این موضوع قرار گرفته است.
 
از سوی دیگر ، تانار یلدیز وزیر انرژی ترکیه هفته جاری در جمع خبرنگاران با تکذیب وجود ارتباط میان توقف صادرات گاز ایران به ترکیه و طرح استقرار سپر موشکی ناتو در خاک این کشور، گفته بود: توقف صادرات گاز ایران از پیش برنامه‌ریزی شده بود.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: