جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 02 اسفند 1387 - ساعت 19:43
شماره خبر: 100899585039
با احداث مسير جندق _ گرمسار
اصفهان – مشهد 130 کيلومتر کوتاهتر مي‌شود
جام جم آنلاين: با احداث مسیر جندق _ گرمسار فاصله اصفهان تا مشهد 140 کیلومتر کوتاهتر می شود.

مدیر کل راه و ترابری استان اصفهان در شهرستان نائین گفت: «پروژه جندق – گرمسار به طول 240 کیلومتر از جمله اقداماتی است که سبب کم شدن فاصله اصفهان تا شهر مقدس مشهد شده است.»

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، هوشنگ عشایری افزود: «این مسیر که 40کیلومتر از آن در حوزه استان اصفهان با اعتبار 20 میلیارد ریالی در سال جاری آغاز می شود.»

این مسوول در وزارت راه و ترابیر گفت: «در شهرستان نائین امسال 190میلیارد ریال در حوزه راه و ترابری هزینه شده است.»

عشایری با اشاره به اینکه این پروژه جزء مصوبات سفر هئیت دولت به استان اصفهان است افزود: «با احداث این مسیر ،فاصله اصفهان – مشهد 130کیلومتر کوتاهتر میشود »

وی اعتبار لازم برای اتمام این پروژه در حوزه استان اصفهان را 210میلیارد ریال ذکر کرد.

همچنین با حضور مسولان استان و در ایام دهه فجر امسال چندین پروژه راه و ترابری در شهرستانهای مختلف استان اصفهان کلنگ زنی و افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اصفهان به میمنت ایام دهة فجر و سی امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی چندین پروژة راه و ترابری با حضور استاندار و معاونین وی و نیز مسولان محلی در شهرستانهای مختلف استان کلنگ زنی و به بهره برداری رسید.

از جمله این پروژه ها، افتتاح پروژه بهسازی و آسفالت بازیاب- هفتومان به طول 12کیلومتر و اعتبار 3میلیارد ریال و پروژه روکش آسفالت سه راهی جندق – خور به طول 35کیلومتر و اعتبار 18 میلیارد ریال و نیز آغاز عملیات اجرائی پروژه آسفالت خور – طبس به طول 16 کیلومتر و اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال و نیز آغاز عملیات اجرائی پروژة مسیر جندق – گرمسار است.

درشهرستانهای دیگر استان نیز، پروژه پل زیر گذر امامزاده علی اکبر ،در شهرضا کلنگ زنی شد در تیران روکش آسفالت تیران – سامان به طول حدود 9 کیلومتر افتتاح شد.

در خوانسار و گلپایگان ،کلنگ مسیر خوانسار – سه راهی دامنه به طول 22 کیلومتر ،وانشان – خوانسار به طول 9کیلومتر به زمین زده شد 5 کیلومتر از پروژه 2 بانده گلشهرنیز گلپایگان افتتاح شد.

در فریدن ،ادامه پروژة بزرگراهی داران – الیگودرز به طول 4 کیلومتر و اعتبار 10میلیارد ریال کلنگ زنی شدو نیز قطعه اول باند دوم برف انبار – اوزنبلاغ به طول 3کیلومتر و اعتبار 7 میلیارد ریال در شهرستان فریدونشهربه بهر برداری رسید.

درمیمه 2 پروژه ،روکش آسفالت گرم کلهرود به طول 12کیلومتر و اعتبار 2میلیارد و 500میلیون ریال و بخشنده نمودن حاشیه راهها (ملایم سازی )در مسیر اصفهان – تهران به طول 80کیلومترواعتباری معادل 1 میلیارد ریال موردبهره برداری قرار گرفت.

همچنین از دیگر پروژه های افتتاحی راه و ترابری در استان اصفهان پروژة بهسازی و روکش آسفالت سمیرم – یاسوج در شهرستان سمیرم به طول 52 کیلومترو عرض 30/7متر با اعتباری معادل 16میلیارد ریال است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
وزير راه خبر داد:

سال آينده احداث مي‌شود