جام جم آنلاين
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیوآرشیو
چهارشنبه 05 تير 1398 / 22 شوال 1440 / a 26 Jun 2019    آخرین به روز رسانی ساعت 08:20
عناوین کل اخبار
روزنامه
فرهنگ و سينما
اجتماعي
دفاع مقدس
اقتصادي
راديو و تلويزيون
سياسي
بين الملل
ورزشي
دانش
آموزش
حوادث
گردشگري
شهرستانها
تاريخ
گفتگو
سرگرمي
يادداشت
صوت وتصویر
عکس
کاریکاتور
RSS
نسخه موبایل جام جم
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
RSS FEED
بين الملل
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
جمعه 08 آذر 1387 - ساعت 14:20
شماره خبر: 100955553074
در پي تهاجم تروريست‌ها
حالت اضطراري در بمبئي برقرار است
جام جم آنلاين: با گذشت نزدیک به 2 روز از تهاجم تروریستها به بمبئی ، برخی مناطق این شهر تجاری به ویژه مقابل دو هتل تاج محل و ترایدنت (اوبرای سابق) همچنان حالت اضطراری برقرار است.

به گزارش واحد مرکزی خبر،‌ پلیس موفق شد عصر دیروز ( پنج شنبه )‌ همه گروگان های هتل تاج محل را آزاد کند، اما به احتمال اینکه برخی ساکنان این هتل از روی ترس در اتاقها مخفی شده باشند، جستجو همچنان ادامه دارد.

در هتل ترایدنت هم شماری از گروگانها عصر دیروز آزاد شدند اما تروریستها همچنان افرادی را در گروگان خود دارند ، ضمن اینکه برخی مسئولان کنسولگریهای آمریکا و انگلیس ، مقابل این هتلها حضور دارند تا درباره آخرین وضعیت شهروندانشان اطلاع کسب کنند.

از سوی دیگر از آنجا که برخی تروریستها مدتی در منطقه کولابا (نریمان هاوس) اقامت داشته اند، نیروهای امنیتی ، ‌رفت و آمد را در این منطقه زیر نظر دارند.

یک ماهیگیر نیز در بازجویی نیروهای امنیتی به اینکه چندی پیش 6 نفر ملبس به لباسهای ویژه را به بمبئی منتقل کرد و آنها در هتل تاج محل مستقر شده اند ، اعتراف کرده است .

130 نفر کشته شدند

آخرین خبرها به نقل از خبرگزاری هندی پی تی آی حاکیست که شمار تلفات حمله تروریستی بمبئی به 127 تن و بر اساس اطلاعات دیگر رسانه ها به 132 تن رسیده است.

رئیس پلیس بمبئی هم با اشاره به اینکه اعلام آمار دقیق تلفات به زمان نیاز دارد؛ کشته شدن 130 نفر را در این حملات تایید کرد.

حسن گافور افزود : عملیات برای خارج کردن افراد مسلح از دو هتل تاج محل و اوبروی و مرکز یهودی بمبئی همچنان ادامه دارد. وی تصریح کرد: یک فرد مسلح در هتل تاج محل همچنان در مقابل نیروهای امنیتی مقاومت می کند و دو مهاجم دیگر نیز در هتل اوبروی سنگر گرفته اند.

بر اساس تصمیم دولت ایالتی ، مدارس و دانشگاههای بمبئی تا دوشنبه تعطیل است.

گروگانها : مصاحبه نمی کنیم

پس از آزادی گروگان‌ها ، خبرنگاران تلاش زیادی برای مصاحبه با آنها کردند ولی این افراد گفتند به دستور پلیس حق ندارند هیچ مطلبی درباره جزئیات حادثه بیان کنند.

همچنین پلیس هند به غیر از برخی شبکه های تلویزیونی محلی و شبکه تلویزیونی BBC ،‌ حق تصویربرداری از مناطق نا آرام بمبئی را به گروههای خبری نمی دهد.

تروریستها چگونه مستقر شدند

پس از وقوع انفجارهای 3 ماه پیش هتل ماریوت پاکستان ، مسئولان دو هتل معروف تاج محل و ترایدنت مقررات امنیتی را برای ورود مهمانان خود تشدید کردند و حتی برای دیپلماتها و مقامات سیاسی ،‌ جهت استفاده از این هتلها الزاماتی چون گذشتن از گیت ها و بازرسی ها وجود داشت با این حال، تروریستها چگونه موفق شدند با انتقال سلاحهای پیشرفته در این هتل ها مستقر شوند؟ سوالاتی است که هنوز پاسخی به آن داده نشده است.


نظر خوانندگان:*
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:*    پست الکترونیک:

کد بالا را وارد کنید(بزرگ و کوچکی حروف تاثیری ندارد):
 
اخبار مرتبط: