روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
اقتصاد
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 03 بهمن 1391 - ساعت 00:03
شماره خبر: 100770510796
تحريم‌ها تاثيري بر بانکداري الکترونيک ندارد
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی با اعلام این‌که تحریم‌ها تاثیری بر بانکداری الکترونیک ندارد، گفت: انحرافات استفاده از سیستم‌های الکترونیک رفع می‌شود.

ناصر حکیمی در گفت‌وگو با مهر از ایجاد توان فنی مناسب در کشور به منظور توسعه بانکداری الکترونیک خبر داد و افزود: در این بخش بدون توجه به تحریم‌ها، استانداردهای مورد نیاز رعایت و در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی اظهار کرد: صنعت بانکی و پرداخت، صنعتی کاملا استاندارد است و شرکت‌های داخلی در حال حرکت به این سمت هستند که بتوانند مطابق با استانداردهای بین‌المللی، نیازهای داخلی را به صورت بومی تامین کنند. حکیمی با اشاره به استفاده از استانداردهای بین‌المللی در حوزه بانکداری الکترونیک گفت: در سال‌های اخیر به دلیل رشد سریع استفاده از فناوری در بانکداری الکترونیک و راه‌اندازی طرح‌هایی مانند شاپرک، برخی انحرافات در اجرای سیستم‌ها پیش آمده است که هم‌اکنون درصدد هستیم استفاده از امکانات را به رویه‌های معمول برگردانیم. وی به کارگیری استانداردهای مختلف در حوزه بانکداری الکترونیک و مشکلات احتمالی را که ممکن است در مسیر استفاده از این امکانات به وجود آید، مانند آلودگی‌هایی دانست که ممکن است در استفاده از خودروها با استانداردهای مختلف به وجود آید.

این مقام مسئول در بانک مرکزی درباره احتمال تاثیر تحریم‌ها در استفاده از استانداردهای بانکداری الکترونیک در کشور گفت: در حال حاضر تمامی سیستم‌های فنی با پروتکل‌ها و نظامات استانداردی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند؛ بنابراین این موضوع ارتباطی با تحریم‌ها پیدا نمی‌کند.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: