جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
اقتصادي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 24 شهريور 1388 - ساعت 16:45
شماره خبر: 100917459157
بزرگترين معامله تاريخ بورس فردا انجام مي‌شود
معامله 8 هزار ميليارد توماني مخابرات در بورس
جام جم آنلاين: بزرگترین معامله بورس ایران فردا چهارشنبه با عرضه 50 درصد به علاوه یک سهم شرکت مخابرات و به ارزش حدود 8 هزار میلیارد تومان رقم می خورد.

به گزارش مهر، فردا چهارشنبه 50 درصد به علاوه یک سهام شرکت مخابرات در بورس عرضه خواهد شد. تعداد سهامی که معامله خواهد شد نزدیک به 23 میلیارد سهم گزارش شده است.

حسن قالیباف مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار پیش از این در گفتگو با مهر اصل همچنین قیمت پایه هر سهم این شرکت را 340 تومان و ارزش کل سهام را نزدیک به 8 هزار میلیارد تومان اعلام کرده بود.

وی با تاکید بر این مطلب که هنوز خریداران سهام این شرکت اعم از خارجی یا ایرانی مشخص نشده اند، افزوده بود: با آغاز رقابت برای خرید سهام خریداران شرکت مخابرات نیز مشخص خواهند شد.

قالیباف اصل بیان کرده بود: تا روز معامله خریدار سهام 3 درصد سهامی که خریداری خواهد کرد نزد شرکت سپرده گذاری مرکزی به عنوان سپرده می گذارد و نامه آن به ما تحویل داده می شود، این در حالی است که تاکنون هیچ مراجعه کننده ای برای خرید سهام مخابرات نداشته ایم و اطلاعی از اینکه خریدار چه کسی است، نداریم.

وی با بیان اینکه خریدار سهام  مدیریت شرکت را بر عهده خواهد گرفت، بیان کرده بود: با واگذاری سهام این شرکت بخش خصوصی نیز وارد عمل می شود و این اتفاق تاثیرات مثبتی را به همراه خواهد داشت.

براساس مصوبه هیئت واگذاری بلوک 50 درصدی سهام مخابرات به علاوه یک سهم شرکت مخابرات به تعداد 22 میلیارد و 936 میلیون و 827 هزار و 837 سهم عرضه می شود.

ارزش کل این سهام با قیمت پایه هر سهم 3400 ریال، معادل 79 هزار میلیارد ریال خواهد بود که به صورت یکجا و نقد یا نقد و اقساط (20 درصد نقد و 80 درصد اقساط ) در بورس عرضه خواهد شد. متقاضیانی که خواهان خرید اقساطی سهام هستند باید حداقل 20 درصد ارزش معامله را به صورت نقد و 80 درصد مابقی را با احتساب سود فروش اقساطی 8 ساله با فواصل زمانی 6 ماه پرداخت کنند.

این سهام در بازار اول عرضه می شود و کارگزاران خریدار در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی هستند که 3 درصد ارزش سهام مورد معامله براساس قیمت پایه را به صورت نقدی یا ضمانتنامه بانکی بدون قید و شرط از مشتری دریافت کرده و به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز نمایند.

تاکنون 20 درصد سهام مخابرات به سهام عدالت، 5 درصد عرضه در بورس و 5 درصد دیگر به عنوان سهام ترجیحی به کارگزاران و کارمندان این شرکت واگذار شده است. این در حالی است که با احتساب واگذاری 50 درصد به علاوه یک سهم شرکت مخابرات میزان سهام واگذار شده به 80 درصد خواهد رسید. شرکت مخابرات از جمله شرکتهای صدر اصل 44 است ومطابق قانون 20 درصد مابقی سهام آن دولتی باقی خواهد ماند.

کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین و کنسرسیوم شرکت پیشگامان کویر یزد موفق به دریافت مجوز انجام معامله این سهم شده اند.

همچنین موافقت شده است که در صورت حضور شریک خارجی واجد شرایط، هر یک از شرکا به نسبت سهام خود اقدام به واگذاری تا 49 درصد از سهام مزبور را به طرف خارجی کنند.نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: 
کردزنگنه خبر داد:

عقدايي اعلام کرد:

سيد مهدي عقدايي:

معاون سازمان خصوصي‌سازي خبر داد:

کرد زنگنه اعلام کرد:

دولت موافقت کرد:

با صابر فيضي ، مديرعامل شرکت مخابرات ايران درباره خصوصي‌سازي در اين شرکت