جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
شهرستانها
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 05 آذر 1387 - ساعت 14:51
شماره خبر: 100955294376
شهردار قدس شريف اعلام کرد:
«قدس» و «شيراز» خواهرخوانده مي‌شوند
جام جم آنلاين: در حاشیه سفر یک روزه مهمانان اجلاس شهرداران پایتخت‌ها و کلان‌شهرهای آسیایی به شهر شیراز، شهردار قدس شریف این شهر را خواهرخوانده قبله اول مسلمین اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، «حاج زکی الغول» ـ شهردار قدس شریف ـ در گفت‌وگویی صمیمانه با مهندس مهران اعتمادی در باغ جهان‌نما، با ارائه پیشنهاد خواهر خواندگی دو شهر قدس و شیراز، اظهار کرد: شیراز از زیبایی‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی بسیاری برخوردار است. این شهر با وجود بزرگانی چون حافظ، سعدی، ملاصدرا و سیبویه مهد جویندگان علم و ادب است و به همین دلیل شیرازی‌ها برای گسترش این فرایض به همه عالم صاحب نام هستند.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی ایران رویداد بزرگی در تاریخ به شمار می‌آید که همچون ویژگی‌های ادبی و شیرازی‌ها تنها متعلق به ایرانی‌ها نیست و آثار آن در سراسر دنیا گسترش یافته و امروزه به همه دنیا تعلق دارد، ضمن این که ایران همواره سعی کرده است در مراودات سیاسی فرهنگی خود از فلسطین حمایت کند که این خود جای تقدیر دارد.

شهردار قدس درباره دلایل ارائه پیشنهاد خواهرخواندگی قدس و شیراز تاکید کرد: این پیشنهاد به هیچ وجه جنبه سیاسی نداشته و تنها به دلیل پیشینه تاریخی، فرهنگی و دینی مشترک میان شیراز و قدس است.

الغول همچنین تصریح کرد: امیدوارم که با تحقق چنین پیشنهادی در واقع توانسته باشم حس امید به زندگی را در میان مردم قدس شریف تقویت کنم و جوانان این شهر را به ادامه تلاش برای زندگی بهتر و فردایی روشن ترغیب کرده باشم.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):