روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 / 16 رمضان 1440 / a 21 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
چمدان
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 03 بهمن 1391 - ساعت 19:00
شماره خبر: 100770419268
نگاهي به جشنواره‌ها و نمايشگاه‌هايي که در بهمن 1391 برگزار مي‌شود
از‌ جشنواره‌هاي برفي ‌تا‌ جشنواره‌هاي برقي
برای تعطیلات چه کنیم؟ تقریبا همه ما با این پرسش تکراری آشناییم؛ گاه در مقام پرسش‌کننده و گاه در مقام پرسش‌شونده. تعطیلاتی که گاه طولانی و چند روزه‌اند و گاه کوتاه همچون تعطیلات آخر هفته. آنچه می‌تواند بر کیفیت تعطیلات ما اثر گذاشته و سبب پرباری و لذت‌بخشی‌ آن شود، از پیش برنامه‌ریزی کردن اوقات فراغتمان است. با یک برنامه‌ریزی صحیح می‌توان حتی از اوقات فراغتی نصف روزه نیز نهایت بهره را برد. سعی کردیم در این صفحه به معرفی رویدادهایی بپردازیم که بهمن 1391 در حوزه گردشگری به وقوع می‌پیوندد. قابل ذکر است هدف از معرفی هر رویداد یا مکان گردشگری، به مثابه تائید آن نیست و بهتر است آن را در حد یک پیشنهاد قلمداد کنیم.

فصل داغ جشنواره‌های برفی

نخستین رویداد مرتبط با گردشگری زمستانی که با هدف جذب گردشگر در فصل رکود و پویاکردن فعالیت‌ها و ورزش‌های زمستانی در بهمن‌ اتفاق می‌افتد ، برگزاری ششمین جشنواره زمستانی در همدان است. این جشنواره از 5 تا 10 بهمن برگزار می‌شود و محل برگزاری آن دهکده تفریحی ـ توریستی گنج‌نامه‌، غار علیصدر‌، حوزه‌ شهری همدان و یک مزرعه در نظر گرفته شده است. کوهنوردی، اسکی، ساخت تندیس‌های یخی، معرفی آیین‌های سنتی منطقه و برپایی تورهای گردشگری از برنامه‌های جانبی این جشنواره خواهد بود.

همزمان با ششمین جشنواره زمستانی، نمایشگاهی با محوریت گردشگری زمستانی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی همدان از 5 تا 11 بهمن‌ برگزار می‌شود. برپایی غرفه‌های گردشگری زمستانی 14 استان کشور و اختصاص غرفه‌هایی به آیین‌های بومی، محلی و صنایع دستی محورهای اصلی این نمایشگاه خواهد بود.

سومین جشنواره برفی دنا با هدف معرفی جاذبه‌های زمستانی و جذب گردشگر از تاریخ 12 تا 18 بهمن‌ امسال توسط اداره‌‌کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود. پیست اسکی دنا ـ کاکان برای برگزاری این رویداد در نظر گرفته شده است. پیست اسکی دنا با طول 600 و عرض 1500 متری در 18 کیلومتری شهر یاسوج و در کنار منطقه «آب‌ نهر» کاکان که یکی از مناطق بکر کوهستانی کشور محسوب می‌شود، واقع شده است. برگزاری مسابقات اسکی، ساخت تندیس‌های برفی در دو گروه حرفه‌ای و آماتور نمونه‌ای از برنامه‌های جشنواره برفی دنا هستند. جذب سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری یکی از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره محسوب می‌شود.

ششمین جشنواره شهر برفی کوهرنگ هم از 17 تا 19 بهمن‏ در استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‏شود. محل برگزاری جشنواره که در محور چلگرد ـ کوهرنگ قرار دارد، از 16 بهمن به گردشگران تحویل داده می‌شود. گردشگران می‌توانند 19 بهمن‌ با حضور در این سایت از این آثار برفی بازدید کنند. برگزاری جشنواره عکس و شعر با رویکرد موضوع جشنواره و دهه فجر، از جمله برنامه‏های جانبی در شهربرفی کوهرنگ است.

بهمن، ماه رونق نمایشگاه‌های گردشگری

ششمین نمایشگاه بین‌المللی خدمات و تجهیزات صنعت گردشگری و هتلداری ایران

تاریخ برگزاری: 9 تا 13 بهمن‌

نمایشگاه بین‌المللی خدمات و تجهیزات صنعت گردشگری و هتلداری ایران به‌عنوان تنها رویداد رسمی نمایشگاهی کشورمان در حوزه صنعت گردشگری و هتلداری شناخته می‌شود که در تقویم سازمان جهانی گردشگری UNWTO به ثبت رسیده و مورد تائید و توجه سازمان مذکور است.

دومین نمایشگاه بین‌المللی شهربازی، پارک‌ها تجهیزات و فناوری اوقات فراغت

تاریخ برگزاری: 18 تا 21 بهمن‌

اوقات فراغت و میزان کیفیت آن در دنیای امروز از اهمیت بالایی برخوردار است. با کم شدن میزان ساعات کار، بهره‌مندی از مزایایی چون مرخصی و...، مردم زمان بیشتری برای گذران اوقات فراغت دارند. با ایجاد تفریحات سالم و سوق دادن جامعه به سمت استفاده بهینه از وقت آزاد خود، علاوه بر بالا بردن میزان شادی و سلامت روحی و روانی کل جامعه، از ناهنجاری‌ها و بزهکاری‌های موجود در سطح جامعه نیز به میزان زیادی کاسته خواهد شد. از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه می‌توان به ایجاد بستر مناسب برای گسترش فضاهای مناسب تفریحی، معرفی خلاقیت‌ها، ظرفیت‌ها در زمینه تولید، واردات و صادرات تجهیزات شهربازی، آشنایی دست‌اندرکاران با محصولات، نوآوری‌ها و پیشرفت‌ها در صنعت شهربازی‌ها و اوقات ‌فراغت در سایر کشورها و... اشاره کرد.

نخستین جشنواره ملی عکس علوم زمین و دریاچه ارومیه

نخستین جشنواره ملی عکس علوم زمین و دریاچه ارومیه توسط جامعه زمین‌شناسان و با هدف به تصویر کشیدن پدیده‌های زمین‌شناختی بهمن‌ 91 برگزار می‌شود.

نخستین جشنواره عکس گردشگری دالاهو

این جشنواره با هدف ارج نهادن به ارزش‌های هنر عکاسی در گردشگری توسط شرکت گردشگری دالاهو و کلوپ عکس ایران برگزار می‌کند.‌

موضوع این جشنواره، گردشگری از نگاه دوربین (در ایران و جهان) است و محورهایی چون گردشگری ایران، گردشگری و نگاه جهانی، گردشگری و هنر، گردشگری و جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی؛ مردم، زندگی و گردشگری؛ جایگاه گردشگری در فرهنگ، طبیعتگردی، اقتصاد گردشگری و... را دنبال می‌کند. عکس‌های برگزیده در نمایشگاهی زمستانه از 23 بهمن لغایت 4 اسفند در معرض دید عموم قرارمی‌گیرند.

نمایشگاه‌های مورد علاقه خانواده‌ها

ـ نمایشگاه خانه مدرن، اراک، 2-6 بهمن

ـ پانزدهمین نمایشگاه آرایشی و بهداشتی، شوینده‌ها و پاک‌کننده‌ها، شیراز، 9-12 بهمن‌

ـ پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر، مشهد، 9-13 بهمن‌

ـ شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی، اصفهان، 12-15 بهمن‌

ـ نهمین نمایشگاه فرش دستباف، شیراز، 17-20 بهمن‌

ـ نمایشگاه لوستر، چراغ‌های تزئینی، لوازم و تجهیزات و مبلمان اداری، اراک، 17-21بهمن‌

ـ سومین نمایشگاه بین‌المللی خانه مدرن، معماری داخلی و دکوراسیون، نمایشگاه دائمی تهران، 29 بهمن الی 2 اسفند

ـ هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کالا، خدمات و تجهیزات فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تهران، 29 بهمن لغایت 2 اسفند.

آذر کمانی


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: